Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
dafson
Příspěvky: 157
Registrován: ned bře 11, 2012 1:29 pm

Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od dafson »

ahoj vsichni dovoluji si jakozto novy sofer 7er zalozit nove tema na tema automat.ja mam pred automatickou prevodovkou respekt a bojim se ho a tak me toto tema velmi zajima rad bych kdyby sem uzivatele psali zkusenosti se svymi vozy po koupi 7er v automatu : jaky vuz a rok vozu koupili , kolik melo najeto v dobe koupi, jak se v prubehu po koupi o automat starali ,kdy (v kolika km)se jim pripadne automat vysypal, kde byla chyba, kde jim to opravili, jak dlouho oprava (repas) vydrzela atd atd(proste vse)...ne jen spekulace proste hotova fakta co s tim kam s tim vim ze temat je dost ale zadne ucelene.snad me ted neukamenujete ale prave resim zda menit olej ci ne ja koupil zachovaly kus z DE 203tis km r.99 a nevim zda ho nechat dojet nebo menit preventivne olej(radi rekl bych mekce)...(nevim zda byl menen v servisce o tom nepisou) a taky budu rad pokud nekdo napise ze neresil automat a ma najeto 300 000 a vys.....myslim ze toto tema bude prospesne i ostatnim 7erakum.dekuji.dav.
dafson
Příspěvky: 157
Registrován: ned bře 11, 2012 1:29 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od dafson »

jo a jeste me zajima kdo z vas tu je pripadne z okoli jablonce N\N(liberce) prijde mi ze tady se nikdo z bavorakaru nezdravi 7micky tu vidam jen 2 ale asi ne zde z klubu tak pokud nekdo je tak se hlaste.treba nekdy pokecame...
kalashnikow
Příspěvky: 205
Registrován: úte lis 22, 2011 10:26 pm
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od kalashnikow »

Ahoj, já mám najeto témeř 300 a automat je v pořádku. Údajně v něm byl měněn olej pravidelně. Slyšel jsem i o více kilometrech - 350 atd. taky záleží jak se k autu chováš,a kde jezdíš, někdo jezdí po Praze a někdo jezdí Berlín - Bern. :)

Jestli máš auto z Německa a pěkné, tak nebylo určitě za levno a proto ještě těch pár tis. KČ obětuj. Existují také názory, že olej se má měnit až když začne převodovka zlobit :).

Čím dřív vyměníš, tím víc najezdíš.
dafson
Příspěvky: 157
Registrován: ned bře 11, 2012 1:29 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od dafson »

presne tohle sem chtel aby sem lidi kteri jezdi psali dekuji ano mam rekl bych uvnitr jako novou zvenku bez skrabance a stala me 200 000 + takze cenove vise, tak radeji vymenim nekdo zase rika ze az zacne kopat nechat kopat dal az dokope coz se mi zda silene zrovna tady na foru sem to cetl....dekuji za tvuj nazor.
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od NORMANN »

než tady začneš zakládat nové téma na automat, trochu si to tu přečti a zjistíš, že toho tu je napsáno vagony, taky zjistíš, že se tu píše, že pokud to jede a řadí to měkce, taxe do toho nehrab a jezdi a jezdi, zjistíš tu, že taková výměna oleje v automatu, může převodovce prospět, ale stejně taky jí může zabít, jen se tu trochu porozhlídni, věnuj tomu nějaký čas, vyplatí se to, těch témat tu je víc než dost. je zbytečný abys tu zakládal na automat nový téma.
já jsem najezdil se svým automatem asi 75 tisíc km, měnil jsem olej jednou, když mi převodovka kopala a při rozjezdu jsem měl několikasekundové prodlevy, jinak bych ho neměnil a zatím se ho měnit nechystám. tachometr mi ukazuje 279 000km.
někde se tu píše, že 1. výměna oleje v automatu, by se měla dělat po 100tis.km pak dalších 60tis. ale to je jen obecné pravidlo.
taky záleží kdo tuhle práci dělá, jakou má praxi a jaký má na to vybavení....
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
dafson
Příspěvky: 157
Registrován: ned bře 11, 2012 1:29 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od dafson »

ach jo tady uz je to jak na bmwklubu.cz pokazde kdyz clovek neco napise tak ho hned ztepou ..myslel sem ze 7er je trochu lepsi komunita...ja si samozrejme o matu zde precetl snad vsechno ale chtel sem vedet proste jen kolik zvas po koupi ojetiny menilo olej a jezdi bez repase kolik ho nemenilo a jezdi taky nebo uz menili (repasovali)proste souhrn kdo jak je uspesny kterou cestou se rozhodli...
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od Spooner »

Pokud jsi tady už hledal, tak potom určitě víš jak je příjemné když na tvůj dotaz při hledání vyskočí 20 témat a 18 z nich jsou kecy o ničem. Nemůžeš se tedy divit, že se někdo ozve, když jsi založil další téma o automatické převodovce.

Co se mě týče, tak já jsem vyměnil olej v převodovce po asi roce a půl od koupě (asi ve 240tis. km). Automat řadil před výměnou bez problémů, ale po výměně řadí ještě lépe. I když je to možná placebo. Kdo ví :).
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Lopo
Příspěvky: 144
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:34 am

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od Lopo »

dafson píše:ach jo tady uz je to jak na bmwklubu.cz pokazde kdyz clovek neco napise tak ho hned ztepou ..myslel sem ze 7er je trochu lepsi komunita...ja si samozrejme o matu zde precetl snad vsechno ale chtel sem vedet proste jen kolik zvas po koupi ojetiny menilo olej a jezdi bez repase kolik ho nemenilo a jezdi taky nebo uz menili (repasovali)proste souhrn kdo jak je uspesny kterou cestou se rozhodli...
presne ako pise Spooner... ak si na fore uz nejaky ten rok a vidis ako sa so zeleznou pravidelnostou objavuju stale tie iste temy, pricom uz ja pred X rokmi som sa z tem vtedy zalozenych dozvedel co som potreboval, tak ta prestane bavit stale riesit, citat a pisat dookola to iste...

po koupi ojetiny a najazdeni 60 tis. km a viac urcite vsetci menili olej, alebo potom uz rovno prevodovku - osobne som este nepocul o nikom kto by povedal ze najazdil 100 km bez vymeny oleja v nej... ja som mal 130 tis km ked som kupil auto, nekopala, isla hladko, vymenil som olej, mam 180 teraz a je presne taka ista...
e38 '00 740d
Starosta
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:07 pm

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od Starosta »

Dlouho jsem váhal a probíral to s různýma lidma a pokud nebyl olej měněn někde kolem 100-150tis. a nedělá to neplechu, tak to nemá cenu měnit a spíš počkat, až to neplechu začne dělat.
Mám 230kkm a měnit nebudu - vícero lidí mi potvrdilo, že se to tím spíš rozhasí.
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Tema automatu a zkusenosti VAS uzivateli 7ER Automat

Příspěvek od caknakis »

Já mám najeto 400 000 km. poprvé automat zazlobil ve 290, vyměnil jsem olej, nepomohlo, tak zhruba ve 300 jsem nechal udělat repasi. Cena 32000,- od té doby mám klid. Jo a ještě jsem asi ve 360 vyměnil olej, dali mi tam dextron 6.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Odpovědět