Sklopná zrcátka

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Sklopná zrcátka

Příspěvek od DDT »

Ahoj,
Dotaz mám auto co má modul na ovládání oken už sdružený s dveřním modulem. Ale mám zrcátka které ho nemají a zapoměl jsem ho z auta vyndat. Otázka, můžu ten vrchní kryt starého sdruženého vycvaknout a nacvaknout na něj ten nový který má to tlačítko na zrcátka?
E38......zase
davcity
Příspěvky: 408
Registrován: pát bře 09, 2012 7:32 am
Bydliště: Severní morava

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od davcity »

Jsi dva druhy ovladačů před a poface,prohodit to nejde, taky jsem s tím měl problém, budeš muset sehnat ten správný ovladač, aby ti pasovaly konektory.
e38,10.98,730d 135 kW
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od DDT »

No to není face a poface. Jeden má v sobě ten modul (od rv 96) a druhý ho má bokem ve dveřích. A v podstatě rozdíl by měl být jen v tom kde to je ne?
E38......zase
davcity
Příspěvky: 408
Registrován: pát bře 09, 2012 7:32 am
Bydliště: Severní morava

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od davcity »

Nevím co máš na mysli za modul,
Je tam ovladač oken s tlačítkem na sklápění zrcátek, pak modul který je v pravých dveřích a samotné zrcátka s kabeláží nic jiného by tam nemělo být.
Co z toho máš na mysli?
e38,10.98,730d 135 kW
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od DDT »

Mám na mysli ten modul kterým ovládáš okna nebo zrcátka. Do roku 96 to byla krabička v madle plus krabička ve dveřích. Od 96 byly obě věci spojené v tom modulu na ovládání oken.
Takže do rv96 jsi měl ovladač oken, krabičku ze dveři, zrcatka, pasažeruv modul ze dveři. Po rv 96 máš u řidiče jen krabičku na okna.
E38......zase
davcity
Příspěvky: 408
Registrován: pát bře 09, 2012 7:32 am
Bydliště: Severní morava

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od davcity »

Mám r.v.98 ,tak v levých dveřích nemám žádnou krabičku navíc.
Jen vím, že jsou dva druhy těch ovladačů stahování oken a ty jsou úplně odlišné konstrukce které nejdou prohodit.
K té krabičce ti musí poradit někdo jiný.
e38,10.98,730d 135 kW
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od DDT »

Ty dveřní ovladače nejdou rozebrat a prohodit. To jsem už zjistil. Nicméně tu krabičku do dveří jsem sehnal. Ale tam je zas jiná kabeláž. Musím sehnat prostě dveřní ovladač s tím čudlem na sklápění který je po roku 96. Samotný ovladač už vidím jak bude někdo chtít prodat :-D to zas budu shánět.
E38......zase
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od DDT »

Takže udělám sumář kdyby to někdo chtěl dodělávat. Vše zaleží na roku výroby, jak vašeho auta tak dárce.
1. Pokud je dárce z rv 95 a starší, stejně jako váše auto tak musíte vzít:
- obě zrcátka
- modul na ovládání oken z řidičových dveří (ten s čudlem na sklápění)
- moduly ze dveří co jsou ve dveřích pod tapcema jak spolujezdce i řidiče
2. Pokud máte dárce i Vaše auto po rv 96 a mladší tak musíte vzít:
- obě zrcátka
- modul na ovládání dveří oken s čudlem na sklápění
- modul co je pod tapcem u spolujezdce

Pokud se Vám kříží roky tak jsou rozdílné kabeláže proto u mne byl dárce z rv 95 a moje auto 96. Takže jsem krom postupu č2 musel ještě někde sehnat ovladač oken do dveří řidiče s čudlem na sklápění po rv 96. Jinak by neseděla kabeláž.

Pokud je auto rv do 95 a dárce od rv 96 tak musíte krom postupu č.1 sehnat navíc ovladač oken s čudlem na sklápění co byl do roku 95. Jinak Vám nebude sedět kabeláž.

Toliko moje poznatky.
E38......zase
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od P3RF3KT »

Ja ti to trochu upravim.
Pokud je darce i tvoje auto druha polovina 96 a mladsi, zadnej modul nepotrebujes. Stacej jen zrcatka a ovladac na stahovani oken s cudlem na sklapeni. Nedavno jsem prodaval sklopky Čabovi a Misulin ho taky strasil jednotkou ze dveri spolujezdce. Celou dobu jsem mu tvrdil ze to tak neni, ze ja ji taky nemenil. Uveril mi az kdyz jsem mu je bez ni namontoval a fungovalo to. Princip je v tom ze jedine co je jinak je jednotka pro sklapeni. Ktera do pulky 96 je samostatne ve dverich ridice a od druhe pulky 96 je uz zabudovana v ovladaci na stahovani oken.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Sklopná zrcátka

Příspěvek od DDT »

hmmm mně od té doby co jsem tam dal tu jednotku z druhého auta nejde naklápění zrcátka při couvání
E38......zase
Odpovědět