Elek.zapojení startéru

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
olouch
Příspěvky: 55
Registrován: úte bře 10, 2015 4:06 pm

Elek.zapojení startéru

Příspěvek od olouch »

Zdravím, mám problém. Po silném úniku oleje a následném znečištění motoru jsem ho umyl. Což byla osudová chyba. Motor jsem nechal vyschnout, zapojil jsem baterii a nastartoval. Po nastartování motor běžel, ale cívka startéru pořád zajížděla a vyjížděla. Motor jsem chcípnul a již už nelze nastartovat. Při propojení + startéru a + cívky se startér roztočí a motor má snahu chytnout, ale nechytne, jen škytne. Nemáte někdo s tím zkušenosti? Popř. co je všechno v obvodu startéru?
Je to BMW E38 730i rok výroby 1995 automat.
olouch
Příspěvky: 55
Registrován: úte bře 10, 2015 4:06 pm

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od olouch »

Tak jsem se dneska na to vrhl, zjistil jsem že kostra je dobrá, startér je taky v pohodě ale ze spínačky nešlo + na cívku startéru. Spínačka je dobrá, akorát jí chybí napájení ,vedou do ní tři tlustý červený dráty, první dva od dveří napětí mají, ale ten třetí už ne. Když vezmu + od jinud tak vše funguje jak má, akorát se mi nechce tam dělat nějaký náhradní napájení. Radši bych našel chybu ve stávajícim napájení. Má někdo nápad ,kde by mohl být zakopaný pes? Zda to napájení má někde pojistku či jinou ochranu ,či nějaké relé.
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od Filozof »

odpaluje se pojistka ? máš opravdu v pořádku kostku zapalování spínačku ? Ignition ...
Diagnostiku máš kterou bys to projel ? Máš fotku ... pobouchal jsi trochu kladivem starter přes tyč ? pokud je to pastorek ?


Případně wds a dohledej chybu kde ji máš ,,,je to popsané kam to vše vede...
http://www.bmw-planet.net/diagrams/rele ... /index.htm
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
olouch
Příspěvky: 55
Registrován: úte bře 10, 2015 4:06 pm

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od olouch »

Startér točí normálně, spínací skříňka funguje normálně, akorát jí chybí napájení. Když se to napájení nahradí, tak všechno funguje jak má - startuje a jezdí. Jedná se mě o to, kde má spínací skříňka napájení či relátko?
olouch
Příspěvky: 55
Registrován: úte bře 10, 2015 4:06 pm

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od olouch »

Stále hledám, odkud je spínačka napájena. Zda jde přes nějakou pojistku či kde najdu její napájení, hledal jsem ale nic jsem nenašel, prozatím auto jezdí. Nahradil jsem chybějící napájení z vedlejšího vodiče, a zatím cajk jen se bojím abych něco nepřetěžoval a pak to neodešlo do věčných lovišť.
keki666
Příspěvky: 93
Registrován: sob pro 19, 2015 7:36 pm
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od keki666 »

Dobrý den , abych nezakládal nové téma , popíšu svůj problém zde:

nechal jsem omylem zapnutá světla a poté jsem nemohl nastartovat a to tím způsobem, že baterie byla vybita jen z půlky, centrál šel, radi hrálo, kontroliky i osvetleni normálně fungovalo. při otočením klíčku se ale vůbec nic nestalo, nepohasly kontrolky, jakoby neseplo relé a to vůbec. což mi připadáí velmi divné a nebo je to normální????

v horkém létě se mi stala tato věc, po dlouhám stání v koloně, jsem zaparkoval na kranici a při startování se stala naprosto ta samá věc, tzn. kotva starteru se ani nehla, vubec zadny zvuk

moje domněnka:
1) odchází startovací relé - jsem asi lemra ale nemohu s jistotou určit ,kde u před face (bez EWS) najdu relé startéru? děkuji za Vaše rady - internet jsem prohledal a nácházím rozporuplné informce, i obrázky....:/ :oops: :oops: :oops: :evil:
2) nějakej silovej kabel ke startéru je ohnilej, někde v silovém obvodu ke starteru je něco špatně

máte nějaký nápad ?

děkuji všem za rady
Petr
e38 730i ,1994, lpg, dalka 9,5-12, mesto 14-16
A.J.Michal
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 21, 2018 5:21 am
Bydliště: Tlumačov ( kousek od Zlína )

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od A.J.Michal »

me to udelalo to same ( mel jsem slabou baterii ) a jen to cvaklo a nic. Dal jsem novou a uz to bylo bez problemu a startuje jako fik. Nebo pak to muze byt tim rele, ze sice sepne, ale neprenese proud ( vypalene kontakty ), ale to by jsi to cvaknuti slysel. Vim ze E38 ma pri poklesu napeti tendenci odpojovat ruzne veci od napajeni.

Edit: tak uz i já mám ten problém :D . už se to tu i řešilo. Chce to projít kabely co vedou ke staréru ( kontakty na startéru ) a projít kontakty relátek v motorovém prostoru před spolujezdcem.
BMW E38 735i r.v -1996
Alfa Romeo Giulietta 2.0 TD -1984
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV RSR
Alfa Romeo 75 3.0 V6
Alfa Romeo 75 2.4 TD
keki666
Příspěvky: 93
Registrován: sob pro 19, 2015 7:36 pm
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od keki666 »

Prosim kde to relatko najdu? Diky
e38 730i ,1994, lpg, dalka 9,5-12, mesto 14-16
A.J.Michal
Příspěvky: 75
Registrován: stř úno 21, 2018 5:21 am
Bydliště: Tlumačov ( kousek od Zlína )

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od A.J.Michal »

vepredu na prave strane v motorovem prostoru

ja tam mel 3 relatka v rade a u vsech jsem kontakty procistil

Já tam měl takto postavené relátka

Obrázek

nebo pak může být i toto

Obrázek
BMW E38 735i r.v -1996
Alfa Romeo Giulietta 2.0 TD -1984
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV RSR
Alfa Romeo 75 3.0 V6
Alfa Romeo 75 2.4 TD
keki666
Příspěvky: 93
Registrován: sob pro 19, 2015 7:36 pm
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Elek.zapojení startéru

Příspěvek od keki666 »

Super !! Moc diky! procistim relatka a pripadne startovaci dam novy. Pak pujdu na kabely ke starteru
e38 730i ,1994, lpg, dalka 9,5-12, mesto 14-16
Odpovědět