Olejová vložka

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dave730
Příspěvky: 94
Registrován: pát úno 06, 2009 7:55 pm
Bydliště: Jaroměř

Olejová vložka

Příspěvek od dave730 »

Čau chlapi, potřeboval bych radu. Nevím přesně jak to funguje v olejové nádobce ( vložce ). Po výměně oleje 10 W 40 ( klasika co tam už leju léta ) mě při startu docela dlouho trvá cvakání hydroštelů, nikdy to předtím nedělalo. Tak jsem rozdělal víčko vložky a překvapilo mě, že je nádobka plná a olej nestekl vůbec do motoru. Filtrovou vložku používám s kovovým spodkem, který zatláčí takový ventilek a tam by mohl třeba být problém. Přijde mě to, že to olej tlačí, ale míň. Kontrolka ale nesvítí. Možná by mohl být i problém s filtren. Díky za každou radu. Jedná se o 3.0i V8 94.
ex - BMW e38 730 iL 95 LPG, BMW 745i e65
ricrd1
Příspěvky: 116
Registrován: čtv bře 10, 2016 3:47 pm

Re: Olejová vložka

Příspěvek od ricrd1 »

Já používám filtry Mann a nic takového nepozoruji.
BMW 750i E38
Hugo
Příspěvky: 611
Registrován: ned říj 26, 2008 10:58 am

Re: Olejová vložka

Příspěvek od Hugo »

Je to tak spravne. Nadobka ma byt plna oleja, keby bola prazdna tak to by bolo zle. Po vybrani vlozky z nadobky prave otvoris ten ventil, ktory je na dne tej nadobky, a ten sluzi na odtok oleja do vany pri vymene oleja. Tiez pouzivam vlozky Mann.
Mas rok 94, v tej nadobke v strede mas aj taku ciernu plastovu trubicku so spiralou? A nebo iba holu kovovu trubicku? Na vlozky je lepsie mat tu "spiralu", funguje to aj bez nej, ale ta vlozta tam potom dobre netesni.
BMW 740iA E38 09/1994; diagnostika INPA a DIS
Uživatelský avatar
dave730
Příspěvky: 94
Registrován: pát úno 06, 2009 7:55 pm
Bydliště: Jaroměř

Re: Olejová vložka

Příspěvek od dave730 »

Hugo píše:Je to tak spravne. Nadobka ma byt plna oleja, keby bola prazdna tak to by bolo zle. Po vybrani vlozky z nadobky prave otvoris ten ventil, ktory je na dne tej nadobky, a ten sluzi na odtok oleja do vany pri vymene oleja. Tiez pouzivam vlozky Mann.
Mas rok 94, v tej nadobke v strede mas aj taku ciernu plastovu trubicku so spiralou? A nebo iba holu kovovu trubicku? Na vlozky je lepsie mat tu "spiralu", funguje to aj bez nej, ale ta vlozta tam potom dobre netesni.
Tu černou plastovou trubičku jsem kdysi vyndal, protože se mě stalo, že ta vložka bez kovového spodku se promáčkla a filtr byl prázdnej, to vysvětluje co tu popisuješ a následně jsem našel kovové pilinky, tam to opravdu málo mazalo, tak jsem objednal ten filtr jen na kovovou trubku ( má kovový dýnko ta vložka a byl klid ) . Filtr co tam mám je od Filtronu, možná že je problém tam, může být hůř průchodný a jak je olej studenej a hustej, tak mu to trvá než to tam dotlačí nahoru. Mrknu na to a uvidíme.

Ale díky za objasnění a za radu.
ex - BMW e38 730 iL 95 LPG, BMW 745i e65
Odpovědět