Palivová nádrž

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Rescator
Příspěvky: 135
Registrován: sob bře 05, 2011 9:12 am
Bydliště: Nové Hvězdlice

Palivová nádrž

Příspěvek od Rescator »

Kluci samozřejmě mi prolinala na jedné straně ale teď se to provalilo na straně druhé ale fest. Na 740 se mi to tenkrát povedlo zalepit. Teď mám 750 a chci se zeptat nevíte jak je to se záměnou z jiné motorizace. Asi se pokusím o zalepení ale kdybych sehnal njákou topovku raději vyměním?
ricrd1
Příspěvky: 116
Registrován: čtv bře 10, 2016 3:47 pm

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od ricrd1 »

Klidně to zalep. Na celé operaci je nejhorší tu nádrž sundat. Prorezlé to bude okolo bočních šroubů. Nestačí to zapatlat jen zespoda, stejně rezavý to bude i z vrchu ve stejném místě. Zkontroluj taky to hrdlo na který se nasazuje plnící hadice, která vede nahoru k víčku nádrže. Po zalepení jsem to ještě potřel červeným silikonem, aby k tomu nemohl bordel a sůl.
BMW 750i E38
ricrd1
Příspěvky: 116
Registrován: čtv bře 10, 2016 3:47 pm

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od ricrd1 »

Použitou nádrž bych nekupoval, protože je jen otázka času, kdy taky poteče.
Postup je rozepsaný nahoře v kolonce tipy a triky pro E38
BMW 750i E38
Rescator
Příspěvky: 135
Registrován: sob bře 05, 2011 9:12 am
Bydliště: Nové Hvězdlice

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Rescator »

JJ. Už jsem se díval. To je pravda pokusím se zalepit.
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od alap »

Lepil jsem před 2 lety a zatím v pohodě. Práce na 3 hodinky na heveru.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Filozof »

Čím to lepíte ? Něco jiného je lepit loď která má přesný postup a něco jiného nádrž BMW. Máte někdo fotodokumentaci aby to bylo precizně a pořádně ?
Mám blbej pocit že to čeká každou e38.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od alap »

Děláš ty něco co není precizně? Lepidel je hromada. Já koupil nějaký v Bauhausu a napatlal ho tam a drží. Určitě jsem se u toho precizně zasral.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 293
Registrován: pon zář 29, 2008 7:31 pm
Bydliště: Kousek vod Boule
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od Ivo »

Já ji opravil tekutým kovem a paráda drží .
Život je jen náhoda


730i DF37639
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od NORMANN »

já jsem jí lepil dvousložkovým lepidlem a tmelem zároveň, držela parádně, ta opravovaná místa drží prostě už nafurt, ale vloni začala týct zas jinde a v tom pertlu u těch děr, za který je přes gummilagery na krajích pověšená, když to začne týct tam, už vám žádný lepidlo nepomůže.
koupil jsem tady od jednoho člena jinou nádrž bláhově si myslíc, že bych třeba mohl mít štěstí a zrovna by jako netekla, přivezl jsem jí na chalupu a začal brousit orezlá místa, nestačil jsem se divit, našel jsem 2 dirky a z toho jedna byla "mistrně" opravená, našel jsem si oprávce nádrží, kterej se tím živí a odvezl mu to tam, nechal jsem mu tam sice 4 tisíce, ale opravil, natlakoval, celý nalakoval a ne nějakým obyč. sprejem a celou tu dolní půlku nádrže nastříkal takovou tou protikamínkovou měkkou vrstvou, před lakováním dal vrstvu čehosi antikorozního, před tím zbrousil starej lak dolů, našel ještě další 2 dírky.
nejvíc orezlý to bylo právě v tom pertlu na určitý straně, kde to hnije na všech nádržích.
opravy nádrží je mimo jiné jejich specializace, akorát že mám to bez danovýho dokladu, aby to bylo levnější, dělá to tam takový starší pán, asi už v důchodu,
je šikovnej a vypadá že dost zkušenej, je to kousek od Roudnice.
ten chlapík říkal, že nejhorší právě je, když se nádrž lepí. :D
čili mám něco jako novou nádrž na E38, akorát, že už jí mám asi 5 měsíců v garáži, páč moje auto stále stojí po tý nehodě v garáži.
co mi začala chcát nádrž na srazu u Kájece vloni, jsem s tím byl jen jednou v listopadu u bráchy na narozkách v Plzni, jinak to stojí celou zimu v garáži, dokavad nepříjdou peníze na opravu z pojištovny, nebudu s tím jezdit.
ono vyměnit nádrž je pěknej voser, v garáži nebo před garáží to jde pěkně blbě, navíc mě už to ani nebaví se pod tím válet, jenže dát si vyměnit nádrž je práce na celej den
a když jsem se jednoho ptal, za kolik mi jí vymění, řekl že za 4 tisíce, k tomu se zjistí, že jsou na výměnu lanovody na park. brzdu atd. a šup! budu pěkně na 6tis. :D
takže až přijde něco z pojištovny, tak to budu řešit.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
ricrd1
Příspěvky: 116
Registrován: čtv bře 10, 2016 3:47 pm

Re: Palivová nádrž

Příspěvek od ricrd1 »

Já jsem to lepil právě v místech prolisu naboku u šroubů a v pohodě. Nádrž jsem měl sundanou. Je to skoro na celý den. Dělal jsem to v dílně na kanálu. Jen tak v garáži bych se do sundávání nádrže nepouštěl.
BMW 750i E38
Odpovědět