pravidelná údržba

zde pište prosím jen vyzkoušené postupy, žádná diskuze
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

pravidelná údržba

Příspěvek od JaraX »

zkusím udělat soupis věci který je třeba dělat pravidelně pro to aby vše šlapalo jak má a který nikdy zas nedělat.

1x ročně je třeba
- vyměnit pylový filtry (pokud sou v zimě špatný, hodně se mlží sklo, měnit nejlépe jednou za rok nebo po ujetí cca 30tkm)
- promazat mechanismus zaklápěcích zrcátek, často se pak zadrhávají v důsledku soli v mechanismu, pokud se vám zrcátko vůbec nezaklápí, doporučuju rozebrat celej mechanismus pořadně vyčistit a namazat.
- namazat zámky dvěří, to je hodně bolest E38, pak se vám stane že přimrzne zámek a nejdou zavřit dveře v zimě
- namazat omezovače dveří vazelinou, pozor nemazat WDčkem apod jinak pak nedřží dobře otevřene
- namazat gumy dvěří, líp potom těsní, v zimě něpřimrzají, nejlepší je na to asi origo sprej na gumu, asi 130kč
- namazat gumovy kolejnice skel, v zimě místo urvání kolečka stahovačky sjede okno :)
- namazat mechanismus šíbru, lépe pak jezdí
- u víka kapoty a kufru NEMAZAT vzpěry, namazaní je zničí většinou, ale namazat ten pant kufru i kapoty, mechanismus dovření kufru a zámky kapoty,


při každém rozdělání dveří doporučuju namazat lanka stahovaček oken
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
DJ HONZA
Příspěvky: 145
Registrován: pon kvě 03, 2010 12:44 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od DJ HONZA »

sorry za neznalost,kdepak najdu pylový filtr?okna se mi mlží celkem fest,díkec za radu
BMW E38 740i 95´ 210KW 285PSVIN:DG42623
Obrázek
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od JaraX »

DJ HONZA píše:sorry za neznalost,kdepak najdu pylový filtr?okna se mi mlží celkem fest,díkec za radu
zespodu kapoty, sou tam dva, takovy dvě kapsle po každé straně na jeden křížák ,vyměna na dvě minuty
BMW service expert - http://www.jarax.net
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od DDT »

Jaraxi, ještě napiš čím mazat co. Zima se blíží tak je to aktuální........díky.
E38......zase
PRAHAV8

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od PRAHAV8 »

Já bych to mazal normální vazelínou mogul (zelená)
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od KAMIL740 »

sonax prodava "rtenku " :)))
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od DDT »

ok ale zámek? prostříknout WD? a kam všude?....asi všude co.
E38......zase
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od JaraX »

WD do zámku nestříkat, obsahuje sračky co žero gumu, WD používat jen tam kde není nic gumovýho, na mazání zámku je lepší vazelina ve spreji, nejdřív je to spray, pak to ztuhne a je z toho vazelina, takže dobře aplikuje i dobře maže, připadně koupit FAB mazani na zamky, to je něco podobnyho,
jinak gumičky na dveřích apod impregnovat takovou houbičkou, prodava se silikonovej olej zakonečnej houbičkou, ale ten origo bmw připravek je lepší, krásně voní.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od Snejk »

ja mazu gumy silikonovou pastou. dodava mi to nas servisak canonu maže ti m gumy v tiskarně... vyhoda je že to vydrži celou zimu jak nic... zamky mažu wdčkem a nikdy mi nepřimrzly....
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
PRAHAV8

Re: pravidelná údržba

Příspěvek od PRAHAV8 »

Když jsem měl citroen xm tak mi dveře přimrzly vzdicky :D Když zamrznul zámek u formana tak jsem ohral vodu a vylil to na to :D kazdej rikal nedelej to a ja to 10let delal a nic :D U BMW jsem jeste nikdy nic zamrzle nemel krome vody v ostrikovacich.
Odpovědět