Tomova dílna (část 2.) - Demontáž a výměna zadních světel

zde pište prosím jen vyzkoušené postupy, žádná diskuze
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tomova dílna (část 2.) - Demontáž a výměna zadních světel

Příspěvek od Tomas735i »

Minulý týden jsem konečně vyměnil původní zašlá světla za nová diodová, takže vám napíšu co a jak. Celá výměna obou světel (demontáž, očištění, montáž) mi zabrala cirka 15 minut, takže nic hrozného.

Postup:
Začněme raději pravou stranou. Tam je lepší přístup takže lépe uvidíte co vás čeká. Na té druhé je to (alespoň u mne, s changerem) poněkud krkolomnější.
1) Odklopíme tapec k baterce
2) Odpojíme konektor vedoucí k příslušnému světlu
3) Pootočením vytaháme jakési držáky žárovek. Jednak by se nám to při šroubování pletlo a druhak žárovky budeme stejně potřebovat.
4) Světla drží na čtyřech šroubech, respektive matkách. Nepamatuju si už velikost ale to si myslím není takový problém :) . Vše tedy povolíme.
5) Jemně (tak aby se nepotrhala těsnící guma) světla vytlačíme směrem dozadu. Nejlepší je to za ty šroubky ze kterých jsme sundali matky.
6) A je to venku :lol:
7) Teď všechno pořádně očistíme a odmastíme. Přeci nebudeme prasátka :!: . Navíc bychom neradi aby nám do nových světel někde zatékalo, nebo ne?
8) Vezmeme nové, krásné světlo a usadíme ho na místo původního. LEHCE ho matkami přitáhněte.
9) Teď udělejte stejný postup s tím levým světlem. Po zkušenosti s pravým to bude hračka.
10) Obě světla máme usazené a lehce přitažené.
11) Teď si světla usaďte a dotáhněte tak, aby byly na obou stranách stejně a hlavně POŘÁDNĚ, aby nám nové těsnění (které jsem tedy alespoň já na nových světlech už měl, staré nikdy nepoužívat!!) hezky sedlo a vše zatěsnilo. Nová zamlžená světla vypadají blbě..
12) Zamontujte potřebné žárovky
13) Zapojte konektor
14) Otestujte je :)
15) Pokud fungují jak mají, gratuluji. Pokud je něco špatně, pak to není chyba tohoto návodu :P .

UPOZORNĚNÍ: Při použití diodových světel rád hlásí Check Control chybu zadních světel takže se nebojte. Diody mají prostě jiný odpor než žárovky a to už Check nechápe. Pokud někdo ví jak to odstranit, dopište to, prosím, sem.
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomova dílna (část 2.) - Demontáž a výměna zadních světel

Příspěvek od fishmaker »

myslim že sem někde čet, že to chce přidat nějakej odpor...ale měl by to spíš rozepsat nějaký odborník na elektriku...

jinak doufám, že zas přihodíš nějaký fotečky...minimálně výsledek ;)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
PRAHAV8

Re: Tomova dílna (část 2.) - Demontáž a výměna zadních světel

Příspěvek od PRAHAV8 »

Zde jsou fotky jak vypadá výměna. http://www.rajce.net/a4190525 Jinak výměna trvala max hodinu ;)

Mezi světla se někdy dává odpor, aby světla měla stejný odběr proudu jako světla bez diod. Dnes už se ale prodávají světla která máji odpor už zabudovaný v sobě ;)
Odpovědět