7er foto z netu (leštěnky) a našich

zde můžete kecat o čem chcete
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od oxik »

Tak hodně zdaru do oprav!

Tohle hodně zamrzí, ale jestli jsi v pořádku..jsou to jen plechy
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od Huff »

Tak to je smutný konec diskuze o tom, kdo má lepší tdso. Trval bych na tom, ať to opraví v bavoráku z nových dílů a zatáhne pojišťovna. Do té doby si nechat proplatit náhradní auto, nejlépe stejné značky (a řady :) ). Přeji rychlou opravu a pevné nervy.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od fishmaker »

držim palce Pavle ať se ti to podaří dobře opravit a nedoplácíš ani korunu :cry:
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od NORMANN »

no, nejvíc mně mrzí to moje auto, že je potlučený, to dá rozum,
ale zásluhu na té nehodě mám taky a velkou, s babou jsme se nedohodli,takže se volalo policajti, celý jsem to začal já, já jsem totiž předjížděl dvě auta přes plnou čáru, prostě jsem se s nimi nesral, spěchal jsem a zdržovaly mně už nějakou dobu, obě auta před sebou jsem se v daný okamžik rozhodl předjet, většinou když nasadím na předjíždění, už necouvnu zpátky.
když jsem dopředjel zadní auto a začal předjíždět to první, všiml jsem si v zlomku sekundy, že má to auto zapnutej levej blinkr, ale cítil jsem že k místu odbočení to má ještě dost dlouhou dráhu, že jí stihnu předjet, jenže když už jsem jí skoro předjel, dostal jsem přesně na pravý zadní kolo ránu. ta ženská tvrdí že jsem jí hodil myšku a ona do mně vrazila, já však předjížděl proto, že přede mnou bylo krásně dlouho v protisměru volno, nic nejelo naproti, takže jsem se zařazením zpět do svého pruhu nespěchal.
takže ta rána do pravýho zad. kola mně dost překvapila.
vzhledem k tomu, že jsme na průběh nehody měli každej jinej názor, nedohodli jsme se, zavolala policii dopravku.
chtěl jsem se s ní domluvit normálně, že se její auto spraví z mojí pojistky - moje blbost, neměl jsem předjíždět na plný čáře, kdybych nepředjížděl na plný čáře, nestalo by se to, jenže jsem jí řekl, že at si ale uvědomí, že ona nabourala do mně, ne já do ní. ona neustále mlela svojí, takže ty policajti - dopravka přijeli.
udělali záznam, to už jsme se ale s babou jen hádali, už jsem se s ní ani nechtěl bavit.
já to vidím tak, že jsem předjížděl na plný čáře, to je jeden přestupek - můj.
její přestupek je podle mně v tom, že začala měnit směr jízdy a bud se nepodívala pořádně do zrcátka, nebo mně měla v tzv. mrtvým úhlu (ptal jsem se jí: víte co je mrtvý úhel? - její odpověd "ne" :-) )
takže do mně narazila.
takže to policie zadokumentuje a pak to jde do správního řízení, já budu ještě jako příslušník bezpečnostních sborů řešen ne civilně, ale podle zákonu o služebním poměru, takže možná že srážka ze mzdy, asi žádný odměny nevím jak dlouho a asi nějakou kázeňskou důtku, čili něco jako žlutá karta, takže bud jedno z toho, nebo kombinace těchto "odměn" . :)
takže už si u Perfekta zamlouvám pravé zadní dveře, pravý zadní blatník a kanáldekl, pneumatika to možná přežila.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Tomas V8
Příspěvky: 587
Registrován: pon lis 03, 2008 7:52 am
Bydliště: Velim x Praha

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od Tomas V8 »

Nějak nechápu proč by Tě měli řešit nadřízení. Jel jsi služebním vozidlem? Budeš se vymlouvat že jsi spěchal k zákroku? Asi těžko. Takže to nikdo vůbec nemusí vědět. Jestli jsi naivně těm policajtům navykládal že jsi hasič a myslel sis že to "nějak uhraješ" tak je to smutný. Ale pokud bys nikomu nic neřekl, nikdo to řešit nebude. Je to jak píšeš. Ty zaplatíš pokutu za plnou čáru, za bábou půjde nehoda, nicméně z povinného bude kráceno :)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od zzeli »

Chapu Tebe, ze za to v podstate muze baba, ale chapu i babu, ze je nasrana, ze ji predjizdel na plny starej pekac, tak se citi dotcena, ohrozena a nevim co. Blba situace. Ale hlavne, ze to nikdo neodnesl na zdravi, to by pak bylo mnohem horsi. Jak pise oxik, jsou to jen plechy. Zanadavas si, naseres se, neco to bude stat. Ale postavis se Ty i baba na zdravy nohy. At brzo jezdis, a neposere se to v praci. Preci jen to je trochu nalepka.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od oxik »

Máma minulej tejden taky bourala, 40 let bez nehody a teď mrtvej uhel - naštěstí taky jen plechy.

Jinak normanne, on je rozdíl zákaz přejíždění a zákaz předjíždění, předpokládám, že to víš, ale pokud jsi těsně před ní tu čáru nepřejel, nemyslím si, že bys na nehodě měl mít nějakou vinu. Sice nesmíš začít předjíždět vozidlo se zapnutou směrovkou, ale ty už jsi předpokládám v době, kdy ona dala blinkr, dávno předjížděl, takže tam byla jasně její chyba, že se nepodívala do zrcátka a odbočovala. Tady kontakt na borce, co by ti mohli případně pomoct vyhrát SŘ, není to žádnej MikeJePán a podobní podvodníčci.. https://www.nezaplatim.cz/
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od Huff »

Tomas V8 píše:naivně těm policajtům navykládal že jsi hasič a myslel sis že to "nějak uhraješ" tak je to smutný.
Zjisti si něco o služebním poměru, čti co tu píše a pak mu takové blbosti psát nebudeš.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Tomas V8
Příspěvky: 587
Registrován: pon lis 03, 2008 7:52 am
Bydliště: Velim x Praha

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od Tomas V8 »

Tak teď jsi mě fakt pobavil :D Vím že Normann je starej pardál, neslouží první rok a měl by vědět jak to chodí. Jinak k tomu služebnímu poměru - Myslím že málokdo tady toho ví víc než já :lol: To že je něco psáno, neznamená že se to striktně dodržuje. Proto ta naivita :roll: A ano, mnohaleté zkušenosti hovoří jasně. Ať už je u nehody, nebo u zákroku policajt, hasič, nebo vězeňská služba, pokaždé to začíná ... "no tak kluci, neblbněte, jsme přeci kolegové" ;) Neznám v dnešní zkurvené době nikoho, ani krajský náměstek to neudělá (pokud není mediálně známá osobnost), kdo by při problému tahal služebák a oháněl se jím. To že jim to zákon ukládá je věc jiná, nicméně ne neřešitelná. Ano je to smutné že "kolegialita" tady nefunguje, ale pokud ten dopravák je normální, tak sám řekne, "hele nebudem to řešit, já to nebudu nikde uvádět a Ty si to vyřiď se svým vedením" Jasně píšu, že pokud jedu k zákroku, nebo mám služební auto, tak se to řešit musí, v opačném případě by se to řešit mělo ;) A pokud má Normann normální vztahy se svým vedením, tak se nemusí ničeho bát 8-) ;)
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: 7er foto z netu (leštěnky) a našich

Příspěvek od NORMANN »

Normann ví, že co se týká trestu od nadřízenýho, tak nedostane nějakou dobu odměny, je dost pravděpodobný, že srážku z platu po x měsíců a taky možná kázeňskou důtku, což je obdoba žluté karty ve fotbalu, to jsem tu ale myslím už psal.

Normann taky ví, že ohánět se služebním průkazem ve stylu "pánové! já jsem váš kolega" je dost ošemetná věc a ne vždy to nese ovoce, už xkrát jsem dostal pokutu a když jsem si uklízel doklady, poliš si všiml mýho služebáku v dokladech a řekl, jé, proč jsi neřekl, že jsi ve služebním poměru jako my? já jsem řekl, že je mi to trapný zneužívat a tak radši zaplatím tisícovku atd.

Normann ale taky ví, že v případě, kdy vznikla škoda na majetku, v tomto případě vlivem DN at už částečně, nebo zcela mojí vinou, je lepší říct, že jsem ve služebním poměru v bezpečnostním sboru ministerstva vnitra, protože jak mi bylo před časem mými nadřízenými funkcionáři sděleno, je to v mém vlastním zájmu, dál to rozvádět nebudu.
s tím, že jsem hasič, to ale začalo takovou banalitou, že se horlivé policajtce nelíbilo, že mám na dokladech - ŘP, OP hladkou tvář, zatímco v době nehody a i ted mám plnovous a to už poměrně hustější, trochu odrostlejší. Marodím, na konci ledna se mi stal v práci úraz, no takže při vysvětlování vizáže ala krakonoš, se provalilo, že jsem hasič, věděl jsem, že s tím stejně budu muset vyrukovat v takovýmhle případě. :D
a zkráceně při vysvětlování, proč mám vousy, se provalilo, že jsem příslušníkem bezpečnostních sborů, fízlině už pak po mně jela - a naopak ještě byla na mně o dost hustší, myslím, že jí to dělalo dobře, její kolega jen za jejími zády koulel očima a kroutil hlavou a když jsme chvíli byli sami dva, jen tiše prohlásil, že je prostě moc horlivá a taky byla, to že jsem ve služebním poměru jsem měl v plánu říct později.

Normann chodí každý rok na profesní školení, kde se mimo jiné učíme, že pokud chceme odbočit z veřejné komunikace na místo ležící mimo ní, např. na účelovou komunikaci, nebo lesní a polní cestu, musí s vozidlem zajet k pravému kraji, nechat zapnutý levý blinkr a počkat, až přejedou všechna vozidla v obou směrech a pak odbočit na to místo, často tyto účelové komunikace u silnic bývají značené červenými patníky.
Jenže madam to ted chce uhrát na to, že jsem jí předjížděl a těsně před ní se vracel do svého pruhu, ona jako že chce odbočit doleva, policajtka na ní: kam doleva k pumpě? tam ale odbočit nesmíte!
koktajíc madam no....ee.... k pumpě vlastně ne, ale k tamtomu autobazaru, který se nachází vlevo za pumpou a ukázala na cestu - účelová komunikace nikam nevedoucí, která se nachází za autobazarem.
podle mně chtěla jet k pumpě, po nehodě daly s dospělou asi mazanou dcerou hlavy dohromady a vymýšlely varianty. baba byla jak kulomet, já jsem myslel že se dohodnem nejdřív po dobrým, uznával jsem, že moje chyba byla, že jsem jí předjížděl na plný čáře, ale ona to byla, kdo do mně narazil ne já do ní, že bud se nekoukla do zrcadla, nebo mě měla v mrtvým úhlu (to ani neví, co to znamená) :D
ale řidičák už má 26 roků!
když už je tu k tomu taková diskuze, tak si dovolím sem dát letecký snímek z místa nehody: jely jsme tři auta za sebou, obě auta se neskutečně táhla už dlouho, slabých 40kmh a docházela mně trpělivost, takže jsem to risknul a začal předjíždět na úrovni začátku Tesca v místě přerušované čáry na mapě - na snímku místa nehody jsme jeli po hlavní z prava do leva, předjel jsem auto před sebou a začal předjíždět první vedoucí auto, při předjíždění jsem si všimnul zapnutého blinkru u vedoucího auta, jak dlouho byl zapnutý, nevím, protože vedoucí auto bylo v zákrytu druhého jedoucího vozidla.
v době nárazu jsem měl rychlost asi 50kmh odhadem obě auta jsem předjížděl proto, že v levém pruhu naproti se žádné protijedoucí vozidlo nenacházelo, k nárazu došlo, když jsem byl ještě v levém pruhu a jel jsem rovně, místa v protisměru bylo dostatek.

https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... %8D%C3%ADn

body vyznačené na mapě jsou:
bod 1 - mnou stanovené místo srážky, bod ve kterém policajtka udělala křížek sprejem a položila kužel, přesné místo srážky se mi špatně určovalo. Těžko lze odhadnout přesně místo, když jsem dostal náraz do pravého zadního kola, než mi došlo, co se stalo, ujel jsem ještě asi něco kolem 60m
bod 2 - místo srážky stanovené tou babou, zase, křížek sprejem a kužel
bod 3 - postavení mého auta po nehodě
bod 4 - postavení mého auta po následném odstranění z komunikace na volné prostranství, aby nepřekáželo provozu
bod 5 -postavení jejího auta po nehodě, prakticky dokončila to odbočení, řidička s dcerou hned rychle sebraly urvaný před. nárazník svého auta a zbytky plastů a donesly to ke svému autu, které postavily směrem, jako kdyby se vracely zpět domů
bod 6 - přesné místo nálezu malé asi 8cm dlouhé, asi 4cm široké a asi 5mm silné lišty z plastu z pravého zadního blatníku mého auta
bod 7 - přesné místo nálezu plastu držáku jejího předního levého světla, rozměry asi 10x2x2cm
bod 8 - přesné místo nálezu částí plastového skla předního levého světla a př. levého blinkru
nalezené věci se mohly za dobu provozu posunout o nějakou vzdálenost, ale myslím, že ne zas o moc.
mrzí mně, že jsem toto nenafotil hned po nehodě, všechny body jsem zaměřil v neděli dopoledne, zajel jsem tam a dodatečně přesně zaměřil všechny body, o kterých si myslím, že by mohly při šetření nehody hrát nějakou roli.
mohl jsem v době nárazu mít přibližně 50kmh

rozepisuju se tady o tom tak obšírně taky kvůli tomu, aby jste si na takové situace dali pánové pozor, je jasné že těch pár ušetřených sekund, možná minut, nestálo za ty starosti, co s tím budou, nakonec jsem tam strávil plno času a ještě mně to bude stát xx peněz a body v bodovým hodnocení. :(
všechno špatný je k něčemu dobrý, ted budu muset na silnicích sekat latinu a asi je lepší, že toto "varování abych ubral" odneslo "jen" pár plechů. škoda jen že na mým autě a zrovna na mojí vlajkové lodi. :)
Naposledy upravil(a) NORMANN dne ned dub 02, 2017 11:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Odpovědět