KAPS AUTOMATIC - Pozor už nikdy !!!

Zkušenosti se servisy origo i neorigo BMW, upozornění, doporučení
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Sedmicee
Příspěvky: 64
Registrován: pát lis 26, 2010 7:59 pm
Bydliště: Buchlovice (okr. Uh. Hradiste)

KAPS AUTOMATIC - Pozor už nikdy !!!

Příspěvek od Sedmicee »

Ahojte, tak mám docela velkou negativní zkušenost s firmou Kaps automatic sídlící v Kojetíně, začalo to asi tak: Moje 540 začala nepatrným způsobem naznačovat, že se něco děje zřejmě s měničem, (při ustálené rychlosti kolem 100km/h mírně kolísali otáčky. Začal jsem tedy shánět firmu, narazil jsem tedy na Kaps automatic, po telefonátu objednáno, tak jsem v domluvený den dojel na prohlídku, s technikem jsme to projeli, říká mi ''ano, tohle je na repasi měniče'', pak mi došla za cca 5dní cenová kalkulace k odsouhlasení opravy, ve výši 25000 s dph, odsouhlasil jsem a po nějaké době vyzvedl ''opravené'' vozidlo, dva měsíce jsem jezdil, vše super, až jednoho dne na křižovatce mi na zelené vyletěly otáčky, škubnuti, vrznutí jakoby lamel (to nevím) a výš to řadilo pak v pohodě - dojel jsem do práce....ráno z práce se za studena rozjelo hladce, pak se ohřálo a to samé. Okamžitě jsem volal do Kapsu, co to má znamenat, oni : ''ano dojeďte, napichnem to a pak uvidíme, dojel jsem, před Kojetínem už padl nouzák, na místě to napichli a že nízký tlak oleje na 3 rychl. stupni. Ok nechal jsem to tam, na upozornění velkého poškození, že to rozloží a zjistí co se stalo ..... pak mi došla cenová kalkulace na 52000 s dph, tak to ne, řekl jsem si, tohle neodsouhlasím, za chvíli telefonát, bla bla bla že cenu teda sníží na 42 tis. ale co tak najednou, totálně u mě ztratili důvěru, na kalkulacích dvakrát zaúčtovaná repase měniče atd...auto vyzvedávám v pátek na odtahovku s převodovkou mimo vůz...a sháním někoho slušného a dobrého člověka, který by ji dal do pořádku .... mimochodem, před celou návštěvou kapsu, převodovka kromě kolísání měniče, sametově řadila a neměla nikdy s rozjezdem problém.

Takže si prosím dejte veliký pozor před návštěvou téhle firmy....

PS: cenové výpočty přikádám
http://czshare.com/5460831/kaps.rar
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: KAPS AUTOMATIC - Pozor už nikdy !!!

Příspěvek od Raisidlo77 »

Stará známá pravda, na Kaps si stěžuje spousta lidí. Ostatně jsem slyšel i to, že tu mašinu na plnění převodovek "koupili" nafotili s ní fotoseriál a za 2 týdny vrátili prodejci "že prý to nefunguje jak má". Takže krásnej tahák na lidi když rozkliknou webky, ale v realitě se mi zdá, že tam dělaj pěknou garážovou fušeřinu. Otec tam byl se Superbem, ale to je tak vše, ani on sám už tam nepojede.

Pokud mohu pomoct a poradit, tak za mě jedině pan Zbyněk Prokop z Blučiny. Původně jsem chtěl jet do ZF Pakra v Jihlavě, ale nakonec jsem nezjistil jestli na to opravdu mají mašinu nebo ne - a hlavně po debatě s kamarádem co dělá v BMW, bylo jasno. Zjistil jsem že 15km od baráku mám na špajzky machra. Ten kamarád dělal servisního technika X let v MB, ted dělá v BMW. Vozil mu na repas převodovky a lidi si je dodnes (po statisících najetých km) jen chválí. Vždy když jsem tam přijel já, stály tam samý S-classe, 7er, ML/GL, A8/A6 apod. Má jak mašinu na testování "mozku", tak mašiny na opravy měničů, tak mašinu na výměnu oleje ve špajzce - a ten systém se mi líbí. Mašina je od BG, je v ní 16L daného oleje připojeného přes Bypass k převodovce a všechno to tama proteče. V praxi tedy z převodovky jde do mašiny starý olej, z mašiny do převodovky nový, proteče celkem 16L a posledních X litrů (x = náplň převodovky) zůstává v autě. Takže komplet výměna i s proplachem !

Na E53 4.4i - filtr, olej, těsnění, diag, zkouška a konzultace, průchodka, práce - bratru krásných 5500,- po malé slevičce. Běžně 5900,-/vč. DPH. Osobně už jinam nepůjdu, v brzké době se tam chystám s druhým autem. Webky www.zpautomatic.cz
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Sedmicee
Příspěvky: 64
Registrován: pát lis 26, 2010 7:59 pm
Bydliště: Buchlovice (okr. Uh. Hradiste)

Re: KAPS AUTOMATIC - Pozor už nikdy !!!

Příspěvek od Sedmicee »

Auto je doma, zacvakl jsem 6588kč KAPSU, a večer sem dám fotky, samozřejmě rozdělaná převodovka na molekuly - o tom jsem věděl, vše v kufru, všecky kola vyfouklé, kufr zasraný od oleje
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KAPS AUTOMATIC - Pozor už nikdy !!!

Příspěvek od P3RF3KT »

Na miste bych jim to vysvetlil!
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Odpovědět