Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od oxik »

Mému oku to moc nelahodi, na mparach to vypadalo líp :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Raisidlo77 »

Vojto paráda :!:
Pro mě to vzhledově byly a jsou nejhečí kola na E38, no žel bohu k mému účelu neposloužily jak jsem předpokládál, tak šly o dům dál.
Koukám, že jsi neváhal ani den a musel to hned zkusit, tak to má být :lol:
Huff píše:Na osmu se to už nevešlo?
Vešlo, ale s kompromisy které nejsem ochoten akceptovat. Tohle pak rozvedu ve svém vlákně.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Rejchy
Příspěvky: 245
Registrován: stř dub 06, 2011 8:54 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Rejchy »

Kola jsou pecka,Alpiny E38 sedí.Taky mě překvapilo že na dvacítkách je ten komfort slušný a to jsem na té své neměl EDC.
Ex E38 750ia DG26378 LPG
Uživatelský avatar
pepin28
Příspěvky: 235
Registrován: ned čer 22, 2014 1:06 pm
Bydliště: Budweis

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od pepin28 »

Pokud by ses chtěl alpina zbavovat určitě bych měl zájem taky mám teď styling 37 a alpiny bych místo nich bral hned
BMW e38 740i Fl
Uživatelský avatar
scorpion
Příspěvky: 1449
Registrován: stř říj 21, 2009 1:05 pm
Bydliště: Středočeský kraj - praha

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od scorpion »

Takže, asi po roce co jsem tu na 7er.cz nebyl nějak aktivní tak reaguji, že ty alpiny jsou super Vojto! :) Ale co si budeme povídat 16" jsou nejlepší... :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

pepin28 píše:Pokud by ses chtěl alpina zbavovat určitě bych měl zájem taky mám teď styling 37 a alpiny bych místo nich bral hned
Ok, beru na vědomí :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

scorpion píše:Takže, asi po roce co jsem tu na 7er.cz nebyl nějak aktivní tak reaguji, že ty alpiny jsou super Vojto! :) Ale co si budeme povídat 16" jsou nejlepší... :lol:
Díky :). Njn, máš smůlu, že Alpiny na Zemanosaurovi nejsou tak přípustné, jako na obyčejné 750iL individual :D. Ale napiš Ovčáčkovi. Třeba ti to schválí :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Final-man
Příspěvky: 292
Registrován: ned říj 19, 2008 10:23 am

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Final-man »

Spooner: Konečně jsi na starý kolena dostal rozum :)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Po krátké odmlce se trochu rozepíšu :). Od dnešního dne mám Alpiny oficiálně zapsány v TP. Ale vezmu to hezky popořadě...

Sice jsem zjistil, že spousta místních to neřeší, ale já jsem se nespokojil s jízdou bez řádného zapsání v TP :oops:.

Raisidlo zrovna řešil zápis BBS kol na svou 8er, proto jsem měl čerstvé informace a tímto mu děkuji. Nicméně cesta k cíli byla trnitá :D.

Nejdříve jsem zkusil oslovit pana Stehlíka z helpreg.cz. Naše konverzace byla krátká a rychlá... Řekl mi, že Alpiny na e38 zapsat nejdou a tím to haslo :D.
Zkusil jsem tedy kontaktovat webovou stránku typove-listy.cz. Ani tady jsem ale nepochodil. Sice mají databázi typových listů (nebo ví, kde je rychle sehnat), ale na moje kola nic neměli.
Chvíli jsem přemýšlel a vymyslel jsem, že zkusím jít přímo ke zdroji, tzn. oslovit výrobce. A tím je/byla firma Ronal. Ani tady jsem ovšem neuspěl. Výrobce má hromadu typových listů, ale ne pro kola, které byly dodávány přímo prodejci aut. Takže jsem se ve své pohádce o Kohoutkovi a slepičce posunul na další stanoviště a tím byla přímo ALPINA v Německu. Zde proběhla vstřícná konverzace, i když cíl byl pořád daleko.
Z Alpiny mě odkázali na oficiální zastoupení v ČR, což je pražský Invelt. A tady jsem konečně uviděl světlo na konci tunelu. Prodejce pro mě objednal z Německa typový list a zdarma mi ho poslal domů.

Obrázek

Přímo v typovém listu je vedle Alpiny B12 5.7 a 6.0 napsáno také použití pro BMW 7 105-240kW.
Obrázek

Trochu se mi ulevilo, že mám konečně aspoň něco v ruce, ale s Německým Teilegutachten bych u nás moc nepochodil. Takže jsem strávil několik večerů se strýčkem Googlem a typový list jsem si přeložil. Další poděkování putuje Oxikovi za pomoc s jedním překladatelským oříškem. Nicméně mám pocit, že kdybych tam napsal recept na vanilkové rohlíčky, tak by si toho nikdo nevšiml :D.

S originál typovým listem a překladem jsem zajel na STK, kde montáž zkontrolovali a disky + gumy napsali.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

No a dnes jsem konečně se všemi papíry zašel na dopravní inspektorát, kde mi nové rozměry zapsali.
Obrázek

Kola půjdou na renovaci, ale vzhledem ke stavu středových znaků jsem zvolil prozatimní řešení a koupil z Ebay 4 neorigo znaky. Sice jsou to obyčejné nálepky pod pryskyřicí (originál znak je schovaný v plexi), ale vypadá to mnohem lépe :).
Obrázek
Obrázek

Nicméně v průběhu legalizace kol jsem nakupoval a připravuju se na renovaci :).
Zrovna včera přišla z Německa malá, ale poměrně drahá krabička...
Obrázek

Na renovované Alpiny už čekají nové originál středové znaky
Obrázek
Obrázek

A krytky zámků :)
Obrázek
Obrázek

Bylo potřeba na tyto krytky koupit těsnění a zároveň i nové těsnění na celé středové pokličky.
Naštěstí to jsou obyčejné O-kroužky o rozměrech 22x1,5 mm a 145x5 mm.
Cena menších je 4kč/ks (v Alpině 2eur/kus) a větší těsnění stálo 28Kč/ks (6eur/kus :D)
Obrázek
Obrázek
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Filozof »

Nádhera ...rád bych to viděl naživo ...vidět naživo na e38 20" alpiny kola musí bejt zážitek. Mě se to zatím nepoštěstilo jen na fotce.
Kdybych měl lešněnku V8 v garáži na léto asi bych taky uvažoval o těchto kolech, protože teprve 20" Alpiny tomu autu dají nezaměnitelný vzhled a sportovní nádech.

Dotaz. Mohl bys list na 20" Alpiny oscanovat v PDF pro další budoucí nadšence co by si rádi tyto kola nechali zapsat? Já bych rád jednoho dne si nějakou E38 ještě koupil (V8-V12) a tyto kola měl na autě. To je můj malý sen. :)

PS: Líbí se mi jak si vyhraješ se všemi detaily kolem auta a pěkně to nafotíš. Moc pěkně se staráš až ti to závidím takový koníček.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět