Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od P3RF3KT »

Libi se mi jak jsi k te velikosti kol taky postupne dospel :) ale musim uznat ze jsi na to šel velmi opatrně :lol:
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Nejhorší je, že jsem ty kola vlastně ani nechtěl. Neměl jsem v plánu kupovat ani větší, ani jiné a nakonec v nich budu za cenu druhé e38, protože půjdou na renovaci, musím koupit gumy, nové těsnění, středové znaky a krytky zámků :lol:.

Tady ještě jedna fotka z výměny (zadní kola)
Obrázek

A tady návštěva zámečníka v Hornbachu.
Bohužel mi neuměl vyrobit náhradní klíček k pokličkám, takže budu shánet dál. Mám sice dva, ale budu klidnější, když budu mít tři :D Obrázek

Jinak dneska jsem poprvé po dlouhé době vytáhl E38 na silnici. Všechno šlapalo jako švýcarské hodinky. Ale po přesednutí z e46 a e32 jsem nebyl schopen si otevírat a zavírat okna :lol: :lol: :lol:
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 474
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:49 pm

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Alois »

Na otevírání oken na středovém panelu jsem si taky zvykl rychle. Dodnes s tím mám problém když jezdím pár dnů s R129, myslím si že tak je to nejlepší, v mém případě především proto, že v levé ruce držím často doutník..

Pokud se ti to líbí ok, Alpiny 20 jsou krásné kola. Ale na tvé auto mi vůbec tím pojetím toho longu nesedí, možná ho mám za ty roky nakoukané na stylingu 4 a 37, možná proto že máš klasickou výšku předku (díky bohu). Já bych nechal kompromis, 37čky..
Vždy jsem cenil, že to vozíš na těch balónech, že to vypadá jako bys vyjel ze salónu a koupil to před lety v Cartecu (u Bmw Davy :) ). 37ks už byl punk, ale takový ten správný, teď se mi to nelíbí vůbec. Na druhou stranu, přehodit to jde vždy, určitě si obě původní sady necháváš..

Nemyslím to nějak zle, to je snad jasné...
Alpina B6 e63 4.4 Alpina Blue, M3 e46 manual Phoenixgelb/Kiwi, 840i Grancoupe Individual Dravit grey, Z3 Coupe 2.8 M52TU cosmosschwarz manual… a pár dalších non BMW
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Úplně v pohodě :). Ještě sám nevím, jestli se mi to líbí nebo ne. Ke kolům jsem přišel jako slepý k houslím a teď se rozhoduju, které si nechám. Na 37čky už mám kupce, ale mám nějakou dobu na rozmyšlenou :D.

Ale baví mě, jak moje auto vzbouzí emoce :oops:. Dal jsem 37cky a bylo to špatně. Teď jsem dal Alpiny a najednou byly 37cky super :). Tím teď nemyslím nikoho konkrétního. Ale naštěstí jsou to fakt "jen" kola, která se dají vyměnit. Auto nebudu snižovat ani jinak tunit.
Nějaké plány mám, ale to se nechte překvapit :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Huff »

To je přece jasný i malému dítěti. Vojta potřebuje vyhrát BIG 2018, na to musí nachystat nějakou novinku. A velká kola táhnou. :)

Teď vážně. Nejsem toho zastáncem, ale vypadá to pěkně. Jezdit celý život na balónech je nuda, tak proč to nezpestřit v původním duchu (a je jedno, zda jsou to M kola nebo Alpiny). Stejně si myslím, že až to bude stát definitivně na piedestalu v muzeu, tak na tom budou zase ty Style 4, z důvodů, o kterých píše Alois.

Na osmu se to už nevešlo?
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Těší mě, že to tak vnímáš. Nebýt to dobové Alpiny pro e38, tak bych o tom ani neuvažoval. Nechtěl bych ani Styling 95, ač se mi líbí. Ale už bych věděl, že to jsou kola z jiného, novějšího modelu :).

No ať si nechám cokoliv, tak Styling 4 stále zůstane. To je jasné. Na těch kolech to vyjelo z prodejny a ty k tomu patří :oops:
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 474
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:49 pm

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Alois »

Jj, protože máš krásné auto v původním stavu... Proto to vzbuzuje emoce. Když někdo hodí takové kola na vrak, vždy se to na fotkách zdá jako plus.

Asi je to i siluetou auta, na long se to nehodí. Krátká, stříbrná e38, s lehce stříbrným předkem, to je něco úplně jiného. Tak jako originál Alpina b12.. (Vím že byla i v longu, to nic nemění na tom že proporce auta tomu nesedí).
37čky bych nikdy nehejtil, vždy se mi moc líbily. Ta kombinace je kultovní, jako 750il kterou jezdil James Bond, tam to vypadalo perfektně, nádherná e38..

Ještě bych si na tvém autě dokázal představit originál 18ky styling 32, jestli jsi je už náhodou v minulosti neměl, to jsou takové malé Alpiny.

Každopádně pokud se to líbí tobě, není co řešit. Každý máme jiné oko :)
Alpina B6 e63 4.4 Alpina Blue, M3 e46 manual Phoenixgelb/Kiwi, 840i Grancoupe Individual Dravit grey, Z3 Coupe 2.8 M52TU cosmosschwarz manual… a pár dalších non BMW
Uživatelský avatar
pepin28
Příspěvky: 235
Registrován: ned čer 22, 2014 1:06 pm
Bydliště: Budweis

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od pepin28 »

zrovna před cca týdnem mi stejné 20 "alpiny někdo vyfoukl když na poslední chvíli nabídl prodejci o 3 tisíce více :D Ale to já jen tak mimo téma a na tom longu se mi taky více líbí ty menší kola :D
ještě by mě zajímalo jestli pujdou zapsat do TP ??
BMW e38 740i Fl
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Já jsem to určitě nebyl. Ale kola jsou od Kamila740, takže možná že to jsou ony :P
A do tp by měly jít zapsat. Už to řeším. Pokud by nešly, tak jdou z domu :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od P3RF3KT »

20ky Alpiny pri troše snahy zapises. Šak to jsou kola ktere na určitých e38 vyjizdeli z fabriky
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Odpovědět