Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od NORMANN »

ted jsem byl 14 dní ve Špindlerově Mlýně což je hned vedle Vrchlabí.
akorát jsem tam byl s E39, s E38 jsem od srazu u kájece nikde nebyl, stojí stále v garáži.
ty poukazy do Chotětova jsou limitovány do konce roku?
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Časové omezení na nich nebylo, ale nemůžu je pořád najít, takže mám obavu, že jsem je už vyhodil :D :D :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

Poslední příspěvek před skoro 4 měsíci? Jeden by nevěřil jak ten čas letí... :)

Ale moc nového se od té doby nestalo. Původně jsem chtěl ještě pár dnů/týdnů počkat, ale zrovna mám chvíli čas, tak si můžu vylít srdíčko hned teď.

Naštěstí jsem už dostatečně vychladl, takže můj příspěvek nebude jen hromada sprostých slov :D :D.

Od začátku roku tak nějak průbežně řeším Alpiny. Původně jsem myslel, že je odvezu jen do lakovny, dodám k nim nové pneu, těsnění k pokličkám, středové znaky a bude hotovo.

Obrázek

To jsem ale ještě nevěděl, že je někdo z místních členů schopen prodat Alpiny v takovém stavu...
A tím členem nemyslím Raisidla, aby si to někdo špatně nevyložil :).
Že mají disky v některých místech svary jsem věděl, ale že tam jsou proto, protože nejspíš byly na autě, které se kutálelo z několika set metrového srázu jsem nevěděl :evil:.
Vím, že byla moje blbost kupovat taková kola, aniž bych si je pořádně zkontroloval, ale původní majitel na nich jezdil a co se ke mě doneslo, tak má/měl servis (snad dokonce pneuservis), takže musel vědět jakou kupu sraček prodává (asi jsem ještě úplně nevychladl :lol:).
Realita byla taková, že ani jeden disk nebyl rovný. A to nemluvím o nějakém mírném kopnutí, ale o discích, se kterými mě z lakovny poslali rovnou do sběrných surovin. A chvíli jsem o tom opravdu přemýšlel... :?
Jeden disk byl dokonce naoko "srovnán" pomocí kladiva. Tzn. že v tomto místě už bylo asi do očí bijící, jak je ráfek křívý, tak ho někdo před prodejem narychlo "opravil".

Po chvíli zjišťování možností jsem dostal kontakt na chlapíka, který se zabývá rovnáním a opravou kol už dlouhá léta. Nejdříve bylo ale nutné z disků sezout původní pneumatiky. Nutno podotknout, že i tady se mi všichni vysmáli, když Alpiny v tomto stavu viděli :oops:

Obrázek

Samotné disky jsem tedy předal k rovnání a modlil se, aby vše proběhlo úspěšně. Po týdnu mi zazvonil telefon, ve kterém se ozvalo "Tak už máte kulaté kola". V tu chvíli mi spadl kámen ze srdce a začal jsem věřit, že přece jen budou nakonec ještě dělat parádu.

Další i když už menší problém byly pokličky. Nevím kdo to udělal, ani proč, ale středové pokličky byly místo laku nastříkané nějakým sajrajtem s vrstvou cca 1-2 mm. Nejen že plochy pod středovými znaky byly plné nerovností, ale díky velké vrstně čehosi byl i menší středový otvor. Pokličky jsem tedy odvezl na chemické odlakování, aby bylo možné je znova nalakovat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pokličky jsem dovezl domů teprve dnes. Takže snad půjde vše podle plánů a snad budou Alpiny brzo znovu vzkříšeny :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od JaraX »

kdo ti je prodal? :D
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Huff »

Však z toho hnoje ještě vykřešeš slušná kola. S rovnáním mám dobré zkušenosti. Pokud tam tedy nejsou nějaké strukturální vady a je to jen o navrácení tvaru.
BMW E32 730ia V8
Paulie001
Příspěvky: 324
Registrován: pon úno 27, 2012 3:19 pm
Bydliště: Petřvald u Karviné / München

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Paulie001 »

Musis byt ted asi pekne nastvany, ze jsi prodal pekne M-pary, ze? 8-)
E38 750i
E36 323ti
E30 316i TC2 Baur
----------------------
ex: E38 730i, E36 320i Touring, E36 318i Tour LPG, S211 E500, e36 316i Compact
tomas01
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 11, 2016 6:56 am

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od tomas01 »

Nestačím sa čudovať ako dokážu ludia autá dobastliť.Super že si ich dal ako tak dohromady do jara stíhaš a budú robit radost ;) . A potom pride na rad stropnica :twisted:
E38 730i 1995
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Filozof »

JAk jsem to četl tak to vypadalo jako kdyby jsi koupil kola po nějakých mafiánech co nechali odpravit člověka v autě a kola dopadla jak jsi popisoval.

Co to vše stálo nechat je opravit ? to byl jistě další ranec peněz. :roll:

No hlavní je že to bude za tebou a bude vše ok. Musela to bejt asi fuška dát vše dohromady. A snad nebyli i někde svařované na více místech ...to by snad bylo vidět ne ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od Spooner »

JaraX píše:kdo ti je prodal? :D
Kola jsou od Kamila :)
Huff píše:Však z toho hnoje ještě vykřešeš slušná kola. S rovnáním mám dobré zkušenosti. Pokud tam tedy nejsou nějaké strukturální vady a je to jen o navrácení tvaru.
Jo, myslím, že teď už je nejhorší za mnou a budou z toho zase pěkná kola :mrgreen:
Paulie001 píše:Musis byt ted asi pekne nastvany, ze jsi prodal pekne M-pary, ze? 8-)
Ani mi nemluv... Teď už naštvaný nejsem, ale ten den, kdy jsem slyšel od několika lidí, že takové kola se nekupují jsem toho prodeje litoval :D
tomas01 píše:Nestačím sa čudovať ako dokážu ludia autá dobastliť.Super že si ich dal ako tak dohromady do jara stíhaš a budú robit radost ;) . A potom pride na rad stropnica :twisted:
Přesně tak. Stropnice přijde na řadu hned potom :)
Filozof píše:JAk jsem to četl tak to vypadalo jako kdyby jsi koupil kola po nějakých mafiánech co nechali odpravit člověka v autě a kola dopadla jak jsi popisoval.

Co to vše stálo nechat je opravit ? to byl jistě další ranec peněz. :roll:

No hlavní je že to bude za tebou a bude vše ok. Musela to bejt asi fuška dát vše dohromady. A snad nebyli i někde svařované na více místech ...to by snad bylo vidět ne ?
No vážně by mě zajímalo, co kdo s těma kolama dělal, protože takhle je nemůžeš podle mě normální jízdou zničit. Když jsem je viděl se točit na vyvažovačce, tak to házelo jak sviňa a bohužel ne jen na jednom místě.
Cena je zatím naštěstí v pohodě. Rovnání vyšlo na 1800 Kč/sadu. Chemické odlakování čtyř pokliček 400. Lakování bude za 8000.
V případě, že by nevyšlo rovnání u nás, tak jsem už byl domluvený s člověkem z Flachworks (na facebooku mají fotky z renovací a dělají fakt kouzla :)). Popsal jsem mu situaci a uklidnil mě, že to nebude problém. Nicméně jsou z Teplic a musel bych si udělat 2x cestu na druhý konec republiky. Mají sice možnost vyzvednout a poslat kola zpátky pomocí kurýra za pěknou cenu, ale stejně bych chtěl vidět komu a kam kola dávám + být u vybírání odstínu laku. No a že bych nenechal renovované Alpiny posílat zpět kurýrem je jasné.
Nacenění od Flachworks bylo následující: Rovnání 3200-3600 kč/sada, lakování 8000.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Spooner a jeho 750iL Individual [e38]

Příspěvek od JaraX »

njn Bruntál, tam je fakt vše jinak
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět