Raisidlo77 - L7 & L7

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od Syrup »

Sedmu mam 2 roky a 3 mesice, najel jsem s ni neco pres 20 tisic km, z toho prvni rok stala skoro celej v servise :D Jezdim s ni skoro denne, hlavne po Praze nebo v lete na vylety mimo (jizni cechy, krkonose atd.) ... NICMENE... mam jeste jedno, nove auto (Kiu Ceed SW) a kdyz potrebuju nekam na 100% dojet (prace, zahranici atd.) tak tam bych se se sedmou uplne neodvazil. Nejspis by v tom nebyl vubec zadny problem, ale preci jen jsem jistejsi jet autem co ma najeto 15000 km nez 300 000 km .... :)

Jinak samozrejme jizda v 7er se s Kiou neda v nicem rovnat :D na cestovani je to super kara.
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od JaraX »

:D :D
není lepší udělat z té sedmy spolehlivé auto než jezdit mrdkou?
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
korado87
Příspěvky: 532
Registrován: sob říj 09, 2010 9:57 am

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od korado87 »

žiadna 15+ ročná E38 nebude nikdy spoľahlivejšia ako NOVÉ AUTO
proste staré auto je raz staré, aj keď porobené, stále ten vek a kilometre tam hrajú rolu, viem to porovnať, jazdil som aj na aute čo malo cez milión a pol (a vždy som došiel) a aj na novom. Do ankety sa nezapájam, lebo sedmu v tejto chvíli nemám, ale keď bola jazdila denne každá, resp. podľa potreby
E38 V12 * long
E38 V12 * extra-long
E38 V12 * heavy-long
E66 V8 * daily plynový Individual long
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od JaraX »

ale houby, když koupíš benzinovou 740i, dáš do toho 150-200k tak si uděláš lepší spolehlivost než nové mrdky. Tchán měl spoustu nových aut a visel časteji než ted když má už druhou E65 a E53 (2x N62, 1x M62) a nikdy ho nic z toho nenechalo viset. já co jsem poslal nafty doprdele už taky nikdy viset nezustal s žadnym BMW, za najetych cca 500tkm mi jednou praskla vodní hadice, spravil jsem provizorvně bypasem na cestě a jinak nikdy žádná porucha co by to auto vyrazně omezila.
je pravda že když jsem měl TDSa nebo 730D tak jsem stal furt někde :)
a jinak za 10 let co servisuju BMW nikdy nepřijlo na odtahovce nenabourane benzinové auto krom jedné 760ky které se roztrhla vodní pumpa a to bylo mojí vinou jelikož jsem ju včas nezkontroloval a nevyměnil to preventivně. naft přijelo na odtahovce nespočet, s nebožtíkem jsme zavedli i hashtag #naftajenprobohate a fotili nafty co přijedou na odtahovce, bohužel Mentuli toho moc vyfotit nestihl :(
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od volf-m »

Před lety jsem koupil e30 za 17 tisíc a sjezdil jsem s ní půlku Evropy, jen jednou se mě kouslo ložisko na alternátoru, to jsem opravil na cestě, pak na sedmě mě praskla vodní pumpa, naštěstí 20km od baráku, jinak nikdy nic, ale je to náhoda, pokud to člověk nemá top tak nikdy neví. Stejně tak mám ale kolem sebe spoustu lidí s autama co mají maximálně 3 roky a stáli někde x krát.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od Syrup »

JaraX píše::D :D
není lepší udělat z té sedmy spolehlivé auto než jezdit mrdkou?
ne, neni. Zaprvy si nemyslim ze ten ceed je mrdka, je to proste normalni auto srovnatelny s koncernem, emoce nula ale spolehlivej a bezpecnej odvoz z A do B. To je tak cely.

Sedmu (740i) jsem koupil za 150 a ANO, narval jsem do ni za ty 2 roky 200+, i tak me 2x nekde nechala a proste duveru k tomu autu na DULEZITOU cestu kdy proste MUSIM DOJET jednoduse nemam. Sedma je jak cerna dira, muzes do ni nasypat kolik penez chces, ale nikdy se tomu nebude dat verit natolik jako novymu autu, a o opaku me urcite nepresvedcis at napises na muj argument cokoliv :-)
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od JaraX »

e38 je černá díra jen pokud koupíš mrdku,
E53 je pravá černá díra
a nebo takova E61 nebo F11 v naftě, to je pecka.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Syrup
Příspěvky: 114
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:36 pm

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od Syrup »

Mrdku jsem nekoupil a stejne to je cerna dira, jako kazdy moje jety auto co jsem si kdy koupil :D i z toho duvodu jsem si poridil nove auto, uz jsem nemel nervy nato porad neco resit. Potreboval jsem jezdit a ne byt zavislej na tom jestli nahodou nejaky rano nenastartuju, bude pod autem louze chladici kapaliny/oleje/benzinu z niceho nic utikajici nadrze...atd atd.

Novy je proste novy. Mam klid a do starych vran cpu penize jen kdyz chci, ne kdyz musim protoze bych nemel cim jezdit.. :)

I tak na 7mu nedam dopustit, ale abych se na ni spolehl jako na jedine, za vsech okolnosti fungujici auto, to ne.

Nehlede na to ze kdyz napadne 5cm snehu, neda se s tim vyjet ze dvora z garaze :D
e46 330i EX, e34 ///M5 EX, e91 320d Mpaket EX |…| e38 740iA & e30 325i Cabrio Mtech II & Kia Ceed SW & Iveco Daily 35S13
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od NORMANN »

ty vole! to se zas nedá číst tady ty kecy o tom, jak všechny naftový bmw jsou úplně na hovno a všechny benzínový bmw jsou úplně maximálně spolehlivý, to jsou zas takový žvásty! :roll:
tady se zas někomu práší vod huby! :lol:
už je to tu zas po dlouhý době znova! :roll:
takovej klid tu byl! :roll:
přitom na cestách potkávám většinou už bmw diesely, o nových ani nemluvím, to už se tu i veřejně přiznává, že benzínový twin turbo se moc nepovedly.
měl jsem xx benzínových bmw a sralo se to na motorech normálně jako všechna auta, at už naftová, nebo benalová.

jezdím už 9 roků s dieselem (blbým) starým tds a tak dlouho jsem ještě nikdy neměl žádný auto, myslím, že pokud to s ním bude jako doposud, za nedlouho s ním najezdím 200 000km.
sice jsem ted v něm udělal výměnu agregátu, ale bylo to preventivně, vyskytl se motor za velice slušnou cenu, kterej měl velmi málo najeto a tak jsem neodolal a vyměnil ho, starej agregát jsem uložil a kdyby bylo potřeba, tak tak jak je ho hodím zpátky do auta a bude jezdit dál. ;)
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Raisidlo - E38 750iA

Příspěvek od volf-m »

Kolem sebe mám spoustu dieselů a je to tak 50/50, někomu to záhadně funguje a nic do toho kromě paliva neleje a někomu to pořád stojí. Pokud bych si měl vybrat nové auto, bude to benzín, protože u přímovstřiku mě litr-litr a půl na spotřebě nezabije a nemusím řešit LPG, se kterým mám zkušenosti rozpoluplné. Když si člověk udělá novou přestavbu a ví přesně jak co je, tak je to v pohodě, ale ojetiny s 10 let starým plynem, to je taky k zlosti. Když si pak člověk vezme, že třeba na N62 to chce většinou komplet přetěsnit, udělat gufera, když už je to celé venku tak alternátor, pak je občas potřeba nastavit valvetronik, vyměnit cívky, lambdy a tenhle bordel, tak to taky solidně leze do peněz.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět