P3RF3KT e38 740i Supercharged Individual - PRODÁNO

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

P3RF3KT e38 740i Supercharged Individual - PRODÁNO

Příspěvek od P3RF3KT »

Tak jsem zde už delší dobu a dnes je nudný nedělní podvečer tak si tu taky založím vlákno který si budu moct sám zasírat :lol:
Jsem šťastný majitel E38 740i M62 kterou jsem pořídil minulý rok v červenci od zdejšího člena Vikinga a jak řiká Snejk kterej si myslí že jsem po něm převzal i jeho firmu Obchod s Dluhy 8-) :lol:
Ale vezmeme to od začátku, od doby kdy jsem začal s vozi s touto značkou. Jelikož mé jméno je Jan Bavor, bylo mi to souzený. BMW jsem měl několik, proto jsem si troufl tento topic pojmenovat stejně jako Snejk ten svůj :)

BMW č. 1 E30 316i coupé

Tenhle kousek sem koupil jako vrak určený k doježdění na poli za 7000,- zhruba před 3 rokama. Měl jsem ho asi 3 měsíce. Uvedl jsem ho do stavu takového že prošel normálná legální STK a poté jsem ho za 16 500,- prodal. Fotek jsem bohužel moc nedochoval. Tak jen něco málo
img013jk2.jpg
img030gp5.jpg

BMW č. 2 E30 318i coupé

Před prvním bmw i mezi nimi bylo auto několik ale mé bmw šli v tomto pořadí. Další bylo BMW téměř stejné jen s tím rozdílem že mělo kožené sedačky z fiata coupé, pod kapotou o něco větší vrtání a to na objem 1,8 a vlastnil jsem ho asi týden. Koupil jsem ho za 5 000,- a prodal za 12 000,- nějak moc mě neoslovilo.
20022011585.jpg
20022011591.jpg
Naposledy upravil(a) P3RF3KT dne sob říj 12, 2019 8:11 pm, celkem upraveno 8 x.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

BMW č. 3 E36 318i sedan

Další v pořadní ničím nezajímavé sociální E36 v sedanu. Tu jsem vlastnil zhruba 3 měsíce, koupil na ni vcelku pekná origo kola + xenony a následně z ní kola sundal a poslal dál do světa.
5096836.jpg
P4013668.jpg
P4013670.jpg
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

BMW č. 4 E36 320i sedan

Dalším kouskem byla šílenost v podobě šestiválcového dvoulitru co měl místo vejfuku jen trubku až dozadu, vstřiky z 2,5 litra a žral asi 25l na 100km vydržel sem to v tu dobu živit asi měsíc potom skončil rozebrán na díly a následně sešrotován. Foto jsem stihl tenkrát jen dvě rychlé z telefonu a dvě z inzerátu před koupí
před koupí
před koupí
DSCN6641.JPG
Obraz0043.jpg
Obraz0044.jpg
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

BMW č. 5 E38 740i M62 Shadowline, r.v. 4/1998

Do této doby proběhlo ještě pár aut a pak konečně P3RF3KT dostal rozum a koupil AUTO! O e38 sem sněl snad už od 15ti co jsem se o auta začal zajímat. Jednoho dne jsem se jen tak koukal po internetu jak to dělám často po inzerátech a napadlo mě se jen tak podívat za co se prodávají tyto sedmičky. Měl jsem stále za to že jejich cena je někde mezi 200 - 300 tisícema ( když jsem o nich v 15ti začal snít jejich cena byla kolem 500 - 600 tis. ) a najednou co nevidim ! Cena hravě kolem 100 tisíc. V tu dobu bylo jasno. Musim ji mít a konečně si splním dětský sen!
Hledal jsem zhruba dva měsíce. Když jsem našel na bmw foru Vikingovo inzerát na jeho sedmu a v tu dobu jsem se zamiloval. Jel jsem se na ní do Plzně cca 200km cvičně podívat a seznámit se s majitelem. Cca o 3 týdny později jsem se pro ni s penězma vrátil. Jelikož jsem na Vikinga tlačil nestačil ji po půlročním depozitu zcela doskládat. Odvezl jsem ji tedy s vysící žárovkou blinkru z blatníku, chybějící lištou v nárazníku, chybějícím krytu zrcátka, chybějící gumy na spodku řidičovo dveřích, vypáčeným zámkem v kufru, chybějící lampičkou v kufru a s plísní v levém předním světlě ( byli naštěstí tuzingové čínské a origo byli krásně zabalené v krabici v kufru ). Přesto jsem ji miloval a pyšně si ji vezl domů.

Pár fotek doma po koupi. Opět nic moc kvalita byl už večer.
P1050563.jpg
P1050564.jpg
Naposledy upravil(a) P3RF3KT dne ned úno 26, 2012 8:26 pm, celkem upraveno 3 x.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

BMW č. 6 E36 325i sedan

Souběžně k sedmě jsem přišel jak slepej k houslim k této krásné troječce s konečně pořádným motorem a to 2.5 142kw. Přivezl jsem ji polonepojizdnou s tim že vařila a majitel nevěděl co s ní je. Ejhle stačila vyměnit vodní pumpa. Troječka je poměrně slušně na trojku vybavená. Dvouzónová manuální klimatizace, abs, servo, přední okna v elektrice, Mtech II volant, Mtech řadička a hlavně krásný bílý interiér který po kompletním vyčištění vypadal skoro jak nový. Nějak nevím co s tímto zázrakem dělat. Tak stojí u baráku, občas ho nastartuju, kousek projedu, minulý týden jsem nevěděl co by tak jsem mu koupil sport podvozek aby se mi taky trošku líbil. Poslal ho o 6cm ve předu a o 4 vzadu k zemi, na origo kola dal nízkoprofilové pneu a do předu bílé blinkry a hned je z ošklivého kačátka hezké. Přiložím jen pár fotek
po koupi
po koupi
po vyčištění
po vyčištění
IMG085.jpg
sníženo
sníženo
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

Tak tolik k mé zbírce BMW a nyní zpět k současné lásce v podobě e38. První co po přívozu domů následovalo bylo doskládání chybějících věcí a vyměnění plesnivých neorigo světěl za origo s origo xenonama a vinstalovanejma angel eyes kroužkama. Dále rozleštění laku a kompletní vyčištění. Chvíli se takto jezdilo tak vám zatím mohu zdělit něco málo k autu.

Co se interiéru týče tak podle toho co vím co mohou tyto auta obsahovat tak sociál. Za zmínku stojí jen na 740i před FL poměrně individuální záležitost v podobě kožených tapců a celého spodku palubovky vč. kastliku a DSC stabilizace podvozku. Dále komplet kožený interiér a lámací sedačky. Jinak nic extra. Parkovací senzory předek a zadek, high - end řada hudby DSP, 8x airbag a potom taky pár drobností které nejsou nijak vzácné, ale né taky každá e38 je má :lol: Originál xenony a dešťový senzor. Jo a taky krásné chromové kroužky kolem budíků ;) :D
IMG242.jpg
IMG243.jpg
IMG247.jpg
P1050568.jpg
Naposledy upravil(a) P3RF3KT dne sob srp 25, 2018 1:56 pm, celkem upraveno 4 x.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

Samozřejmě v tomto stavu mi vozidlo dlouho nevydželo a já prostě musel něco dělat. Začalo se tedy na podvozku kde se vyměnily komplet ramena který byli utrhaný ze silentbloků a souběžně s tím se nainstalovali snížené pružiny od KaW s decentním snížením a to 35mm předek a 25mm zadek. Na komfortu jízdy jsem to nějak extra nespozoroval. A také se nalakovaly ledviny do barvy vozu. Naštěstí pracuju v autorizovaném Autosalonu a máme tu profi lakovnu s profi letitým lakýrou který si vzal ledviny do parády a předvedl na nich jak jinak než luxusní práci.
09102011066.jpg
Dál přišli koncem léta pryč tuzingové dvacítky kola ze kterých se začal loupat rádoby chrom a byli více hnědé než chromové. A na řadu přišli 19ky které následně byli odveženy ke známému který se zabývá renovací alu kol a vyleští je komplětně do zrcadlového lesku.
2011_10_18_05_59_056054.JPG
Poslední změnou v exteriéru proběhla zadní část a to přesně minulý týden, kdy byli konečně odstraněny tuzingové obří výfuky, nainstaloval se nový nárazník bez výřezů a vejfuky se trochu poladily. Vím je to trochu také tuzingovina ale ten zvuk je prostě kulervoucí. Jak říkal snejk, žádné kalhoty nezůstanou suché. Bohužel aktual foto zezadu jsem ještě nestihl pořídit.
IMG231.jpg
IMG232.jpg
Naposledy upravil(a) P3RF3KT dne pon srp 20, 2012 9:33 am, celkem upraveno 1 x.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

A nyní se konečně dostáváme k interiéru který v původní podobě taktéž nevydržel. První na řadu přišli sedačky. Které jsem koupil také od jednoho místního člena. Bohužel sedačky byli ve voze který dva roky stál na místě, měl najeto přez 400tis. km a celou dobu do něj pršelo a sněžilo. Sedačky podle toho vypadali. Byli zelené až černé, plesnivé, no prostě fuj. Ale za to plně elektrické, dokonce i výhřev fungoval a hlavně za cenu 3 000,- Kč komplet i se zadníma. Což rozhodlo. Po přívozu domů jsem na nich s kamarádem nechal ruce a zhruba po 3 hodinách vypadali viz. foto. První fotka zobrazuje původní stav, světlý flek na sedáku už je započatá práce čištění.
IMG146.jpg
a po:
IMG148.jpg
IMG149.jpg
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

A v autě pak asi takhle, z fotek je vidět že přibyli ještě DVD pro zadní spolujezdce. Není nic horšího než nudící se děti které dělaj v autě bordel.
IMG165.jpg
IMG162.jpg
IMG163.jpg
Dále zadní sedačky byli po pár dnech vyměněny za stejné a však vyhřívané které mě stály krásných 1500,- Kč.
IMG237.jpg
Sedačky jsou krásné, ale je na nich i po namáhavé rekonstrukci vidět těch 400tis. kilometrů co mají odježděny. Takže je čeká ještě renovace o kterou už uhánim Snejka ( vim že to je taky běh na dlouhou trať :D ) Dál co je ještě v plánu tak když už bude Snejk v tom přebarvování sedaček, vezme i výplně tapecírungů v místě kde je airbag aby to dělalo taký pěkný komplet.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: P3RF3KT a jeho BMW

Příspěvek od P3RF3KT »

No a to je prozatím co se týče úprav vše. Postupně přibejvají další a další malé opravy. Minulý týden jsem si ještě vyzvedl v BMW nové hadičky a spojky k odstřikovačům světel které na autě vůbec nebyli. Současně s tím jsem zjistil že mám ulomenou packu na motorku na odstřikovače na kterou je napojená hadička. Takže jsem sehnal rovnou nový. Následně v nejbližší době zavítám opět do bmw kde objednám nové lišty co jsou v blatníkách páč ty co tam mám už odstávají rzí.

A jako na konec chybí pár zmínek o motoru. Jedná se tedy o zcela obyčejnou M62ku se snížením hlav o 0,5mm a KaN vložkou filtru.
IMG166.jpg
IMG167.jpg
Naposledy upravil(a) P3RF3KT dne úte pro 09, 2014 8:06 pm, celkem upraveno 3 x.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Odpovědět