zagy44 - E38 728i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
zagy44
Příspěvky: 130
Registrován: čtv srp 16, 2012 6:10 pm

zagy44 - E38 728i

Příspěvek od zagy44 »

Ahoj všem,

s velkou radostí jsem se zařadil mezi vlastníky E38 :D

Níže něco více o mém novém voze a věcech okolo.

ZROD MYŠLENKY:

První auto jsem si pořídil asi ve 22ti. Byl to GOLF III 2.0 GTI 8v v tehdy již provedené a dost povedené tuningové resp. stylingové úpravě. Po cca roce jsem jej poslal dál a koupil jsem Ibiza Cupra 1.8T... to auto byla raketa, ale taky neskutečná kasička, vyměnil jsem snad 3/4 toho, co se vůbec měnit dalo... Ale i tak mi vydrželo 5 let, to svezení za to prostě stálo. Cca po 2 letech přibyl k Ibize další GOLF III GTi-TDi 20 Jahre Edition, který mám narozdíl od Ibizy dodnes a asi si ho nechám, dokud se nerozpadne ( najeto už 380 tisíc a kromě zrezlé podlahy je to držák, co jezdí za pár korun ). S koupí GOLFA jsem rozjel firmu a přes rok se dost dařilo, až jsem začal pomalu přemýšlet o koupi něco slušnějšího. Favorit v tu dobu byla E39 3.0D, ale chvíli jsem si blázen myslel i na M5 - to bych si dal :D Měl jsem celkem konkrétní představu - modrá metalíza, M-packet, černá kůže, 3.0 D... bohužel takových bylo minimum nebo byly v tu dobu mimo můj finanční dosah. Takže jsem čekal... firma mezitím šla dolů a já se dal do zařizování bydlení, takže koupě BMW šla stranou. Pár měsíců zpátky jsem se rozhodl udělat si takovou menší konsolidaci a v rámci ní padlo rozhodnutí, že Ibiza půjde z domu a místo ní přijde vytoužené BMW. Vliv na to měl i můj nejlepší kamarád, který si pořídil moc pěknou E38 728i. Prvotní myšlenka byla však opět E39, 3.0 D. Inu, jal jsem se hledat, sbíral názory a četl fóra. Čím dál víc sem ale zjišťoval, že sehnat pěknou E39 v dobré výbavě za normální cenu bude prakticky nemožný, a tak jsem začal koukat na E38, definitivní rozhodnutí pro koupi tohohle modelu pak padlo, když jsem se projel v 735iA :)

HISTORIE KOUPĚ:

Jak píšu výše, po projížďce v 735iA jsem se rozhodnul, že to bude E38 a z důvodu provozních rizik jsem víceméně zavrhnul naftu, resp. byla až poslední možností. Ta 735 měla dobrou výbavu a krásnej interiér, ale byla zralá na celolak. I tak jsme začli jednat o koupi. Do toho mi však vlezla plánovaná operace a než jsem se z ní vzpamatoval, tak bylo auto pryč. Další sedma, kterou jsem viděl byla od místního clubáka. Moc se mi líbila, ale zhodnocení plusů a mínusů nakonec rozhodlo, že do ní nepůjdu. Další auto, na který jsem se jel podívat byla 730 D. Byla krásná, bez koroze, s krásnym interiérem a z toho, co bych z výbavy chtěl, jí chyběla akorát NAVI 16:9. I cena byla podle mě skvělá. Nicméně auto jsem nechtěl hned kupovat - nejdřív jsem chtěl check u Pupiků. Majitel souhlasil, odjel jsem domů a hned ráno jsem volal, abychom to domluvili. Auto bylo ale už prodaný. Musim říct, že tejden se mnou nebyla řeč a byl jsem fakt kyselej :D

Další epizodu jsem měl s jedním členem bmwklubu, který mi sám nabídnul svoje auto ke koupi, a pak se 3 tejdny vymlouval, že nemá čas a blablabla.... a nakonec mi napsal, že si to všechno rozmyslel a auto vlastně prodat nechce, protože do něj dal moc peněz a to by mu nikdo nedal, tak že z toho radši udělá kurník pro slepice, než to prodávat za "tak málo" - já přitom cenu nějak zásadně neřešil, první nástřel dal sám a já s ním ( -5 tisíc ) předběžně souhlasil ( radši no comment... ).
Asi se chtěl jenom pochlubit. No, co vám budu povídat, poslali jsme se vzájemně do prdele a já se jal hledat dál.

Od té doby jsem sjížděl několikrát denně snad všechny inzertní servery v ČR a občas i Mobile. Už jsem se začal smiřovat s tím, že si pro sedmu projedu do říše, když v tom přišel vytoužený okamžik. Na sauto.cz se objevila pěkná sedma 728 manuál za velmi rozumnou cenu. Sice jsem chtěl silnější motorizaci a automat, ale okamžitě jsem volal. Pán byl z toho dost na větvi, jelikož jí vystavil teprve před pár minutama :lol: Dohodli jsme si schůzku a já se těšil na večer. Asi za hodinu však zvoní telefon od něj a já si řikám, že je to určitě v háji... Naštěstí nebylo. Pán volal s tím, že mu během hodiny volali další 3 zájemci a že tu cenu asi teda trochu podstřelil, takže to o 5 tisíc zvedá nahoru, pokud mám ještě zájem. Trochu jsem se pousmál, ale řekl jsem si budiž, uvidíme stejně až na místě.

Večer jsme se s kamarádem jeli na auto podívat. Už byla tma, tak jsme ho vzali do garáže a důkladně prohlídli. Byly tam samozřejmě nějaký mouchy, ale auto mělo dobrou karmu a nakonec jsme si s pánem plácli. Dokonce i těch 5 tisíc mi zase slevil, i když podle mě vůbec nemusel.

Další den jsem zajel podepsat smlouvu, převzal jsem auto, naložil jsem zimáky, co byly k němu, a sedma byla doma! 8-)

Musím říct, že pán byl neskutečně férovej, přiznal všechny vady, o kterejch věděl, a co slíbil, to do putníku dodržel, dokonce mi i dodatečně po koupi nechal poslat nascanovaný všechny faktury, co k autu měl.

O AUTĚ:

Jedná se o E38 728i manuál, rok výroby 1999 - jo, vim, že mi budete řikat, že sedma má mít 8mi válec a automat... :lol: Osobně mi ten výkon dostačuje, automat bych určitě ocenil, ale tohle prostě byla moc dobrá koupě na to, abych to auto nechal koupit někoho jinýho. K autu za už tak dobrou cenu byla i sada origo BMW 16" zimáků s pneu Dunlop a zahrádka... ( min. dalších 10 tisíc ).

Pán si pro sedmu byl 5 let zpátky přímo v říši a pak jí dál provozoval jako firemní auto ve firmě svého otce. Po celou dobu auto servisovali Pupici, k čemuž mám všechny faktury. Za 5 let najel cca 70 tisíc a do servisu dal přes 100 tisíc. Celkový nájezd kolem 240.000, předpokládám že poctivých, celou dobu vedl ještě původní servisku. Vzhledem k tomu, že jsem schopnej sehnat si práci i díly s pěknou slevou a pán platil u Pupiků pěkně plný pálky, tak mi vychází, že na jeho místě bych měl servisní náklady kolem 10-15 ti tisíc ročně, což je naprosto nádherný ( minimálně tolik jsem dal ročně do Ibizy ).

NEDOSTATKY PŘI KOUPI:

- lehké kolísání otáček při studeném motoru
- lehký únik oleje ( vyřešeno )
- hardyspojka na výměnu
- 4 díly lehká koroze - na jaře rozstřik
- pár důlků - vytáhne se
- lak ošlehaný od myčky - na rozleštění
- PP čep řízení na výměnu ( vyřešeno )
- zadní kotouče na výměnu ( vyřešeno )
- nefukční reproduktory na pravé straně vozu
- klasicky rozsypanej čaj na budících
- prasklé dva dřevěné dekory

VÝBAVA:

- centrál na DO i s otvíráním kufru
- 4x el. okna
- el. střešní okno
- el. zrcátka sklápěcí, samostmívací
- automatické sklápění pravého zrcátka při zařazené zpátečce
- středové zrcátko samostmívací
- vnější i vnitřní kliky podsvícené
- DSC, ABS
- brzdový asistent
- 10x airbag
- RDC
- PDC p/z
- xenony
- intenzivní ostřik
- dešť. senzor
- dvouzónová autoklima
- nezávislé odvětrávání
- držáky nápojů vpředu i vzadu
- navi professional
- 6 CD changer
- vpředu el. nastavitelné lámací sedačky s výhřevem, dofukem, pamětí a masáží
- MF M-volant s voice control
- tempomat
- loketka s telefonem nesklápěcí ( vyměním za loketku bez telefonu odklápěcí, ideálně s chrom rámečky na odklápěcích tlačítkách - dohoda přes SZ )
- skivak
- hydrokufr ( otvírání/zavírání )
- velury
- zadní ovládání TV, AUX a FAX

( nevím, jestli to má servotronic, podle VIN ve výpisu není, ale to třeba el. okna nebo ABS taky ne... stejně tak nevím, jestli to má Lichtpacket, ve výpisu VIN taky není, ale svítí mi vnější kliky, nášlapy + ve vnitřních klikách jsou lampičky, ale nesvítí )

PLÁNOVANÉ ÚPRAVY:

- M volant ( od včerejška již mám doma )
- výměna hlavice řadicí páky ( už jsou 2 na cestě - klasika a M design )
- chromové rámečky budíků ( na cestě )
- lak třmenů na černo ( na cestě )
- plastová vana do kufru ( na cestě )
- gumové koberečky na zimu ( marně hledám, poraďte )
- LPG ( asi levnelpg.cz )
- instalace hasicího přístroje pod sedačku řidiče ( poraďte, díky )
- NAVI - buď origo 16:9 nebo nějaká alternativa ( teprv budu řešit, ale klidně taky poraďte )
- lepší hudba ( zesík, případně repra )
- repliky ALPIN 18" ( nejspíš tyhle: http://tinyurl.com/9tztz59 , i když mám trochu obavy z kvality )
- chrom lišta nad zadní SPZ
- angel eyes ( asi do origo světel, poraďte, budu rád :)
- dodělání roletek
- a když nebudu vědět co s prachama, tak černá stropnice ( poraďte, zda se dá nějak stříknout, nebo koupit origo černou nebo to dát čalouníkovi )

+ jsem přemýšlel o zadních LED lampách, kouřovejch předních blinkrech a černejch ledvinkách, ale kamarád do mě hučí, že to už je tuzing a já na něj dost dám, tak zatim nevim :lol:

To je zatím vše. Budu rád za vaše názory :)
Naposledy upravil(a) zagy44 dne čtv pro 13, 2012 7:49 pm, celkem upraveno 13 x.
E38 728i ( LPG ), manuál
E65 745i, r. v. 2002

ZAŘÍDÍM NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ I HAVARIJNI POJIŠTĚNÍ - INFO PŘES SOUKROMÉ ZPRÁVY
http://www.insia.cz/
zagy44
Příspěvky: 130
Registrován: čtv srp 16, 2012 6:10 pm

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od zagy44 »

Fotky mi sem nešly vložit, takže odkaz na album ZDE:

http://zagy44.rajce.idnes.cz/728
E38 728i ( LPG ), manuál
E65 745i, r. v. 2002

ZAŘÍDÍM NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ I HAVARIJNI POJIŠTĚNÍ - INFO PŘES SOUKROMÉ ZPRÁVY
http://www.insia.cz/
Uživatelský avatar
MEDVIDEK
Příspěvky: 632
Registrován: čtv srp 21, 2008 6:34 pm
Bydliště: Tanvald

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od MEDVIDEK »

Ahoj jestli jsi měl zalusk na 730d z Tachova tak tu jsem ti vyfoukl ja :lol:
BMW 750i e-65 fl
ex M5 e-39 r.v.12/ 2000
ex 730d r.v.4/ 2000
exBMW525tds
ex BMW 740iL e-38 r.v. 10/1997
zagy44
Příspěvky: 130
Registrován: čtv srp 16, 2012 6:10 pm

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od zagy44 »

Ahoj, jo, tak tos byl ty! :lol:

Moc pěkný auto za ty peníze! Jak Ti slouží? ( klidně do SZ )
E38 728i ( LPG ), manuál
E65 745i, r. v. 2002

ZAŘÍDÍM NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ I HAVARIJNI POJIŠTĚNÍ - INFO PŘES SOUKROMÉ ZPRÁVY
http://www.insia.cz/
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od Spooner »

zagy44 píše:jo, vim, že mi budete řikat, že sedma má mít 8mi válec a automat...
Já ti budu říkat, že sedma má mít 12 válec a automat :D
Ale konečně je tu zase nějaký pěkný příběh. Gratuluji ke koupi ;)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
zagy44
Příspěvky: 130
Registrován: čtv srp 16, 2012 6:10 pm

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od zagy44 »

Díky, díky! :D
E38 728i ( LPG ), manuál
E65 745i, r. v. 2002

ZAŘÍDÍM NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ I HAVARIJNI POJIŠTĚNÍ - INFO PŘES SOUKROMÉ ZPRÁVY
http://www.insia.cz/
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od fredy »

ááááá další fofr klacek, také ho mám :lol: ať auto slouží jak má ...
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od Raisidlo77 »

Fešák ... jen škoda toho fofrklacku :)
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
MEDVIDEK
Příspěvky: 632
Registrován: čtv srp 21, 2008 6:34 pm
Bydliště: Tanvald

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od MEDVIDEK »

zagy44 píše:Ahoj, jo, tak tos byl ty! :lol:

Moc pěkný auto za ty peníze! Jak Ti slouží? ( klidně do SZ )
Ted momentalně neslouži,utavil jsem šaly na klice,ale to je moje chyba,cca za tyden bude auto spravene a jezdime dal. Jinak spokojenost
BMW 750i e-65 fl
ex M5 e-39 r.v.12/ 2000
ex 730d r.v.4/ 2000
exBMW525tds
ex BMW 740iL e-38 r.v. 10/1997
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: zagy44 - E38 728i

Příspěvek od JaraX »

ty voe, to je teda kurva rozdíl proti té fishmakerové o které jsi uvažoval. tak at slouží no.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět