KOmar e38 740i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Krieg
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 15, 2011 5:03 pm
Bydliště: Chomutov - Experiment

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od Krieg »

Se někdo má. Nikde nevidim tu svojí, doufám, že neni ve šmelcu :D
BMW e38 740i 12/99 DF89310
KOmar
Příspěvky: 65
Registrován: úte srp 07, 2012 5:54 pm

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od KOmar »

Jo jo Perfekt to časově zvládl na výbornou, jestli se to povedlo to ohodnotím až se svezu :lol:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od Filozof »

Super tak to je moc fajn info. Těším se až napíšeš první pocity případně co jsi měnil. Asi bych auto pak ještě užíval hodně dlouho než bych se jej zbavoval. Po tom všem co jsi prožil. Ted snad bude vyhlídka na pěkné chvíle za volantem.
Pak tedy napiš případně perfekt co se dělalo na autě a kolik ten motor má natočeno a nějakou omáčku kolem toho at máme informace.
Já osobně jsem zvědavej a jsem moc rád že jsi auto nepohřbil na díly ale šel jsi cestou opravy. Moc dobrá volba. ;) :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od P3RF3KT »

Předem bych chtěl komára pochvalit za jeho rozhodnutí.
Jeho auto bylo asi první které jsem na díly odmítnul a jeho sešrotování mu rozmluvil, protože vim kolik peněz do něj investoval a kolik jich jen za servis a díly nechal u mě.
Vše začalo zoufalim rozhovorem minulý týden, kdy Komárovi bylo potvrzeno že jeho motor to má za sebou. Nejprve tedy následoval z jeho strany kontakt na Jaraxe který nereagoval a po zavolání mu jen suše oznámil ať auto hodí ze skály. Na to mi komár psal za kolik tedy auto na díly vykoupím. Na konec si nechal poradit a rozhodl se pro znovu vstání z mrtvých.
Řikal jsem si že už člověk musí být opravdu zoufalý když veze auto na servis z Olomouce až do Ústí s tím že v jeho okolí není nikdo kdo by mu byl schopen pomoci a ten v něhož věří nejvíc ho odbyde ze všech nejvíc.
Auto se tedy na 3 válce nefunkční vůbec a na zbylé funkční na púl doplazilo přez celou republiku. Tímto opravdu všechna čest před m60 motorem.
Dělalo se:
- výměna motoru - 230tis. Km
- nové svíčky
- nové těsnění pod ventil víka
- nové těsnění pod spodní vanu
- přetěsnění všech servo hadic
- kompletní demontáž LPG
- výměna všech díky plynu rozřezaných hadic k webastu
- výměna oleje
- výměna vzduchového, kabinových a olejového filtru
- výměna vodní pumpy
- výměna předních blinkrů za oranžové
- výměna bočních blinkrů zanoranžové
- rozleštění sprejem zastříkaných zadních světel
- celochromové ledviny ze 750i
- oprava hydrokufru
- výměna víka kufru za nerezlé + lakování
- odstranění zrezlých koncovek vyčuhujících z nárazníku
- výměna zadního nárazníku za náraznik bez výřezů na koncovky + lakování
- výměna LZ otěrové lišty dveří
- výměna krytu levého zrcátka za lakovaný
- nová baterie 95Ah
- ošetření prahů nástřikem
- kompletní výměna chladící kapaliny
- kompletní výměna brzdové kapaliny
- kompletní výměna servo kapaliny
- doplnění xxx čudlíků, záslepek, držáčků a různých chybějících a ulámaných plastíků

Na autě se začalo dělat v pátek odpoledne a v sobotu večer bylo auto hotové, složené a vrčelo. V průběhu týdne už se jen čekalo až dorazí díly z lakovny.
Ano troufám si říct že umíme i nemožné :)

Závěrem si myslím že není tajné říct celkovou sumu za záchranu pěkné e38. Suma sumárum 57 096,-Kč. Ano, není to malá částka, ale jak sám majitel řekl ,,co si koupim za ty peníze jiného?"

Myslím si že dnes odevzdám Martinovi uplně jiné auto než sem přijelo. Tak snad bude dělat dál radost :)
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od calif »

Všechna čest Perfektovi, a respekt pro KOmara...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od Filozof »

Paráda Perfekte. To je opravdu moc pěkné a těší mě to. Martin tady byl za mnou na pokec a chvilku jsme auto řešili a několikrát jsem jej upozornil at to auto nikdy na díly nedává a pokud bude nejhuře at ten motor bud zgenerálkuje komplet nebo dá novej motor co bude dobrej a v pořádku. Byl jsem zděšen v jakém je stavu auto co se týče blafání oleje z výfuků a jeho volnoběhem lehce nad hranicí 100ot /min. skoro umírajícího motoru, snažil jsem se zachovat chladnou hlavu a nikdy by mě nenapadlo jak se Jarax zachová že je takovej odměřenej už na i na e38 případně není nikdo jiný zde na moravě kdo by pomohl.

Jsem rád že se nakonec rozhodl at to někdo dá dokupy a taky jsem rád že to vzal Perfekt a takto vše pořešil navíc s věcmi co jsou kolem a bylo třeba udělat. Snad bude Martin spokojenej a bude už jen řešit drobnosti ala běžný spotřebák do budoucna. Věřím že motor umí dálky za pěknou spotřebu i v benzínu.

Když jsem auto viděl tak jsem nevěřil že dokáže ještě tolik odjet km přes celou republiku. Martin je dobrodruh a vyšlo mu to. :)
Tak snad budeš spokojen. Nic lepšího zatím mimo e38 neznám. ;)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
KOmar
Příspěvky: 65
Registrován: úte srp 07, 2012 5:54 pm

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od KOmar »

Takhle tvrdě bych to o Jaraxovi nenapsal :D prostě nemá čas, a já to chápu. U Perfekta musím smeknout za rychlost, fakt klobouk dolů před odvedenou prací. Auto šlape jak hodinky! Takový zátah si nepamatuju od té doby co to auto mám :lol: , a hlavně zmizlo třesení celého auta na volnoběh, které bylo přítomno už v začátcích a nikdy se nepodařilo odstranit....

Takže za mě spokojenost a moje doporučení.......
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od P3RF3KT »

Děkujeme :)
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od JaraX »

není pravda že bych řekl že to neudělám, řekl jsem mu že to nemá cenu, zaprvé bych to v životě nikdy za ty prachy neudělal, u nás děláme za 726kč/hod a vzhledem k tomu že i přesto že odmítáme 5er a nafty tak stejně objednávám už na září tak budeme ještě zdražovat,takže komár by u mě čekal do září(ted děláme auta objednaná z prosince a ledna) a pak by to stejně stálo mnohem víc než u Perfekta, já nevidím duvod do toho auta dávat druhej motor, nebo ne jinej důvod než to že to auto má komár rád, ale to auto je prostě zbastlené od předchozích majitelů, všecko bylo zničeny a domrdany a ačkoliv toho komar hodně vyřešil, myslím že si prostě ještě zažije spoustu trápení. to auto mi totiž připomíná jednu 740i, moji nebožku, a nejlepší co jsem mohl udělat že jsem to auto rozebral na díly, ted se s ní nikdy už trápit nebude, ale auto je pulka věcí nabastlená, to už je naprd, a i když si doděláš to to to to, tak to nikdy nedoděláš tak ja to je z výroby a už je to prostě kompromis, todle už nechci nikdy absolvovat, jsem rád že E66 mám skoro ve full a už si dodělám jen pár věcí a prostě jezdím, a vím že když někam vyjedu tak nebudu řešit že mi jedou stěrače sami do sebe a další takové věci a bohužel sehnat dnes pěknou E38 je už nad cenama E65tek. navíc prostě dát druhej motor tě zase postaví na start, pokud neuděláš hlavy, atd za chvilu se budou řešit hydroštely, tamto, tam ono. možná je lepší jít cestou rovnou GO motoru (né toho starýho), ale asi né u tohodle auta.
Jinak ten motor už byl KO když komár to auto kupoval spoustu let zpět, do dnes si pamatuju jak se to ke mě dopotácelo, od začátku se řešila obrovská spotřeba oleje toho auta a měl se na nem dělat spodek, LPG u tohoto motoru nemělo na nic vliv.

takže klobouk dolů Komárovi že má nervy v tom dál pokračovat a Perfektovi že to tak levně pořešil.

a myslím že by bylo zajímavé studijně rozebrat ten starý motor
BMW service expert - http://www.jarax.net
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od JaraX »

kde je nějaké info? jak auto šlape? jak se s tím ted jezdí atd.
musíš být nadšenej
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět