KOmar e38 740i

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
KOmar
Příspěvky: 65
Registrován: úte srp 07, 2012 5:54 pm

KOmar e38 740i

Příspěvek od KOmar »

Čus bus, rád bych Vám po těch letech co tu pročítám forum ukázal ten svůj kousek, i když jste ho už někteří viděli třeba v inzerátu ( prodával jsem auto už tak 3x) a nebo na servisu kde občas stojíme. Inzerát vypadal nějak takto, když jsem auto prodával poprvé a pořád jej mám uložený takže proč jej nevložit.

Druh karoserie: sedan
Rok výroby: 1995
Objem válců: 3998
Výkon: 210kW
Druh paliva: benzín + LPG
Barva: černá
Počet najetých kilometrů : 291 000km
Stav vozidla: dobrý
Cena: 99 000Kč
Popis výbavy: jedna z nejleších co lze v daném roce mít, dvojitá skla, celokožené tapecy, palubka, tunel, komfortní lámací sedačky z měkké kuže, vyhřívané ve předu i vzadu, vzadu elektrické hlavové opěrky, ve předu s dofukem (bederní opěrkou). digitální klimatizace dvouzonova, navigace, nezávislé topení s možností časování, nezávislá ventilace, zvukový procesor DSP, elektrická zadní roletka, boční zadní roletky, telefon, a hromada další výbavy

Popis provedených oprav: přetěsněný motor, vyměněn olej v převodovce, nová spojovačka + pár dalších věcí na nápravě, nové výbojky, a hromada dalšího.
v autě je lpg

A teď nějaká ta omáčka. Auto jsem koupil 28.11.2011 od nějakého mlaďase z Příbrami. Tenkrát jsem psal Jaraxovi co by mi doporučil, ale v té době byl mimo a než se mi dostalo odpovědi a pomoci při koupi rozhodl jsem se že si pro auto dojedu sám, i když autům nerozumím měl jsem načteno z internetu takže přehled o výbavě jsem měl, vlastně jsem z toho vybruslil docela dobře :-) auto bylo za cenu 90 tisíc, na místě chyba check coolant level takze sleva 4000 tisíce a jelo se domů. Najeto mělo buď cca 260 tisíc km. První servis jsem dělal v Jihlavě za cca 20 tisíc, praskla vodní pumpa slepená silikonem, nějaké cipoviny s vyfukem aby to tak nervalo, brzdy olej a tak. Zima na vysočině byla brnkacka, i když a to se mi stává do teď, auto ma tendenci se hrnout dál i když stojím na brzdě. Jestli je to měnič a nebo příčina koupě ojetých zimních gum jsem do teď nezjistil.

V roce 2011 jsem za pomoci Jaraxe který mi auto servisoval v Olomouci ( díky Jardo za tvůj čas a přístup) jsem do auta namontoval LPG stag 300, už v te době mělo auto spotřebu litr oleje na 1000 km kterou má do dnes, auto se celé třepe jak na benzín tak na LPG ale stále jezdí. Postupem času a navštěvou servisu člověk zjišťuje že řešit některé problémy je zbytečné hlavně že to jezdí :-) samozřejmě bych rád měl auto jako někteří z Vás, ale buď to bude stát nesmysl a nebo nebo se s ním nevyplatí jezdit.

Auto mě nikdy nenechalo u krajnice i když problémů má, mělo a bude mít ještě dost.

Dodělával jsem ovládání Webasta přes telefon, světla od Caknakise, hydrokufr s černým stropem od Snejka (bohužel už se zase odlepil) a ještě se musí doladit hydrokufr, aby fungoval na klíček, lampicky od Falcona, 16:9 s dvb-t, podsvícene venkovní kliky od Perfekta všem co se mi o auto starali patři díky, i když mnozí z vás jej nenávidí a nejradši by jej viděli v plamenech :-D

A důvod proč zakládám tuto kartu až teď je ten že to auto už mě zase sere, poslední kapka je chčijíci nádrž. Takže když ho někdo budete chtít koupit pište, jinak to zas opravím, udělám novou muziku a zas budu spokojeně jezdit :-D

Aktuálně budu řešit únik servo kapaliny, děravá nádrž, bouchání na předním kole, chrčící DSP, odlepený strop, znovu objevující se koroze, únik vody do ostřikovačů. No je to takový začarovaný kolotoč.....

Fotky jsem tak nějak posbíral co jsem našel


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od P3RF3KT »

Ja to auto mam rad, prinasi mi penize tak proc ne :lol: :lol:
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
KOmar
Příspěvky: 65
Registrován: úte srp 07, 2012 5:54 pm

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od KOmar »

Ale jenom proto ze mi dlužíš moji krytku na kolo kterou jsi mi nevrátil :P
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od P3RF3KT »

Vozim ji v aute spolu se simkou neboj :)
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od zzeli »

Jestli se ti auto hrne dopredu i pres brzdu, tak to znaci, ze menic krasne tlaci kroutak na zadni kola, coz je spravne. Cili mas bud spatny predni gumy, nebo spatny zadni brzdy. Nebo oboje :)
Kdyz jsi mel dole olejovou vanu, kontroloval jsi olejove cerpadlo jestli neni volne? Nejake poznatky?
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od P3RF3KT »

Kontroloval. Neni.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od Huff »

zzeli píše:Jestli se ti auto hrne dopredu i pres brzdu, tak to znaci, ze menic krasne tlaci kroutak na zadni kola, coz je spravne. Cili mas bud spatny predni gumy, nebo spatny zadni brzdy. Nebo oboje :)
Nebo máš chodidla velká jako sněžný muž a stojíš na obou pedálech zároveň.
BMW E32 730ia V8
KOmar
Příspěvky: 65
Registrován: úte srp 07, 2012 5:54 pm

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od KOmar »

Tak jestli to má tlačit dopředu tak je vše v naprostém pořádku, jsou to gumy, za tu dobu co to mám jsem nebyl schopnej koupit nové :oops: vždycky koupím ojeté zimní a jezdím v nich celej rok a pak za rok znovu :D není to ideální, letos už koupím nové letní přísahám 8-)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od volf-m »

Vzpomínám si na jeden z těch inzerátů na prodej. Skoro každá e38 je o investicích, věci jako nádrž se dají opravit relativně levně, podvozek atd budeš řešit všude. Jinak opravdu není na 740i špatně vybavená, ale zase to ocení hlavně fanoušci 7er, pro ostatní je kůže = plná.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
KOmar
Příspěvky: 65
Registrován: úte srp 07, 2012 5:54 pm

Re: KOmar e38 740i

Příspěvek od KOmar »

Tak auto si poslední dobou říká o pravidelný měsíční servis. Jen ve zkratce, ukapavající benzín, ztrácející se směs do ostřikovače, ztrácející se voda, rozpadající se výfuk, přední ramena, (zadní ramena v plánu), uhnilé abs čidlo....co měsíc to něco :roll:
Tímto děkuji perfektovi za foto a servis :mrgreen:

Výfuk
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tekoucí nádrž, docela sranda tohle řešit před Silvestrem :lol:
Obrázek

Koho tohle napadlo? :roll:
Obrázek
ABS
Obrázek

Přečalouněný volant
Obrázek
Obrázek
Docela sranda na sněhu bez abs/asc, zadkem zralým na výměnu a sjetejma gumama :twisted:
Obrázek
Odpovědět