Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

v čem je jinej ten climakomfort ... ? a jak poznám že jej mám ? to je to dvojité prosklení auta ?
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od oxik »

Nevím jak přesně to je řešené u e38, ale je to obdoba pokoveneho skla, je tam.mensi prostupnost UV paprsků, poznáš ho typicky s polarizacnima brejlema, že bude zbarvené do fialova
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od P3RF3KT »

Destak normalne sundas, sklo se lisi tim ze na nem je ta UV fialova folie. Ta na tom skle zustava. Determalni okna nemas, to bud v klidu. To bylo za nesmysl priplatek a na 2,8 snad ani nebyli. Mivali to 740 a 750
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

klucí nevíte kde je test na ABS jednotku zda mě zlobí dvě čidla přední pravé a zadní levé nebo je to jednotkou ?
Dávám tomu 90procent že to bude jednotkou ABS protože dvě čidla najednou je blbost aby dělali chybu dle mého.

Falcon dával někde test na ABS jednotku jak vyřadit čidla a zjistit zda je to čidlama nebo jednotkou ...nevíte kde to najdu ?

Díky.

něco jsem našel tak si to sem dám at to najdu až budu hledat.

Jestli je to v abs JEDNOTCE nebo čidlech poznáš lehce - v situaci, kdy svítí kontrolky, odpoj konektor ŘJ a multimetrem v režimu diodový test změř hodnoty mezi piny ŘJ čísla 12+28, 13+29, 30+31 a 15+16. Jsou očíslované přímo na plastu kolem pinů, posviť si tam. Pokud na některé dvojici nenaměříš nic, rovnou mi to pošli a ušetři za zbytečnou výměnu čidel


dnes budu znovu přeměřovat ... mám bílý konektor i šedý na čidlech.
Abs jednotka je v kastlíku spolujezdce velice špatně přístupná že si asi zlomím záda ... :-(

odkaz zde nechám si jej tady at to nehledám stále.

ABS 5.0 - tato verze je nerepasovatelná. Chyba se objevuje bud v kabeláži od jednotky k ABS či přímo v jednotce (stříbrná krabice u spolujezdce) nebo čidlech.

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=681240

Obrázek
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Takže proměřené všechny 4 čidla dávají 1450 na diodovém testu a 3-3,08K ohm na čidlech takže budu věřit že pruchozí to k čidlům bude.
Poslední věc co mě navedl kámoš servisák co dělá dost aut i bmw že starší auta už hnijí a špiní se snimací proužky s magnetky takže ideálně rozdělat a vyčistit nějak jak čidla tak ty proužky magnetické prý ideální je měnit celé ložiska... ale mám pocit že čidla nepujdou a spíše je zničím tímto zpusobem ....

Dá se nějak dostat k vyčištění aniž bych vysekával čidla ? Nebo kontrola zrcátkem ? mikrokameru nemám k sledování šterbin.
Dráty jsou ok co jsem proměřoval--- A jednotku jsem kontroloval nevykazuje žádné spálené obvody možná by chtělo preventivně repas.

mám 000 tyto ABS jednotky se nerepasují mají stříbrnou krabici na místě spolujezdce a tam jsem ji kontroloval vypadá vše ok.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Tu plechovou jednotku ni tu tenkrát jeden ochotný člen půjčil na vyzkoušení. Ale tyhle se nekazej... Řešíš to už taky dlouho...já sem taky myslel že to nejak spravim sám, jen jsem vyhodil peníze a čas....udělej si výletní víkend,domluv se s někým kdo tomu rozumí, třeba Falcon,Snejk,Jarax...zajeď tam a věřím,že na to přijdou hned.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Jo a čidlo nejspíš nevyndáš,ale zkus to, stačí povolit ten imbusový šroubek a vzit za něj. Schopny člověk s dobrou diag ti řekne jestli čidlo snímá nebo ne....ja na něm vždy něco nameril a přitom bylo K.O.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Sleduj na diag data od čidel za jízdy, hlavně při rozjezdu a zpomalení. Třeba na e39 co jsme koupili bylo vždycky nějaké čidlo mrtvé a i podle servisních záznamů se měnily jak na běžícím páse, po těch letech na to mají nárok. Vždycky ty závady řešíš hrozně složitě, je to auto a ne raketoplán :)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od P3RF3KT »

Taky tomu uplne nerozumim co tady predvadis :-D diagnostika, chyba, tohle tohle, vymenit, jezdim ne?
U pred fl rozhodne cidlo vyndat nejde, musis ho odvrtat. Jinak na 90% vim ze problem bude v čidle. U před fl nic jineho neodchazi
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

mno u mě jsou to dvě čidla a je záhada že někdy fungují ...bud je mrtvé nebo živé ...proč mi to v létě funguje a v zimě ne ? dnes mi asi 3minuty vše fungovalo ...má na to vliv teplota a to je zima. Přece by se obě dvě čidla nerozhodla stávkovat když je zima.

Počítám bude chyba jinde. Kdyby to bylo jedno čidlo neřeším a koupím jedno čidlo VDO a hotovo.

Proměřoval jsem vše a chce to ještě prohřát desku stříbrné krabice a poslední možnost jsou dvě čidla.

Diag jsem měl a díky ní jsem zjištil ty dvě čidla. Jinak bych to neřešil ... i jsem proměřoval všechny čidla na pinech a vykazují stejné hodnoty.

PS: Pro mě to je raketoplán :-D - občas si připadám jak technik ve vesmirné stanici ... :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět