Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
spellcross
Příspěvky: 144
Registrován: čtv úno 09, 2017 1:00 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od spellcross »

alap píše:Tak šikovný je a když má vše za hodinu tak zaplatíš hodinu a zbytek je už na něm ne? :D
hodina stojí 25k, avšak dá se toho za ní udělat hodně...
740i, automat, '99
735i, manual, '96, DK20202
725tds, automat, '96
728i, manual, '99, DN00379
735i, automat, '00, DN64848
Ex e32, 730i, R6, '92

BMW, Z3, 99, manual, 2,8i
BMW, 330d, e46, 99, 135kW
BMW, 525d, e39, 2003

a pár dalších untercarů...
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Zeli: ne je to stejna diag ale muj notes kde jsem instaloval soft. Vse nacetlo info o autě, kodovani atd ale nekolik jednotek bylo ve stavu No response. Ale myslim ze bych to časem vyřešil nejakym updatem. Chci si kabel koupit a premyslim kdo by jej prodal. Mimo diag.sk : -) chci se to pořádně naučit vypada to paradne. Jak ncs expert tak dalsi sw co se pouziva....
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od volf-m »

Kabel koupíš v pohodě na Aliexpressu, na spoustu věcí se mimo INPY a NCS hodí i BMW Scanner. Naučit se s diag není za týden, pokud ti nejde jen o to smazat chyby, musíš hodně zkoušet, něco načíst, mrknout na youtube.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Nejspis budes mit spatnou verzi INPY. Nech si od Pavla uploadnout tu jeho, nebo zkousej jine verze. Ne vzdy je nejnovejsi verze kompatibilni. U meho auta jsem dokonce ve stavu, ze jednu jednotku nenactu vubec Inpou, ale kodovat pres NCS ji muzu.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

tak diag už bude snad na cestě a za pár dní je doma a druhá věc. Ráno mi někdo na parkovišti nacouval a praskla plastová Lková lišta ve které jsou čidla takže skvělej začátek dne, samozřejmě se to stalo někdy v noci či nad ránem a nikdo nic neviděl. :roll:
Naštěstí vše funguje i čidla ale ta lišta se musí koupit. Nevíte kde je prodávají mimo BMW ?

je to Díl číslo 2 na řidičově straně takže Levá strana.
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=51_2129
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od herman17 »

Teď si mi připomněl, že už mi nějak došly čidla :D minulej tyden jsem si na auto daval posledni dva a to sem jich měl v zásobě plnou hrst :P Otázka je, jestli není lepší pořídit nějaké náhrady a když se poserou, poslat je jednoduše na reklamaci 8-)

Tu lištu možní mám, mrknu se ti. Jak bych jel kolem, hodil bych ti to... jinak ta moje inpa ti nefungovala nebo co?
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Inpa fungovala s tebou a tvym ntb na benzince tam nacetla abs jednotku a dali se vymazat chyby dvou čidel ale ja na svem jsem nacetl spousty jednotek i chyby promazal ale u abs jsem pohořel tam to neslo a jeste par jednotek. Tak jsem objednal diag a snad poslape. Jo tu lkovou listu na řidičově straně se mi podivej prosim a hoď ji do kufru. Jak pojedeš kolem tak mi dej vědět. Díky.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Mám toho více a sepíšu to později ale ted jen pro představu s mým laborováním s jednotkama diagnostikou a ABS které mě ještě dnes trápí.
Zjistil jsem po výměně čidel že stále jedno čidlo se hlásí s chybou a to je LZ čidlo které je taky originál nové Siemens ale posun je v tom že ani INPA ani DELPHI DS150E se do toho nedostala velice šikovná diagnostika v češtině a viděla chybu ale nejde otestovat jednotku ABS.

Takže jsem si potvrdil že problém bude kabel z jednotky do zástrčky OBD v motor. prostoru nebo samotná jednotka ABS/ASC - stříbrná krabice u spolujezdce. Stím že i čidlo samotné vytáhnu očistím ještě magnetický pásek na ložisku. Který tam je a odkud snímá hodnoty.

Další věc co udělám po tomto je znovu vytažení ven zkusit několikrát pročistit kontakty a vše co je kolem ABS/ASC a znovu zastrčit nebo koupit jinde krabici. Měl jsem nabídku ale chtěl jsem ji zrepasovat. Dle mého budou všechny jednotky stejně před smrtí jelikož kondenzátory a jiné součástky mají už dnes 20let je to jistě tím na 90procent dle mého. Takže koupě jiné je z bláta do louže a nejlepší by bylo komplet nová. Ale to by byl zase ranec. Takže REPAS by byl nejlepší. Budu uvažovat že to nechám zrepasovat tu svoji co mám.

Jinak auto jezdí stále každý den ... a krom toho 14denního výpadku a ABS si nemohu stěžovat. Zatím ...tuk tuk. :mrgreen:

Zároven se chystám v budoucnu na repas origo zesilovače jelikož jsem zjistil zajimavé věci kolem originálních zesilovačů v BMW. Ale to až na jindy případně pokec osobně koho by to zajímalo. Ale repas některých věcí v autě je dokáže dostat skoro do stejné kondice jako když jednotka byla nová případně ještě posunout na vyšší uroveň a to auto hraje o .... strašně moc víc a líp . :-) Ale to jindy.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Po delší odmlce zase něco napíšu.
Po dlouhé době a laborování s čidly ABS na kolech a po výměně origo VDO čidel stále problém přetrvával, nakonec jsem vyřešil můj velký problém s ABS/ASC které už funguje a mohu slavit od včerejška 30.9.2017 :-)

Po proměřování všech čidel opakovaně a potvrzení si že vše je v normě a správných hodnotách a po ujištování ze všech stran že ABS jednotky stříbrné krabice ABS/ASC 5.0 modul uvnitř auta u spolujezdce neodchází, jsem po úvaze koupil tu samou a vyměnil....a světe div se auto najednou funguje :)

Byla to poslední možnost, kterou jsem chtěl zkusit a jinak už to chtěl zavezt v zoufalosti falconovi.
Vím že nejsem sám co tady laboroval s ABS ale mohlo se to vyřešit dřív kdybych neposlouchal že jednotky neodchází. :-D
Takže pokud někdo bude u ročníku 94-98 ještě staré jednotky ABS/ASC 5.0 řešit problémy a nebude moci komunikovat s diagnostikou s ABS bude to jistě tento problém. Takže i jednotka muže vyjimečně odejít.

Ostatní věci na autě budu řešit pruběžně už to jsou drobnosti. Jinak vše funguje až na volnější přední nápravu kterou chci teď během 2 měsíců vyměnit. Auto jezdí každý den a krom drobností a rohu dvěří co chci taky udělat vše v autě teď funguje na 100procent konečně.
..................................

Jinak mám zkušenost s jednou 740iL e38 troufl bych si tvrdit na 99,9procent v plné výbavě co šlo v tom roce, sám jsem nechápal a nenašel jsem nic co by to nemělo možná jen zadní telefon a stolečky jinak vše :shock:
Mohl jsem si v tom chvilku zajezdit a vyzkoušet jak se v tom jezdí a opravdu ta V8 je návyková droga jede to parádně i na 19" ALU. Audio DSP je pecka a dvojitá okna jsou opravdu znát. EDC parádní. Zadní sedla s dofukováním a lámáním jsou fajn na posezení a motor po generálce jede jak nový a už vím co myslíte tím šepot květin. :-D
Takže pořeší jen kosmetiku a auto je klenot, který bych z ruky nedával.
Je to černá 740iL shadowline troufnu si říci v plné, prý po mafianovi co si zaškrtl vše co šlo při vyběru auta ve výbavě.
Je možné, že se tady Marek představí a ukáže své auto ale nechám to na něm, zda bude mít čas už je registrován na klubu na facebooku 7er. Opravdové tvrdé jádro 7er nadšenců si troufnu tvrdit je zde. ;)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od calif »

Gratulace k vyřešení problému :)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Odpovědět