Filozof - E38 728ia Schwarz II

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Raisidlo77 »

Článek o té bíle 728i bude určitě dohledatelný na netu. Už tehdy mě učarovaly stolky s inlay (vlaječkovým) dřevem, fax a pár dalších blbostí, které byly detailněji nafoceny. Právě kvůli těm bližším fotkám mam dodnes uložené detaily onoho faxu a stolků, které chci někdy ve svém autě mít taky.

Auto tehdy koupil nějaký Marcel od Zschopau cca v roce 2006. Byla zelená a měla lednici, fax, přední navi a tel v zadní loketce, jinak obyč klasika (i tak hoodně zajimavá kombinace). Postupem času ji dal bílý celolak (viz. fotka rezervy v inzerátu), repliky Alpin a dodělával věci jako přední sedačky se stolky a zrcátky, zadní el. sedačky, zadní obrazovku, zadní dřevěné stolky v loketce, dřevěný volant, dsp, dvojitý okna, licht paket, dřevěný lampičky atd ... pamatuju si to jako dnes, tehdy jsem to těžce hltal, protože jsem na to vlákno narazil jako novopečený fanoušek a čerstvý vlastník první E38 :). Byly to pro mě nové informace o možnostech výbavy E38 a jako všichni tady, jsem pak postupně začal kde co navíc shánět taky :lol: ...
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Je pěkná ale jak říkám škoda že to někdo nepodnikl se 735i nebo lépe 740iL tam by to mělo výraznější smysl a úspěch a celkově i cena vozu.

No jinak si to může kdokoliv dodělat i tady případně se přiblížit výbavou pokud má leštěnku v garáži proč ne. Ale pro lidi co v tom ještě jezdí jako já je to uplně k ničemu. Vidět jak se interiér ničí dětma to raději ojetou e65ku za kilo kde to bude méně bolet.

Raisidlo: - OK :-) :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Filozof dne pon črc 30, 2018 12:41 pm, celkem upraveno 1 x.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Raisidlo77 »

Buďto ten dotaz honem smaz, nebo si přečti princip funkce vysousece v klimaokruhu a pak ten dotaz honem smazes dobrovolně :D

Zkratka Ti teče radiátor, nejsi první ani poslední E38 s tímto problémem ;).
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Vysoušeč (nebo-li sušárna klimatizace) je vlastně kulatá "plechovka" která je součástí potrubí a má za úkol korigovat tlak a také vysoušet vlhko systému. Tento díl je umístěn v blízkosti výstupu z chladiče a trpí oxidací stejně jako chladič.

No moc mi to neřeklo ...co když to nefunguje a ta vlhkost skutečně jde ven z větráků občas ?

Otci právě klimatizace zamlžuje okna a u něj bych si tipnul právě na toto že by mohlo mít vliv a prostě už nevysouší jak by mělo a díky tomu jde z pruduchů vlhčí vzduch a tím pádem se mu mlží okna.
Mě tedy ještě ne a spíše jak říkáš bude problém v nějaké netěsnosti radiatoru.
Je nějaké místo které praská nejčasteji ? Nějaké slabé místo kde to vždy praskne nebo je to individuální ? :)

Jde to nějak opravit bez rozebrání celé palubovky ? Třeba spodem se ktomu nějak dostat ? Prostě nějaká finta na to existuje ? :mrgreen:

Kamrád na e38 si to nechal dělat 1 rok zpátky a říkal že jen díky práci to stálo kolem 4K cca a to měl prý ještě velmi levné.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
alap
Příspěvky: 278
Registrován: sob zář 26, 2015 7:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od alap »

Restart jediná jejich kloudná odpověď
Vysoušeč je na potrubí tlakové klimatizace, suší se tím chladivo, ne vzduch.
Vzduch se chladí ve výparníku. Což je jen ledový chladič. Princip klimy už si taky vygugli. Klimatizace sama o sobě vysouší, protože se vlhkost vysráží na výparníku.
ex e38 728ia 99 LPG
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Princip klimatizace znám jen jsem nevěděl jakou funkci tam má ten vysoušeč.
Díky za objasnění.

ALAP: Co jsi myslel tím RESTARTEM ? Případně na co to byla reakce ? :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak se chystám na STARTER výměnu a koukal jsem se na videa a je vidět že bude přichycen šrouby asi 12ka hvězdice ale vnitřní.
Už jste někdo měnil startér ? Je tam nějaká zrada na co bych si měl dát pozor ?

https://www.youtube.com/watch?v=M6OKvViE4iY

Jinak přední blatník už je po plniči broušení a má 3 vrstvy laku. Tak uvidíme zda se bude ještě brousit 1500kou pod vodou a stříkat 4tá vrstva....
Případně pujde fáze leštění. A tento týden jde konečně na auto.
Dveře 2x mám nachystané na chalupě a budou se přeleštovat případně jeden škrábanec opravovat.

Tak snad vše dopadne ok. ;)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Raisidlo77 »

Startér jsem dělal dvakrat na 528i prakticky na ulici - vzal jsem akorat nájezdy a vytahoval jsem ho tuším spodem. Vzpomínám že přístup na šrouby byl piční, ale ve výsledku práce na chvíli.
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od Filozof »

Tak zase něco málo přihodím at tu není taková nuda. Ikdyž toho není moc nového tak pár řádků připíšu.
starter vozím stále v autě a čeká se na vhodnou chvilku kdy budu mít aspon pul dne čas a přehodil si to.
To stejné ohledně opravy auta. Mám přední blatník komplet v laku kterej čeká na chalupě abych jej vyměnil.
Ohledně obou dveří tak ty mám taky na chalupě a byli tam škrábance a jeden důlek kterej čeká na opravu a výměnu za starší dveře. Měl jsem domluveného lakoše který se na to měl nakonec vrhnout začátkem září... nejprve v srpnu pak to posunul a já dobrák mu věřil tak jsem čekal a ted me tedy nasral tím že prý nemá vubec čas a začal se vymlouvat že mu dovezli dva veterány a že musí dělat ty a že z toho má větší vývar atd... no prostě mě fakt nasral ...já když někomu něco slíbím tak to prostě udělám ikdybych měl dělat za pakatel. A to jsem mu nabídl i pár tisíc navíc a stejně se člověk nezavděčí ... no nic přeskočme to. Obvolal jsem další dva lidi co opravují karoserie / lakují auta ... a jeden mě pozval v pondělí at dojedu a probereme to případně tam nechám auto s dveřma a on je nalakuje a opraví a přehodí za staré.

Ted otázka na vás. Je lepší nechat zadní okno dvojité nebo si tam nechat své co mám klasické obyč? Jde o to že dvojité okno tam bylo když mi dveře poslal borec. Takže mám na výběr.
Další věc je že nemohu povolit šroub dole na blatníku. Všechny šrouby šli v pohodě ale jeden šroub je snad navařenej nebo nevím ale nejde vubec sním nijak pohnout. Tak jsem musel jednoho večera kvuli tmě přestat a zpátky vše nastrojit.
Bohužel, mohlo být o třetinu práce na karoserii víc a já tak vidět auto v lepším světle. :(

No nic boj bude pokračovat snad o víkendu. Uvidíme na co se vrhnu zda blatník nebo ten startér.
Navíc mě pozval kamarád na 40tiny a rovnou jsem se znovu pokochal jeho autem 740iL e38 které má fakt velkou výbavu a opravdu jsem si říkal že bych rád takové auto. Že by mi to dělalo radost ... má tam vše co je třeba jen prostě když vidím jak jsem rád že občas něco stihnu na svém asi bych neměl čas ještě druhé auto.

Bije se ve mě e66 vs e38 long vs nechat si své ještě pár let když už jsem do něj tolik investoval :-)

https://auto.bazos.cz/inzerat/93445354/ ... -740iL.php
Jeho auto co prodává. Já bych byl spokojenej, jen tam není LPG a tak jedině víkendové ježdění na benzín :?
No konec špekulací ...

Udělal jsem na autě komplet zadní brzdy TEXTAR i s deskama TEXTAR. Už byli sjeté co jsem měnil před časem. A brzo se asi vrhnu na předek ale asi jen desky. Kotouče vypadají zatím pěkně protože jsou asi dva roky na autě a 40tis km... ale desky už se hlasí taky pomalu. :-)

Prozatím vše ode mě a jak bude další pokrok, nejlépe s opravou karoserie napíšu dalších pár řádků. :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Filozof - E38 728ia Schwarz II

Příspěvek od zzeli »

Prodej konecne tu R6 a kup si jeho longa s V8, jestli to auto znas, tak odhadnes naklady na servis a provoz. Do prace chces jezdit na kole nebo cos to kde psal, takze na obcasne jezdeni po navstevach to na benzin uzivis. Konecne si pojezdis v plnokrevny a vybaveny sedme a behem toho si muzes v klidu setrit na e66. Navic tenhle long se bude casem daleko lepe zhodnocovat nez tvoje soucasna e38 a pujde pak i lepe prodat. A koukej tam na nem dodelat svitici kliky pac to je super :D
Vic k tomu neni co rict a na jedno zadni dvojity okno bych se vy..kaslal.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Odpovědět