Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od dunnst »

Pravděpodobně koupil tzv. oversized píst, což je píst, který by ti tam pasoval, kdyby se dělalo převrtání válce na o pár desetin mm větší průměr. Dělá se to, když chceš mít jistotu a nechceš strkat nový písty do jetého válce. Respektive prý to někdo dělá, já osobně o nikom nikdy neslyšel.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

11 25 1 432 086 objednal jsem tenhle, protože v BMW se neshodnou jaký tam byl z výroby,mechanik nejprve že je blok litina a teď zas hliník,na což se ptali i v BMW, přitom v etk nic na výběr z hliníku nevidím. Jsem z toho magor...v renocaru mi řekl že by vzal tenhle ... Na bloku nic prý není....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Myslím si že to sem patří aspon máte komplet postup kdyby cokoliv či jste na něco zapoměli ... 3 díly generálky motoru M52
Takto poctivě si to dělají snad jen majitelé sami pro sebe. :shock: :)


1díl:
https://www.youtube.com/watch?v=1hfagfyarQU

2díl.
Jinak 13minuta je bomba to chci :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=xrNh5N9Y6Zo

a 3díl
https://www.youtube.com/watch?v=PmTJUn3BYQ8

mě se to moc líbí a dokážu se na to dívat i 3x za sebou... člověku to přijde pak velice jednoduché žeby se na to vrhnul klidně sám ... no jen tedy to nářadí nějaké chybí ... udělat si krásně celej motor musí bejt super .... to je pak uplně někde jinde ta jízda a pocit z auta.
Plus povyměnovat vše co jde v motorovém prostoru at je na 10let klid. :P :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

No tady nelze mluvit o generálce....
Píst jsem musel přeobjednat, blok je podle všeho z hliníku....píst dorazí krajem příštího týdne, jde to z Dingolfingu. Příští týden to musí být pojízdné, jedu s tím v sobotu na dovolenou. Zatím se vše vyčistilo a přišlo se ještě na poškozené těsnění u škrtící klapky, to už má nové připravené....stejně jako vodní pumpu.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Jak jsi dopadl ? Stihlo se to a vyrazil jsi s rodinou na dovolenou ?
Nebo máš jiné auto a mechanik pokračuje ?
Zajímalo by mě jak auto jede pokud jste to sestrojili a vyrazil jsi na dlouhou cestu.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Dovolenou jsem nestihl. Přijel jsem včera, a dnes večer jsem auto přivezl konečně po téměř půl roce zpět. Je těžké vysvětlovat proč to trvalo tak dlouho. Naposledy se čekalo na takovou blbost jako je origo o kroužek měrky oleje....dlouho trvala taky anabáze se sháněním pístu, nakonec taky origo....mechanik na to neuměl nic sehnat.
Motor běží o dost tišeji a hlavně už to nemlátí celým autem. Nové jsou tedy kroužky, vodní pumpa, řemen, píst, udělaná hlava, těsnění hlavy,vany, víka atd....motor vyčištěn, sání a vana taky... Výkon se mi zdá stejný, jede to klidně,bez cukání, topí to, chladí to :D
Celková cena přibližně 35tis Kč....zda si to sedne a nebude papat olej se uvidí. Za 1000km výměna oleje. Přitom se udělá olej v diferaku. Je třeba jedna servohadice a nádobka servo kapaliny. To jediné tam teď teče. Diferak by chtěl pretesnit..... problém byl v poškozeném pístu na čtvrtém válci a zapečených kroužcích.... možná za to mohla ne zcela perfektní funkce vodního čerpadla... čert ví....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od zzeli »

Podle toho co pises, tak se oprava povedla. A jestli opravdu ano, tak to znamena, ze kapotu uz moc zvedat nebudes a proste jen prijdes, nakopnes to a pojedes kdykoli si vzpomenes, coz je fajn pocit :) Akorat nastvou ty prutahy, to je skoda, ale to se vstreba. Za 35k myslim dobry refresh auta. Tak at to drzi ;)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Díky. Zatím to ujelo 100km... :)
Nejdražší byl ten píst....6700kč.. navíc jsem koupil nějaká těsnění která nebyla třeba, třeba pod šrouby ventildeklu, tvrdili že nejsou součástí a nakonec tam byly, těsnění rozvodů, příruby ke svodům... nevěděl jsem zda to bude třeba...ani mechanik, takový motor nikdy nedělal.... takže být to jen kroužky a hlava tak je to pod 30tis...
Teď jen aby se to zajelo a nežralo to olej...
Prvotní dojem pozitivní....jdu to vyluxovat :D
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Radost dlouho nevydržela,cestou do práce ručička do červena, prestalo to topit,dolil jsem 3 litry a pak si všiml že teče chladič směrem do motoru......
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Tak gratuluji k hotovemu motoru. Kolik staly díly a kolik práce pro představu? Půl na půl?
Jinak chladič je ještě původní ? Já kupoval hella-behr a spokojenost už 2 roky drží paradne.
Výkon se posuzuje špatně pokud to není větší rozdíl napřed deset koni a více navíc jsi stejně nedal kickdown abys zajel motor tak to jistě drzis do 2,5 max 3tisic otáček.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět