Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

No mě se to moc nelíbilo že jsem na křižovatce nebo někde kde bylo hodně objektů musel hejbat hlavou abych náhodou něco nepřehlédl.
Jinak mondeo to nemá to je fakt.

vždy jsem v údivu jak mě někdo přesvědčuje že Škoda Octavia Trumf 1.4TSI 110KW za 449k je dobrá koupě. Že to má velký kufr a slušnou výbavu a je to nové... no nevim přišlo mi to předražené.
ZA to mám 750ku e66 a ještě mi 200k zbyde na servis. A vubec je to asi jedinné co se mi líbí že to má velký kufr a sklápí se to s oknem ale to je asi vše. Možná bejt to za 150-200k auto zní to pak pro rodinu ok.

Zase mě někdo o víkendu přesvědčoval když jsme byli na jedné akci a tam mělo pár škodovek na prezentaci ... no prostě drahota dost velká tolik peněz za škodovku ??? :shock: a nenabídne nic krom kufru a spotřeby 5-6L...


Jinak snad se podaří motor udělat komplet i s těsněním aby to bylo ok. Čím dříve tím lépe. At nám dáš pozitivní zprávy jak je vše ok tedy doufám.
Když už děláš motor počítám stím že si auto necháš delší čas Calife.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od dunnst »

Proč je tu jako následovník 7er opěvován jenom Ford? Proč ne třeba takové Volvo, ke kterému jsem se dopracoval já :-D
Ad Škoda - spousta lidí chce jednoduše nový auto, který bude 5 let jezdit jen do autorizáku. Kupř. CNG Okta je schopná jezdit skoro za 1 kč/km co se paliva týče. Se 7er budete po započítání servisu hodně rádi za 4kč/km. Já bych za to ty prachy taky nedal, ale chápu lidi, co to dají.

PS: Co teda ten jeden píst, už se ví, jaká je tam vůle?
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Bohužel.... Termín posunut, ale dušuje se že tenhle týden ke konci to bude....ano, mám v plánu to dojezdit, jestli to teda ještě pojede ;-)
Pak napíšu až to bude něco delšího....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od fredy »

Jsem správně na 7 er nebo se to prejmenovalo na Ford fotum ?? :)
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od oxik »

Ford je převlečene Volvo dunnste :D chápu že si někdo koupí novou ofci, vypadá to celkem slušně a když fo toho pár let nemusíš dát ani korunu že svého.. Kdybych jezdil každý den, tak další auto beru jednoznačně na operak, protože řešit servis se mi už nechce.

Jinak taky už califovi přeji, ať mu to dají dokupy, není nic horšího než oddalovani termínů..a nepojizdne auto
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Už je to na asistovanou sebevraždu....
Dnes mi tvrdil že si to odvezu, známe se pár let a rok jsme spolu dělali v práci, přesto mi nedokázal říct že to nestíhá, na poslední chvíli si všiml že čtvrtej píst měl prasklej kroužek a drážka je zničená,prostě píst KO. než by mi to řekl tak ho někde na vlastní pěst objednal a doufal že to stihne.....jenže mu poslali píst z faceliftu s tim že je to stejný...evidentne není,do válce se nevejde...navic se ve válci vydřela malá rýha vlivem toho poškození pístu a kroužku...ale není to moc a snad to vadit nebude, a kdyby ano tak se to zjistí až po tom co se to vyzkouší, nemám čas náladu ani chut shánět jiný blok...takže v pondělí volám do BMW v Budějkách, počítám že ve středu tam ten píst bude, skočím na motorku a jedu pro něj, pošta by znamenala další zdržení. přivezu mu ho a pak by to do dvou dnů měl mít sestavený, tentokrát si to pohlídám aby na tom dělal. dále se koupila ještě vodní pumpa která má vůli a malinko protejkala, což asi způsobovalo ten únik vody, protože v hlavě problém nebyl...dále chčije servopumpa, nevím zda je tam ZF, není na ní nic napsáno, ale v pondělí zkusím ještě zavolat do ZF pakra v jihlavě zda je možné přetěsnění a hlavně za jak dlouho by to bylo. A pak se budu modlit aby to jezdilo normálně, nebo aby to vůbec jelo....spotřebu oleje způsobovaly brutálně zapečený kroužky a třas motoru myslím že ten problém na čtvrtém válci,vana plná karbonu.... za dva týdny s tím musím jet na dovolenou, už mi to neskutečně psychicky deptá, ale moje chyba, věřil jsem mu, měl jsem to dát třeba Jaraxovi, bylo by to dražší, ale bylo by to hotový dávno....
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Držím ti palce snad už to budeš mít brzo hotové. Kdybys dělal čtvrté auto už bys to měl v malíku a servisaka stále hlídat a každý den kontrolovat ke to bohužel tak jak říkáš. Kamarád taky servisak a podobné problémy jen jiné díly. Kdybys to uměl uděláš to během týdne sám . Ale na to se vrhne max jeden Fanda Bmw ze sta. Už ať to máš hotové chápu tvé nervy. ;)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Osobně, kdybych zjistil jakékoli větší poškození (třeba i to co popisuješ), šel bych raději cestou sehnat jiný motor. Vzhledem k tomu, že tady je taky výsledek a otazníkem. No a motor je pak za den přehozený. Nechci to vidět nějak černě, ale něco mi říká, že tohle není ještě poslední příspěvek o problémech.

Hodně na punk řešení kde vzít motor je udělat si výlet do Anglie pro nějakou 328i f paketu. Pokud s tím dojedeš 1500km po ose cestou zpět, už ti to leccos o stavu řekne. Chápu ale, že ne každej na to má čas a je takovej blázen. Kdyby to bylo ale přímo pro mě, asi bych nad tím uvažoval. Fuj, když to tu po sobě čtu, tak za tenhle sloh by se nemusel Filozof stydět :D
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Píst má poškozenou drážku co v ní sedí kroužek.ta drážka není nic dramatického. Potřebuju aby to jelo,pak se uvidí a bude čas to řešit dál. Jinak tomu nic není, honování tam je,ovalita taky ok. Klikovka pěkná atd.
Potřebuju ten píst,mechanik koupil velkej, přes 84mm vrtání.. potřebuju podle všeho 83,980mm, nikde to nemaj a z BMW tak 6 dní a to je moc. Kde to jinde koupit?
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Raisidlo77 »

Pošli mi kód do SZ ;)
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Odpovědět