Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Tak kilo za 728i bylo myslím až dost....
Pochybuju že by s tím těch prvních pět let někdo jezdil tak aby to ten motor takhle doprasilo, a pak už to měl jen majitel od kterého jsem ji koupil, v době kdy mi ji prodal mu bylo 72 let...ten na to už vůbec nevypadal... auto stálo vypucovaný v garáži pod plachtou, gumy na tom byly 14 let starý! a vzorek nesjetej, takže fakt najezdil houbeles, dokonce to odmítal nastartovat bez toho aniž bychom s tím někam vyjeli, natočil to až když jsem řekl že ji vemu :) chytla hned, a to o tom oleji mi na férovku řekl...takže nevím kde se stala chyba v historii toho agregátu...protože zbytek je fakt zachovalej, včetne interieru, laku, měla i původní kola podle vyjetý výbavy..styl 25...
A vzhledem k autům který jsem viděl než jsem ji koupil, si nemyslím že jsem udělal chybu, většina byla tak hnusná že jsem se v tom odmítal jen svézt...a to byly všechny nad 100 000kč.... ale s V8 noooo, ja vím...:)
Ono je snadný se dostat na pade v investici, stačí koupit dvoje sady nových pneu, druhou sadu origo alu, zadní komplet tlumiče,něco do interieru, origo separátor, třikrát výměna oleje,napínaci kladku... péče o kůži atd...je to hned...a to to nekončí :) ale jezdím s tím prostě rád...pokaždý se těším...a tak to má být..
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Spooner »

Neříkám, že jsi udělal chybu :). Ty jsi rozumný, ale myslel jsem to obecně. Vždycky se najde někdo, kdo si myslí, že koupí za 50 a bude jen jezdit :).
Jinak příběh hezký. I když nevím, jestli bych se rozhodl pro koupi auta, které majitel nechce nastartovat :D. Doufám, že to aspoň nahodil dřív než jsi zaplatil :D
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Spooner píše:Neříkám, že jsi udělal chybu :). Ty jsi rozumný, ale myslel jsem to obecně. Vždycky se najde někdo, kdo si myslí, že koupí za 50 a bude jen jezdit :).
Jinak příběh hezký. I když nevím, jestli bych se rozhodl pro koupi auta, které majitel nechce nastartovat :D. Doufám, že to aspoň nahodil dřív než jsi zaplatil :D
Tak to jasně, projevil jsem vážný zájem a po hodině povídání to natočil :) proces prodeje byla vůbec komedie, ten člověk v životě auto neprodával, navíc to byl vyhnanej sudeťák a v čechách pobýval jen v létě, auto do čr přepsal až před čtyřmi lety, a celou tu dobu už jen stálo...byl s ním jen na stk, což jsem si ověřil na internetu...
OK,schválně sem napíšu rozpis co si vedu pro případné sondující budou cí majitele :D auto budu mít letos v létě rok a počítám tam všechn náklady krom benálu...
3800kč pojištění
1700kč ventily topení
1000kč plnění klimy
8000kč zimní pneu
500kč geometrie
400kč kontrola tlumičů
2500kč olej a filtr plus separátor oleje
1500kč origo separátor, meyle je fakt sračka
450kč žárovky night braker osram
680kč vana do kufru
1650kč klimapanel
450kč vnitřní kapsa dveřního čalounění
2900kč baterie 95ah
350kč pokličky do kol
8000kč letní pneu
3500kč alu disky styl 60
1800kč napínací kladka
10000kč výměna zadních tlumičů,pružin,uložení,dorazů atd
180kč baterie do klíčů a dálky webasta
2000kč další olej do motoru, výměna (5w40 na 10w40)
700kč svíčky
300kč repase plynových vzpěr kufru
1200kč přípravky na ošetření kůže

Takže za rok to dělá zatím 52000kč :)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Jo a k tomu placení, to jsem nevěděl zda to myslí vážně, seděli jsme venku na terase, kouřil jsem nervama už asi desátý cigáro, protože na magistrátu měli do dvou a bylo už asi půl jedný, dal jsem mu prachy, před ním je vysázel na stůl a počítal, on je shrábnul a zavolal na starou paní, odhadem tak devadesát let, ta balík shrábla a beze slova se s ním odšourala do baráku,říkám pane Kurt to nejde aby odcházela s mýma prachama,to ale neřešil a že je to bejvalá účetní a že to spočítá, za čtvrt hodiny přišla s tím že některý bankovky jsou falešný, říkam že to není možný že to mám z bankomatu, a ona mi ukazovala dvě tisícovky, jedna z roku snad 98 a druhá cca pár let stará, a že jedna má ten proužek takovej a druhá takovej, říkám ji no jo paní ale to je uplně jiná emise nebo jak se tomu říká, prostě každá měla ten ochranej proužek trochu jinej, ale to bylo daný rozdílnou dobou tisku...a hned že to chtěj převodem na účet, těžko chápali že když mám ted ty peníze tady v ruce těžko je můžu mít za půl hodiny na účtě, zkrápěl mě pot protože na cestu na stk a přepis jsmě měli hodinu, jel jsem tam 4 hodiny cesty a chtěl jsem s tím prostě odjet....pak Kurt nechápal proč musíme na stk, když auto má stk platnou a to prosím bez závad! :) říkám, musíme na evidenčku, a on jen "JA,JA" a kde se to dělá, říkám mu na stk, a on zase, ale to má platnou stk, tam nemusíme :) a takhle asi ještě dvakrát....:)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Spooner »

:lol: :lol: :lol:
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od P3RF3KT »

Tohle je hrozna uchylka. Tohle kdybych si psal, jsem v aute asi tak za 1,5mil. Mam v hlave jen úpravy a s koupí auta jsem prez 700tis.
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od dunnst »

Naopak je velice užitečné si to psát. Za mě to počítá spritmonitor a jsem tomu rád, když člověk potom auto prodává, může se krásně podívat, kolik přesně ho stálo ujetí jednoho kilometru. V Honzově případě tedy nějakých 30 Kč :-)
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Tak.. do mého seznamu přibyla expanzka, čidlo hladiny a víčko, zatím to vypadá že ten unik způsoboval tenhle triptych. Odvzdušnil jsem, párkrát něco dolil a zatím se čidlo neozvalo, do nádobky raději nekoukám :D
Právě jsem se vrátil od Wolfa s novými předními tlumiči,ulolžením a pružinami. Tlumiče opět Sachs a uložení Lemforder, pružiny bohužel od Meylle protože v mojí konfiguraci mi to po vygooglení čísla dílu nabídlo pouze toto a nebo CS germany... Jede to parádně, ticho a zatáčí to skvěle...Dále vyměněna levá zadní okenní lišta za neoloupanou.
Tímto opět díky Milanovi za práci. Rozebral jsem přední loketku a snažil se zabránit tomu povrzávání, prolil to silikonem a pomohlo to jen zčásti, nakonec jsem zjistil že nejvíc vrže samotné telefonní sluchátko....tot´vše...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od oxik »

Hezky pokračuješ :) Smutný je, že člověk vlastně vymění jen 4 velký díly a je v tom za 20 :D
Co cesta k mistorvi, jak se ti jezdí? Jedeš předpokládám přes Nepomuk a Klatovy.. já jezdím spodem a to je děs, hlavně ty srnky v noci.. Viděl jsi naší 5er? :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Jo jo, Pacov-tábor-milevsko-březnice-nepomuk-klatovy-domažlice-babylon :) cca 3,5 hodiny...spotřeba 10L..
Je to švestka ale stojí to za to, a to jsem ty tlumiče neměl uplně v prdeli...a je to tak, 20 tisíc komplet...
Jen upozornění, kupujte origo prachovky, ted jsem na to koukal a špatně to kryje, jsou kratší a nesahají až po uložení jako origo, ty jsou jako rukáv po celé délce a krásně drží, ty jsem tam měl radší nechat :( after je od Sachsu ale nelíbí se mi to..., ty gumový sedla, vrchní i dolní, jsou k mání jen origo, ale za cca 150kč kus, dále pak se k after uložení nedodává ten vnitřní plech s podložkou, ty musel Milan použít původní, ale byly jak nový... možná je to ted trochu výš, ale to se mi asi jen zdá, ten výkroj předního blatníku je o dost větší než na zadním a tak to opticky klame - člunovatí :) nové pružiny však byly delší než ty origo, které jsou po dvaceti letech na pohled jak nové :) ty prachovky mě serou, snad se tam ten bordel dostávat nebude no, rozdělávat už to kvůli tomu nebudu, ale určitě si ty původní prachovky schovám. vídám tam jen dělnickou e39 nevím jestli ji máte společně :)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Odpovědět