Calif - 728iA Oxfordgruen

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Až bude mít ford 500tis km na hrbu a 20-22let tak se budeme bavit jak se to nesype. Ale jinak chápu že na běžné ježdění ikdyž nudné jsou lepší auta jako e38.

Třeba já osobně bych si dokázal v garáži představit 550ku 4,8i motor a 270kw pokud by měla vysokou výbavu a v TOP stavu se 150 tis km najeto tak by to bylo moc fajn ikdyž ty auta stojí cca 3kila. No zase nadruhou stranu za to máme 2x e38 740iL v pěkném stavu případně 750iL e66 že ?

Ale mít pár korun na auto tak jasně nějakej krám co mi prodají za 20-40tis co vypadá ok a má taky výbavu proč ne ono to bohatě stačí a nebojíš se o to. Nijak tě neoslní ani nenadchne a svoji práci splní. A co víc má hodně místa a velkej kufr. :lol:

PS: Perlička já jsem taky nějakej čas hodně jezdil s e38 kdy nic nechtěla ...akorát poslední rok toho přišlo nějak moc bohužel. A to samé se ti může stát s Fordem. Budeš dva nebo tři roky spokojenej a pak se ti vysere x věcí a budeš se divit. Pak ty opravy budou v ceně toho auta ... nevím za kolik jsi jej koupil ale tak to někdy prostě je. Pokud má auto 250tis km origo najeto nic to není ...ale pokud má 400 a více už se toho ozve daleko více a ktomu roky ---to dělá taky dost.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od oxik »

No, budeš se asi divit, ale za Mondeo jsem dal +/- to, co jsem za 7er dostal. A taky má najeto víc, než měla 7er, o 60tkm. A jen malá poznámka, e66 není iL, nýbrž Li.

Určitě nechci srovnávat starou limuzínu s novějším kombíkem střední třídy, jen jsem chtěl vyjádřit, že díky 7er jsem přešel od lásky k autům - k autům jako dopravním prostředkům. Můžou za to nekvalitní servisy, které jsem navštívil, asi taky můj kousek, ale to už nezměním. Vím, že na tý naftový mrdce se skoro do všeho pustím bez strachu sám a nepotřebuju nějaký mechaniky na který se na fórech a fejsbucích pějou ódy, ale z mojí zkušenosti jsou to většinou patlalové, viz "přetěsněný" motor, servo aj.
Chtěl jsem tím vyjádřit soucit s califem, protože čekání na opravu motoru jsem si užil až až, v tom čase jsem se tak nějak uvnitř rozhodl, že to auto prodám, protože mi vysávalo moc energie :D

PS: jsem rád, že se tu zase něco děje, bylo to tu tak nějak mrtvý, sorry calife, že to odneslo zrovna tvé vlákno :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

V cajku :D
Kdoví jak jednou dopadnou ty naše vlákna tady 8-)
Třeba se tu za chvíli objeví příspěvek s mým autem na prodej na ND...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Chlapci, Oxík má v mnohém pravdu. Na e38 se už dnes podepsal neúprosný zub času. Tenhle rok s ní zase jezdím o něco více, než ty předtím, ale prostě na to tak nějak kašlu. Třeba vpředu mi teče tlumič, no co, jezdí to, až budu mít chuť, tak ho vyměním :) Nedávno jsem propadl takové chvilkové beznaději, protože základní investice co bych si představoval dosahují zhruba 170 tisíc korun. Tak jsem si otevřel inzerci a říkám mrdám to, koupím jinou. No a co nevidím, v Říši si jsou schopný říct 10 tisíc Euro za auto, co má orezlé spodky dveří, to už moc vtipný není. Takže jsem se zase uklidnil a je to. Dále tu mám docela dost věcí na dodělání, plus asi milion malých detailů co se mi nelíbí, tam nějakej progres přeci jen mám, nějakou tu drobnost čas od času opravím. Jinak pro Filozofa, nechybělo málo a měl jsem 745li e66. Nakonec jsem ale asi rád, že to neklaplo. E38 prodávat (zatím) nebudu a jestli přibude k němu další BMW, tak bude paradoxně ještě starší.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od zzeli »

Chybelo malo a mel jsem 750li :D
Mam forda i e38 a v obojim se rad projedu. Taky jsou v obojim poradny motory a slusna vybava a moc se nesere ani jedno auto.
oxik píše:já mám ve Fordu víc výbavy, než většina e38
Oxiku, mas plynovy vzpery kapoty? :D
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od oxik »

To bolelo :D jo to je obří fail
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od Filozof »

Copak u Forda to musíš tahat rukama jak kulturista při vystoupení ? :mrgreen:

Ne vše se povedlo já třeba u forda C-max a S-max nemám rád ty dvojitý sloupky u čelního okna je to takové divné...
Jen třeba kdybych musel mondeo nebo S-max rodinnej vágen tak bych asi toto nepřekousl ...no možná bych si zvykl nevím ... Ale mimo BMW ani nevím co by mě udělalo radost ...už jedině dražší auta jako je Porsche 911 nebo podobně ale sportovního duchaa mělo vždy BMW ... a kdybych mohl půjdu klidně do horšího ale novějšího modelu e61 550i nebo (530i - volba rozumu) u BMW bych rád vždy zůstal.

Případně možnost mít e38 pro radost a jednu obyčejnou mrchu o kterou se nebudu bát venku na ježdění ... ale 2 auta je zatím pro mě příliš drahej luxus... :mrgreen:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od calif »

Kupodivu hodně aut střední třídy to takhle má....taky to nechápu...tuším že i modla jménem Superb, mnohými považována za limuzínu :)
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od volf-m »

Jedničkovej Superb plynovou vzpěru má ;)
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Calif - 728iA Oxfordgruen

Příspěvek od oxik »

To je ale mezigeneracni fail, mondeo mk3 vzpěry má, mk4 ne a mk5 zase jo..asi na ně někdo zapomněl :D
Jinak filozofe, většina MPV má dvojitý A sloupek (mondeo ne), nicméně máme i poslední Galaxy v rodině a vůbec mi to nevadilo.
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět