Renovace kůže

pracujete v oboru který se může někomu z nás hodit?
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Spooner »

Díky za kladné ohlasy :). Sám jsem nevěřil, že to dopadne tak dobře.
V takovém rozsahu jsem sedačky ještě neopravoval, takže jsem zvědav. Většinou mi prošly rukama tapece a loketky, kde není zátěž tak velká, jako u sedaček.
Auto je denně v provozu, takže budu sedačky pravidelně sledovat. Samotného mě zajímá jak dlouho ta barva vydrží :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
fredy
Příspěvky: 1626
Registrován: ned pro 14, 2008 5:54 pm
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace kůže

Příspěvek od fredy »

Také by mě docela zajímalo co to vydrží. Mladej to má ještě horší a právě tak docela na tvoji šikovnost spoléhá, že mu to jednou také takhle opravíš :) ju a prosím tě ten balík jak jsem ti psal ti zítra odešlu. Předem děkuji ..... ;)
ex. E38 740i, 1994, manuál, lpg
...
E38 750iL, 1994 - prodej nd....
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Spooner »

Malá aktualizace :).

Dostaly se mi pod ruku díly z Koradovy 740iL. Snad se neurazí, když napíšu, že nic horšího jsem zatím neopravoval :x :lol: :lol:.
Kůže na loketce popraskaná a zničená, řidičovo madlo to samé, nitě a švy jakoby tam ani nebyly, no hrůza...
Sice nejsem 100% spokojen, ale popral jsem se s tím nejlépe jak jsem uměl :).

Mimo opravu madel si navíc přál Korado změnit béžové vrchy na černé. Rozdíl je to velký a podle mě je to změna k lepšímu.
Teď už si musíme jenom počkat, až budou všechny díly v autě :).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Wanted
Příspěvky: 208
Registrován: sob dub 06, 2013 5:52 pm
Bydliště: NZ (SK)

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Wanted »

Fuha no vyzera to fakt dobre klobuk dole ale tiez by ma zaujimala cca zivotnost budem sledovat vlakno :)
E32 750iLA - DC58865

Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Spooner »

E46 330xd Touring

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
Wanted
Příspěvky: 208
Registrován: sob dub 06, 2013 5:52 pm
Bydliště: NZ (SK)

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Wanted »

E32 750iLA - DC58865

Obrázek
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Renovace kůže

Příspěvek od P3RF3KT »

Tohle je sice všecko strašně krásný ale použitelnost a výdrž je si furt myslím minimální
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Spooner »

Do toho bych se nepouštěl. Buď sehnat jiný interiér nebo nechat přečalounit. Tohle není nejlepší řešení :)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Renovace kůže

Příspěvek od zzeli »

Perfekt nadale odmita hostovat ve sve galerce tema renovace kuze, tak zkusim pokracovat tady, jestli me, Spoonere, nevyzenes taky :) Mam par otazek a myslim, ze jsi tady nejvic fundovany na odpovedi:
1. Delas renovaci "pouze" barvenim (plus nejaka nutna chemie k tomu) nebo delas i vyspravky za pomoci nejakych textilii apod.? Jde mi o to jestli pouzivas pouze cistici a barvici kapaliny nebo i nejake specialni impregnacni hmoty, ktere hodne popraskane kuzi prodlouzi zivot?
2. Urcite mas za dobu co to delas nejake reference jak dlouho tebou opravena kuze vydrzi. Muzes se o to prosim podelit? Kolik to prebarveni vydrzi na madlech, na exponovane ridicove sedacce, na loketce, na zbytku intose? Pokud jsi delal nejake extra znicene (tedy nejen osoupane, ale vylozene vydrene popraskane) casti interieru, tak jak to drzi?
3. Cokoli navic co bys rad dodal? :)
Diky moc za odpovedi, urcite si radi poctou i ostatni.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace kůže

Příspěvek od Spooner »

Jo, klidně si tu řešte a spamujte jak je libo :D.

K tvým otázkám...

1. Delas renovaci "pouze" barvenim (plus nejaka nutna chemie k tomu) nebo delas i vyspravky za pomoci nejakych textilii apod.? Jde mi o to jestli pouzivas pouze cistici a barvici kapaliny nebo i nejake specialni impregnacni hmoty, ktere hodne popraskane kuzi prodlouzi zivot?

Těch přípravků je celkem hodně a záleží víceméně jen na tom co je ochotný zákazník zaplatit. Z nějakých nadstandartních přípravků používám víceméně jen speciální tmely na opravu hodně popraskaných nebo natrhnutých kůží. Ale s opravou textilii zkušenosti nemám.

2. Urcite mas za dobu co to delas nejake reference jak dlouho tebou opravena kuze vydrzi. Muzes se o to prosim podelit? Kolik to prebarveni vydrzi na madlech, na exponovane ridicove sedacce, na loketce, na zbytku intose? Pokud jsi delal nejake extra znicene (tedy nejen osoupane, ale vylozene vydrene popraskane) casti interieru, tak jak to drzi?

S tou výdrží je to těžké. Asi bych to přirovnal k otázce na čalouníka jak dlouho vydrží nově očalouněný volant nebo jako by ses zeptal lakýrníka jak dlouho vydrží vypadat krásně na autě celolak. Dělal jsem interiéry, které jsou pořád po několika letech hezké, ale nedávno jsem renovoval béžový interiér v jedné e39 a to jsem se skoro rozbrečel, když jsem viděl svoji práci asi po měsíci. Celý interiér je jako nový, ale s řidičovou sedačkou jsem nemusel ani ztrácet čas :D. Majitel jezdí v autě denně do práce ve špinavých monterkách, kouří v autě a raději ani nechci vědět od všeho dalšího je to sedadlo špinavé. Kůže už sice není popraskaná, ale je černá jako uhel :D. Takže myslím, že kdo se stará a chce to mít hezké, tomu to vydrží hezkých pár let.

3. Cokoli navic co bys rad dodal? :)

Navíc nevím. Snad jen to, že je to pořád "barva napatlaná na kůži". I když jsou ty materiály drahé, tak to pořád není nová kůže. A s tím se k tomu musí přistupovat. Třeba já bych za renovaci interiéru 20tisíc nedal. To už mi přijde celkem dost :P

No a tady se můžou případní zájemci podívat na nějaké moje (naše) fotky ;) https://www.facebook.com/pages/Leather- ... tos_stream

Zanedlouho budou i webové stránky, ale momentálně jsou v procesu tvorby.
Jinak teď se chystáme na BMW x5 a dva Jaguáry, takže pak přibudou další fotky ;)
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Odpovědět