Řecko 2008 by JaraX

Zajímavé příhody z cest
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od JaraX »

Tak něco o tom jak jsem byl v loni v řecku,
jednalo se vlastně o moji vubec první dovolenou v zahraničí kdy jsem jel svym autem, řecko jsem si vybral díky serveru http://www.reckoautem.cz kde je všecko popsany a fakt mě to všecko navnadilo, netěšil jsem se jen na Řecko ale hodně i na cestu 7er. Jak to to auto zvládne? jak se bude libit posádce dlouha cesta?
Vzal jsem svoji přitelkyni, kamaradku a kamarada.
Před cestou se ovšem vše zkomplikovalo, 20dni před odjezdem jsem si hodil driftík a najednou hláška Getriebenotprogram, převodovka přestala řadit a okamžitě se vše posralo, po vypnutí motoru a znovu nastartování vše ok ale jen do 4000rpm, pak zas to stejny, tak se rozhodlo.
Auto šlo k mechošovi, převodovka ven, nakonec se ukazalo že praskla nějaka pružina v meniči, menič šel rovnou na repasi a bylo mi oznameno že auto bude za měsíc.
Co ted? čím pojedem?
kamoš řekl že veme svoje auto a to sice šáde 105, to sem říkal že tím nejedu ani nahodou, to radši vemu na kole. Tak jsem koupil za 25000 e32 735iG, za ty prachy opravdu super auto, ale pruser byl v tom že tam byl plyn načerno tak jsem se tím bál jet, no aspon jsme si tím zajeli do Vídně a hodně po čr, rád na něj vzpomínám. Ale doveze nás ta stará potvora do řecka? od T613 a Snejka jsem nakoupil díly at auto hodím trochu do pucu.
Ve čtvrtek před nedělním odjezdem mi vola mechoš že už má doma měnič do E38, hned jsem ho poslal na dílnu at jde montovat, že pojedem E38, ovšem to se taky zkomplikovalo, říkal že za dva dny nema čas to poskladat, ale dělal do dvou do rana a v patek v 16hod jsem sedmu vyzvednul a jel s ní na geometrii jelikož se ještě menilo rameno.
Na geošce se vyskytl problem v tom že kokot co to obsluhoval nastavil na te mašine E32 740i, ja jsem mu řikal že to je E38 a on že prej je to jedno a kdesi cosi, tak jsem se s ním hadal, ale stejně vyhral on.
V sobotu jsem vyrazil nakoupit ještě nějaky věci a ehje, 740ka začla zase zlobit, když šel motor nad 2200rpm tak zase nouzák převodovky, říkal jsem, to musím pořešit, diagnostikoval jsem, četl si servisní manualy převdovky 5HP30 a nakonec vše vypadalo že je malo oleje v převodovce, doma sem si pod auto vlezl a fakt malo oleje. Ale sehnat ten ESSO olej v sobotu prakticky nemožny, v BMW se na mě všichni vysrali, že si to mužu koupit v pondělí a tak jsem volal přímo do ESSA Hranice a přesvedčil prodavačku že tam se mnou pujde (měli zavřeno, zvedla služební mobil doma) a proda mi olej, jenže se mě ještě předtím zeptala jeslti chcu 60l nebo 200l, tak jsem ji řikal že chcu 5 a to mi řekla že nepujde. tak jsem hledal dal a zjistil že stejnej olej pod jinym označením používá VW, našel jsem to, zkontaktoval VW servis a zděsil se, ten olej stojí v BMW 300kč litr a ve VW 900kč litr, to se posrali, ten samej olej. tak jsem ho tam koupil doma nalil, projel, a opravdu, vše OK, převodovka řadila jako samet.

zbytek dne jsme se sbalily a nasledovala hadka s kamošem kterej si bral zkurvenej starej slunečník kterej se musel dat do kufru napříč a muj normalni slunečník tam vešel krásně na šířku, takže jsme tím promrdali dost místa.
Rano v 9 jsem vyrazili a vyzvedli kamoše, kamošku a mladou, cca ve 12hod jsme vyrazili z olomouce směr Bratislava, první tankování proběhlo v Olomouci do plné, pak jsme tankovali v Madarsku zase do plné ale zbyvalo nam asi pul nadrže, jelo se dobře, bylo hezky slunečno, venku 32C, takže pořad s klimou. další tankovani bylo na první benzínce v Srbsku, konečně jsem dojel do srbska, těšil jsem se tam a bylo tam fakt krásně.
Celou cestu jsme měli zaplou klimu a tím se objevil první problem, zezadu z tunelu se začlo ozývat šplouchání, nejdřív sme tomu nevěnovali moc pozornost, ale pak mě zadní spolujezdci upozornily že jim teče na nohy, dooooprdele, on asi prdnul radioator, po pozdějším prozkoumani se ukazalo že je to jen kondenzát z klimatice, což paradoxně zlepšílo její fuknci, v těch tunelech se usadilo několik litru vody ktera se vychladila a pak i když se vypla klima tak to tak pul hodiny krásně ještě chladilo.
asi v 6 večer jsme dorazili do Belehradu, vcelku hnusny smradlavy město plny smogu a slavných umývaču oken, od jednoho jsem si nechal umyt sklo a umyl ho fakt dobře, ale chtěl 2E, to jsem ho poslal někam a dal mu euro, pak mi chtěli myt okno i další i když bylo čisty, tak jsem jim ukazoval že ne, pak zatroubil a on furt myl, tak jsem zapl intenzivní ostřik a byl klid :)

když jsme se bliži Makedonskym hranicím, chytla mě unava, po vysvětlení všech věcí jsem předal auto kamošovi, asi po 50km jsme dorazili do Makedonie a ten kokot zařadil Pčko při takove krokove jízdě, samozřejmě rana jako prase, v tu chvili jsem ho vyhodil a říkal že budu řidit radši ospalej než aby on zkurvil auto, samozřejmě se na mě nasrala cela posadka, že jsem utahanej a kdesi cosi, nadopoval jsem se redbullama a pokračoval dal, asi ve 3rano jsme dorazili do řecka, už jsme se tak těšili že k moři že jsem tomu začal šlapat. ve 4 rano jsme dorazili do leptokarie a pul hodiny na to do malebné vesničky Nei Pori. chvilku jsme se okoupali a pak ubytovali.

První den v řecku jsme si jen tak užívali pláže, moře apod, čekal jsem že budem po 1400km vyčerpaní, utahaní apod, ale ja byl uplně v klidu, dokonce padl i nápad natáhnout to ještě o 500km do Turecka, z toho auto se mi nechtělo vubec vystupovat, bylo to asi stejně naročny jak cesta s E36 Olomouc-praha a zpět.

Druhý den jsme si vyrazily na scootrech na pohoří olymp, což byl neskutečnej zážitek, jeli jsme 20km na scootrech po kamenitých polnačkách v horách, asi po 5ti hodinach jsme konečně dojeli na asfaltku.
Další den jsme navštivily magickou horu Lifru kde auto jede do kopce, voda teče do kopce, prostě drsny, pak dodám videjko.

Ve čtvtek sme pak jeli na vylet lodí a v pátek jen odpočínek.

v sobotu ráno jsme vyrazili domu, ale vyrazili jsme v nejhorší možnou dobu, všude na hranicích čekačky, a nejhorší to bylo na přechodu Makedonie-Srbsko kde nam v tříhodinové koleně praskla trubka z radiatoru do motoru, spravil jsem to bypásováním topení přímo do motoru, ještě jsme se smali že když je venku 39C topení nepotřebujem.
když jsme ovšem dojeli do slovenska v noci, bylo 9C a mi si v autě střídali deku a vyhřívany sedačky :D

po 24hodinách jsme dorazily domu a hlavně jsme si všimli že nám neskutečně ubývá vzorek, před cestou bylo cca 7mm a při návratu plátno,bohužel kokoti zprznili geošku ale to je jinej příběh.


Celkově to byla moje nejlepší dovolená, letos pojedu zase auto, není nad to mít u sebe svojí 7er a kdykoliv si v dané lokaci vyrazit někam vylet.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od Michelin »

Tak to je pribeh. Hlavne ze te dovezlo to auto domu, kdyz na nem odeslo tolik veci. Ta hora me zajima
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Pete
Příspěvky: 81
Registrován: sob lis 29, 2008 10:45 am

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od Pete »

no není nad kladivo a izolačku jak koukám :D A to s tím Péčkem , no asi bych mel sklony k agresi :evil:
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od NORMANN »

už jsem se dlouho takhle tady nezasmál.... :lol:
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od JaraX »

BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od NORMANN »

to je zajímavý,škoda že to byl jen takový kratičký úsek, ne? :D
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od JaraX »

NORMANN píše:to je zajímavý,škoda že to byl jen takový kratičký úsek, ne? :D

jj, stačilo auto potlačit kus níž a sjelo by z kopce jak zemak :)
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 293
Registrován: pon zář 29, 2008 7:31 pm
Bydliště: Kousek vod Boule
Kontaktovat uživatele:

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od Ivo »

no husarský kousek radši letadlem a za 2 hod jsi tam ale i tak si pašák !!!!
Život je jen náhoda


730i DF37639
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od JaraX »

Ivo píše:no husarský kousek radši letadlem a za 2 hod jsi tam ale i tak si pašák !!!!

no to ani nahodou,
počital jsem to, jeli sme z domu 16hodin až na místo
a když to vemu letecky
Štěpánov-olomouc 1hod
rezerva na vlak 30min,
olomouc praha - 3hod
praha ruzyně- 1hod
rezerva na odbavení - 1hod
let do athen - 2,5hod
atheny vybavení - 0,5hod
atheny - nei pori - 2hod


tj 1+0,5+3+1+1+2,5+0,5+2= 11,5hod dost nepohodlnyho cestování oproti cestě 7er kterou mam pak furt k dispozici, takže letos zase 7er
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Řecko 2008 by JaraX

Příspěvek od fishmaker »

už máš JaraXi nějakou představu o termínu ?
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Odpovědět