Diagnostika pro 7er

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od Snejk »

zkoušel sem na e32 ty moduly pro e34 i e31(m70 DME,EML) a prostě nechytalo se nic, ani airbag, nic. prostě to psalo bud že modul nekomunikuje nebo je špatná verze. podle mě kdž to nenačte v těch coding datech že to je e34 nebo 31 a jednotka mu vrati že je e32 tak to zahodí a nebude si povídat. přitom pro e38/39 sou veskrze všecky položky třeba v comunnication stejný... taky když se na to klikne tak se otevře např. e38/39 telephone modul..
i ta inpa běži přes ediabas, takže bych teoreticky na stejnym interface moh provozovat i DIS? ale to bych potřeboval to mit nainstalovaný na tom virtuálu nebo extra na disku kuli tomu linuxu na kterym to běží co...
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
pity84
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 16, 2009 7:31 am

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od pity84 »

co říkáte na tohle chtěl bych si to objendat nevíte někdo co k tomu ještě potřebuju abych si mohl udělat diagnostiku.




http://cgi.ebay.de/Ediabas-INPA-Interfa ... otohosting
Bmw e38 740i manual DG00309
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od JaraX »

podařilo se někomu rozjet kodovani nějaky?
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od Snejk »

pity84 píše:co říkáte na tohle chtěl bych si to objendat nevíte někdo co k tomu ještě potřebuju abych si mohl udělat diagnostiku.




http://cgi.ebay.de/Ediabas-INPA-Interfa ... otohosting
jo pokud ten adapter zvladne inpa/ediabas a pokud k tomu ten software dostaneš tak s tím máš v ruce hodně kvalitní diagnostiku. za tu cenu.
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od JaraX »

jo todle ma kolega, akorat oproti fisterovym interfacu to neumí ADS,
takže s tím nezdiagnostikuješ par věcí u starych aut, třeba u E38 M60 motor, webasto apod ale i tak je to super.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od Snejk »

jaraxi nevim co maš za interface nebo knihovny do INPY ale mě to bere e38 M60 i webasta i dýzly, i e34 uplně luxusně včetně live dat (i v carsoftu). pokud máš ten k-l převodnik tak vpohodě. a Hugo ma přes něj rozjetej i ten DIS bez hlavy a de i kodovat.
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od JaraX »

Snejk píše:jaraxi nevim co maš za interface nebo knihovny do INPY ale mě to bere e38 M60 i webasta i dýzly, i e34 uplně luxusně včetně live dat (i v carsoftu). pokud máš ten k-l převodnik tak vpohodě. a Hugo ma přes něj rozjetej i ten DIS bez hlavy a de i kodovat.

kurva, počkej, jsem to nějak popletl, tak pak nezdiagnostikuješ jen webasto,to co jsem psal ja nejde s neplnohodnotnym seriakem.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od Snejk »

No to sedi. i když to zavisi jaky převodnik koupiš, nesmiš mit nějaky zmetek za kilo, viděl sem to provozovat na ruznych lepšich převodnikach (banridge,dell..) a šlapalo to perfektně. i live data. pokud vim ty maš nějakou PCMCIA kartu na to ne? Na těch dražších USB/COM to relativně běhá, ted to musim pořešit protože muj starej notes s com je už trochu zdechlina.. ale s tim webastem se mi to taky nezda, mam tam i knihovnu pro webasto tak proč by to nemělo jit.
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Hugo
Příspěvky: 611
Registrován: ned říj 26, 2008 10:58 am

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od Hugo »

JaraX píše:podařilo se někomu rozjet kodovani nějaky?
Kodovanie mi funguje v DIS, nakodoval som panel od klimy i IKE ale nefunguje mi CAR /KEY Memory....chcem este vyskusat nainstalovat SSS a rozchodit to tam nejako.
Mam tiez E38 M60 z roku 94....s K interface mi slo diagnostikovat DME, AGS a myslim ze aj ABS, ostatne moduly nesli. s ADS ide vsetko.
Co sa tyka ediabas a ADS driveru pre ADS interface (ten driver obsluhuje com port priamo cez IRQ 4 a adresu $03F8) na notebooku nemam com port, skusat som rozne pcmcia karty ale nefungovalo to (bo furt COM port priradilo na ine IRQ ako 4 a nedalo sa to zmenit), teraz mam pcmcia kartu ARGOSY SP320, na tej sa da nastavit IRQ na 4 a Ediabas v ADS mode funguje, ako keby som mal normalny native com port na notebooku.

Teraz chcem este kupit bmw scanner 1.36, ale neviem ci snim pojde diagnostikovat moje auto (neviem ci to neni len K line ten interface), mate niekto skusenost?
BMW 740iA E38 09/1994; diagnostika INPA a DIS
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Diagnostika pro 7er

Příspěvek od JaraX »

tak se do toho teda vrhnu, pokud budou nějaké informace zavádějící, opravte mě

soupis diagnostik pro BMW

Carsoft:
jedna z nejjednoduších diagnostik, dá se koupit různě po aukrech apod od 2000Kč, BMWklub ji ma myslím furt jako klubovou diagnostiku
Funkce: umí načist Livedata ale jen některých aut, zhruba tak od roku 1996 nahoru
Kabel: zatím mi to beželo jen na tom přimo Carsoftovym
Nevyhody: neumí nic aktivovat krom otevření okýnek apod
Cena: kolem 2000Kč

Inpa
Inpa je vybornou diagnostikou, hlavně ve spojení s kabelem od Fistera ADS/OBD, dá se použít i jednodušší kabel OBD, ten ale neumí načitat starší auta jako E32,e36, E34, u 38 s tím pak nejdou načíst uplně všecky věci, aspon u roku 1994, takže to chce nejlepe ADS-OBD kabel.
OBD diagnostika šlape dobře, stačí na ni redukce USB-RS232, ADS diagnostika už je náročnější a potřebuje nejlépe plnohodnotej sériak, ja to řeším notebookem IBM s dockem
Jinak inpou jde prakticky všecko aktivovat, otevření vstřiků, zapnutí všech čerpadýlek, motorků apod, takže si člověk rychle vyzkouši kde je chyba. připadně si i něco otevře a zavře.
Kabel- ADS nebo OBD, nejlepe je fisterův kabel který ma přepínač mezi ADS a OBD a funguje výborně, navíc je přímo na kabelu vypínač na Reset oleje bez nutnosti PC
Cena: OBD kabel cca 2000Kč, Fisterův cca 5000kč


NCS Expert,
je součástí balíčku inpy a jedná se o kodovácí tool
umí načist hromadu dat z ruznych jednotek a ty upravit. Jinak umožnuje zapnout snad cokoliv, denní svícení, ruzny kravinky apod
využívá stejných kabelu jako Inpa
Nevýhodou NCS experta je složitost cokoliv udělat, resp než se to člověk naučí.


SSS a GT1
o tom at se tu rozepíše někdo jinej, ja to zkoušel a prd




BMW Scanner 1.3.6
podobný jako inpa, ale zjednodušený ovladaní, dá se koupit kolem 2000Kč, ale neumí toho tolik


BMW Scanner 1.4.0
ten už umí kurva mooc věcí, na urovni ncs expertu a inpy,jen jednodušší a lepší, umí udělat diagnostiku všechn jednotek apod,
cena ale cca 8000kč, jinak na OBD kabelu se dá rozchodit demo, vhodné třeba k načtení vybavy auta a hlavně k načtení kilometrů z ostatních jednotek to se mi u dalších aut nepovedlo.
nevyhodou BMW scanneru je že tydle verze jsou jen na auta co něměly idrive, ty novější maj novou verzi tzn BMW scanner 2.0.1 a cena 3700 USD je mazec :)


NAVcoder
beží po ibusu, připojuje se v zadu do auta třeba přes resleruv interface, umožnuje měnit spoustu nastavení navigace, aktualizovat navi apod, plus nějaké další kodovani v autě.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět