Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas V8
Příspěvky: 587
Registrován: pon lis 03, 2008 7:52 am
Bydliště: Velim x Praha

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Tomas V8 »

Přesně tak, jen destilka je skoro skoro jistá smrt vodní pumpy a v těhle mrazech i celého motoru.
Uživatelský avatar
P3RF3KT
Příspěvky: 4307
Registrován: sob črc 09, 2011 2:16 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od P3RF3KT »

A tady je videt ze ty auta jsou krasny, miluju je, ale už jsou prostě stary a měli by jezdit jen když je hezky. Přesně znam ty dokola se opakujici věci kterymi trpi vsechny e38. Primrzle zamky, nezavirajici se dveře, řazeni převodovky jak kdyby mela vyletet z auta, kolisani otaček, vrzani volantu, atd. atd. Nesnasim VW ale Phaeton mi v -20° nastartuje a chova se jak kdyby pred hodinou prijel. Ano je od nekterych e38 o 11let novejsi, to je jasne.
Nicmene to nemeni nic na tom ze se netesim v letě na svezeni v e38 :) abych zas nedostal BAN :lol:
BMW E38 740i M62 Kompresor Individual
PRODEJ NÁHRADNÍCH DÍLŮ e38
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od oxik »

Beze strachu, nalil jsem tam před začátkem zimy 3l :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Filozof »

mám rád to opatrné vybočení zádi na sněhu a lehký drift který neničí ani apneu ani převodovku protože je to opravdu jen tak decentně na 3cm plynu to se mi líbí že i 728i umí bez abs/asc krásně lehounce prodriftit volné silnicie a pěknými zatáčkami ...ano máme staré veterány které si udržujeme jak to jen jde a bohužel těch asi 5-10neduhů co to má to občas má ale moje 728i krásně startuje až se divím v zimě ikdyž má chvilku v -21C zvýšený lehce volnoběh a prvních 15min sní jezdím opravdu jen zlehka takžka se nedotýkám plynu což mi přijde užasné jak ta strojovna krásně jezdí po křupavém sněhu hulí se z výfuku pára jak kdyby bylo -50 to je prostě paráda. Mě to dělá nostalgickou radost jako když před asi 8mi lety v 525i e34 jsem byl na horách a měl 40CM čepici na autě a startoval taky uplně bez problému a pár lidí v -27C mělo v jeseníkách problém nastartovat a opravdu tam asi 8aut museli přes kabely startovat a měli 2x mladší auta.

Jinak kolik jste potkali nestartujících aut ? před domem jsem viděl 4kusy ... 1x roomster 1,4tdi kámoše co jsem mu pomáhal startovat a pak 2x oktávka 1,9tdi a pak stará mrcha nějakej nisan 2,5d

jinak ano je fajn mít nové nebo pár let staré auto které se omete a jede se bez nějakých blikajících žárovek a zamrzajících zámcích ...

Osobně mě nejvíce vadí jen dvě věci ...to ABS/asc co blbne v zimě a nejde a druhá věc jsou ty zámky ..ikdyž jsem je promazával asi 3x všechny tak mě letos jednou vypeklo že nešel ...ale asi po každé wappce budu muset vystříkat zámky olejem do -35C co je spešl. Jinak nic.

NA vyblbnutí je e38 ještě super auto (novější e65 a f01 už není ono) ale ideální by bylo mít doma nějakou e36-e46 328Ci na blbutí v zimě i v létě to by bylo akorát.

Jinak chápu co říká perfekt jsou to staré auta a bylo by nejlepší mít nějaké vyšlechtěné kusy jen na to léto a pěkné dny. Ale i tak je to dobrodružství co říkáte každý den nevíte co bude a co vás čeká ... :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od zzeli »

Tak bacha at ti to jednou neprestreli.
Jinak ja mam sedmu v garazi a uzivam si vyhrivanyho predniho okna na fordu :D Uz se uplne tesim na zitra rano, az to jen setru steracema.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od Filozof »

osobně miluji škrábání okna ... nevím zvláštní nostalgie když nastartuje auto a krásně se zahřívá a já 2minuty kolem auta projdu a jde to krásně seškrábnout kreditkou starou ... přední okno je záležitost na 20sekund a ostatní taky na minutu max ... takže pohoda ...pokud není led na autě. ...komplet vše i se sněhem je max 5minut a to si užívám ...nevím proč ... baví mě to. :mrgreen:
Jedinej stres je ze dveří aby nebyl zamrzlej zámek ... :? :)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od oxik »

Já mám tekutý stěrače (keramiku ne žádný z benzínky) a zatím jsem skrabal jednou, když v noci pršelo a zmrzlo to, jinak pohoda
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od hubas »

oxik píše:Beze strachu, nalil jsem tam před začátkem zimy 3l :D
Kolik se ti tam vejde kapaliny? 12l? 1:3 není žádnej šlágr...
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od oxik »

Podle hustomeru tam je něco mezi -15 až -20°
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Přišel děda mráz a co na to vaše 7edmice??

Příspěvek od volf-m »

Já škrábání oken nesnáším, je to hnus. Taky mám tekutý stěrače, ale jak je na tom sedma netuším, teď jsem ji zase 14 dní ani nenastartoval. Opravdu jí ten mráz moc neprospívá, minulej rok to bylo hrozný, po startu se to ještě půl minuty klepalo, při jízdě všechno vrzalo a skřípalo... ne, to auto si to nezaslouží.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Odpovědět