Smetiště blbejch dotazů

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od Filozof »

Tomu říkám buzerace u tak starých aut. Mě bylo řečeno že E38 nic že to je v pohodě. Že mám štěstí. Kdybych měl novější tak prej budou taky napichovat PC. Mám 97rok a to asi neřeší ještě. :)

Fakt si za chvilku vymyslej ještě horší EU hujer-pravidla na jebání lidí ...
Už jen čekám kdy budou řešit prosezenou sedačku a ochmatanej volant případně jiné voloviny...
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od Spooner »

E38 mě čeká asi za 14 dní, tak jsem zvědav...
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od oxik »

Je v tom strasnej bordel, ale posledni info co mam, tak od ?cervna? by se mely zacit napichovat vsechny auta s diagnostickou zasuvokou eobd a obd2.. takze pro ty, co maji jak 20pin i obd2 by mohlo stacit koupit ten BT modul a neustale mazat chyby, pokud tam nejake jsou :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od volf-m »

V úterý jedu na STK s tety Fóbií, takže se optám šéfa jak to teda je.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od Filozof »

Mě říkal narovinu že mám e38 a 97rok to se neřeší ... až novější co mají OBD2. Takže snad od roku ??? 2000-2001

je možné že novější modely e38 které budou mít OBD II někdo bude chtít řešit uvidíte a zkuste se zeptat kdo tam budete na STK at je tady jasno pro ostatní.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Rejchy
Příspěvky: 245
Registrován: stř dub 06, 2011 8:54 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od Rejchy »

Ono se to nendiagnostikuje na STK,ale na emisích.Mají na to takovou bezdrátovou krabičku s OBD2 a moc pochybuju že mají redukce na všechny diagnostický zásuvky které se kdy dělali ;)
Stejně je bordel,že to zase odnesou obyčejní lidé,protože ze známosti jde pořád všechno.
Ex E38 750ia DG26378 LPG
Uživatelský avatar
certoslav
Příspěvky: 278
Registrován: ned led 30, 2011 7:22 am

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od certoslav »

Wau, tak ze by me poslali na diag do znackoveho servisu, to jsem jeste neslysel :shock:

Ja byl pred tydnem na tk s w202 280 a jen se zeptal, jestli to ma 38mi pin a ja rikam,ze jo a jestli mam oddeklovat zasuvku a ze prej ne :lol:

Je to o lidech, ale jsem rad, ze mi to vyslo pred najetim na ostry rezim v lete. Tam zadny ctrl+c a v uz asi nepujde.
ex BMW 720iA 11/´99
ex C280
530dA, 524tdA, RX4
Uživatelský avatar
Wanted
Příspěvky: 208
Registrován: sob dub 06, 2013 5:52 pm
Bydliště: NZ (SK)

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od Wanted »

Uz rok zhanam niekoho kto mi uspesne zdiagnostikuje E32 :D GL HF pani na STK :D Vidim ze uz aj u Vas zacinaju robit bordel, nam pred mesiacom neurobil STK novy Harley lebo nemal na smerovkach E normu -_- vytlacil som doma nalepky na tlaciarni nalepil ich na smerovky a zrazu to preslo... co dodat...
E32 750iLA - DC58865

Obrázek
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od volf-m »

Mě oznámili, že mi e38 diagnostikovat budou, asi si to fakt každej dělá jak chce.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Smetiště blbejch dotazů

Příspěvek od Filozof »

Volfe : jakej máš ročník ? nemáš už novější OBD ? Nebo starou kulatou v motorovém prostoru ?

Je to divné mělo bejt od 2001 ročníků nějak tomu nerozumím ...budou i veterány napichovat ??? :shock:

Asi si fakt každej dělá co chce.

tady něco k tomu :

Novela zákona v sobě zahrnuje ještě jednu významnou změnu a tou je důsledná kontrola diagnostiky vozidla při měření emisí. Ta je již nyní povinná, a bude od 1. 7. 2016 povinně součástí emisního protokolu pořizovaného online z vozidla během zkoušky, který bude proti falšování bezpečnostně šifrován. Pro běžné řidiče to v podstatě znamená, že budou muset kontrolám emisí věnovat více pozornosti, než byli zvyklí.
Od Nového roku se totiž u automobilů vyrobených po roce 2002 (s protokolem EOBD) kontroluje také takzvaný „Readiness Code“ v řídicí jednotce. Zatím se tyto údaje ještě neodesílají do databází ministerstva, ale v budoucnu jistě budou. „Readiness Code“ (kód připravenosti k emisnímu testu) označuje výsledky provedení testů jednotlivých systémů a komponent ovliňujících emisní chování vozidla (EGR, lambda sonda, katalyzátor a další), které provádí řídící jednotka sama automaticky za provozu vozidla. Je to vlastně výpis diagnostiky systémů či komponentů, majících vliv na emisní chování vozu.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Odpovědět