nový model G11

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: nový model G11

Příspěvek od volf-m »

Sice to do téhle debaty úplně nepatří, ale ať chceme nebo ne, sedma zrovna extra praktické auto není. Pro mě osobně je výhoda, že se za ní dá něco zapřáhnout, to využívám docela často. Stačí ale převážet díly a už to není ideální, třeba dávat do interiéru výfuk atd. Na tohle je jednoznačně lepší SUV, ale sedma je už dnes pro mě trochu srdeční, takže jí ledasco odpustím. Teď s ní zase jezdím druhý týden denně, protože mám jinak všechno rozebráno a komposta jsem víceméně přenechal ženě, ale asi se dostanu do stádia, kdy bude jen pro radost, ne teda asi zrovna ta moje konkrétní, ale kdo ví. Souhlasím s tím, že náklady na palivo nemají až tak vypovídající hodnotu o tom, jak je drahý provoz auta. Jenže vidíš to hned při každém tankování, hlavně psychologický efekt je tam velký. Mít auto opravdu nové asi bych i naftu překousnul. V dnešní době je spíše masakr, jak si spousta lidí kupuje nějakej nesmysl typu Dacia, korejský Chevy nebo Hjondé ix20 a když se člověk zeptá jak jsou spokojeni tak odpoví, "jo, vono to není uplně zlý, všude mě to dovezlo" "jo, já jsem spokojenej, nikde mě to nenechalo a je to nový" "zas tak nepohodlný to není, dobře se do toho nastupuje", ale nemůžou oči odlepit od blbý e36ky. Asi 14 dní zpět jsem si vyzkoušel tříválcovou active tourer dvojku a je to hodně super auto, podle mě i dobrý BMW, protože předek mě u nějakýho malýho MPV netrápí, jenže nejde například objednat webasto. To bych prostě o novýho auta chtěl, ale ne, musíš si koupit drazší model. Nebo jak nejdou vypínat ty podsvětlení co jsou v bokách dveří, to mě za tmy taky neskutečně točí a jsme u toho - tohle má nová sedma taky. Prostě hlavní problém s čím je nutné se u nového auta (i prémiového) smířit je, že je prostě stavěné na efekt, aby to vypadalo dost WOW když si do toho poprvé sedneš nebo když je to vystavené na showroomu. Na praktičnost se zas tolik nehraje, to samé třeba Jaraxem kritizované menší sedáky, to prostě při 15 kilometrové projížďce nepoznáš, ve specifikacích to nikdo zkoumat nebude, automobilový novinář taky není zvyklej sedět denně v autě téhle třídy. Další věc je, jak tady pořád řešíme jakej motor je nejlepší, jestli benzína nebo naftu... Většině zákazníků, co si jdou (teda alespoň v Praze) pro nový BMW je to úplně uprdele, oni to chtějí pro image. Stejně tak se potom k tomu chovají nebo přistupují k servisu, za 4 roky už to nebude cool, takže co se s tím stane neřeší a teď je to v záruce. Ani se nedivím, jak vypadá většina těch e38 co kuchá Perfekt, lidi jsou prostě dobytek a všechno vybydlí.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: nový model G11

Příspěvek od zzeli »

volf-m píše:... lidi jsou prostě dobytek a všechno vybydlí.
Jsi trefil hrebicek pekne na hlavicku. Vetsina lidi zije spotrebne, takze se pro nej vyrabi spotrebni veci s WOW efektem :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: nový model G11

Příspěvek od JaraX »

někdo to psal na bmwklubu, u G11 už lidi nezajímá jak je široká sedačka, jestli to je pohodlny na dlouho trasu nebo ne, jestli to vibruje nebo ne, lidi zajímá kolik to má barev na podsvícení interieru
BMW service expert - http://www.jarax.net
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: nový model G11

Příspěvek od caknakis »

Já bych vám to řekl asi takhle - lidi co mají peníze na takové auto nejsou piče. Kdyby to auto stálo za hovno, tak se prodávat nebude. Buďte rádi,že ti, co je máte za pitomce vám sem tam nechají nějaký pěkný drobek (auto), co jim odpadne od stolu.

A když pominu tuhle věc, tak inženýři v BMW taky nejsou piče. Produkují to, co se lidem líbí a co je dobré. Až to nebude dobré, tak to lidé přestanou kupovat - tím se přestane vyrábět - a kruh se uzavře - a vy budete muset hejtit něco jiného (když už bez toho nemůžete žít)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: nový model G11

Příspěvek od zzeli »

V idealnim svete to tak mozna funguje, ale ne v realu. Lidi bezne kupuji veci, ktere nejsou dobre. Bud to nevi, nebo to vi, ale zkousi, jestli uz to nahodou neni zase lepsi. Nez se takovy megavyrobce polozi, tak to chvili trva. Spousta znacek a vyrobku zije ze setrvacnosti. Navic wow efekt na ukor kvality je problem celoplosny a lidi si na to pomalu chte nechte zvykaji, nekteri to primo vyzaduji, protoze kvalita je jim u zadku. Cili ani k zadnemu zaniku stejne nedojde.
A jeste jedna vec, kdyby vubec nebyli lidi, co drzkujou, tak by ta kvalita sla do kytek jeste o rad rychleji.
Samozrejme, ze spousta veci na autech se i zlepsuje a nerikam, ze inzenyri jsou blbci. Koneckoncu jsou to jini lide, kteri tlaci na usporach na mistech, kde nam to vadi a kvuli cemu tu drzkujem.
A jo, jsem rad, ze pred 20ti lety v dobe trabantu a favoritu ukovali moji e38 a ze si muzu vozit prdel v aute, ktery bylo na spici a dneska je porad nadprumerny jizdou a vybavou, a slusny co se tyce spolehlivosti. A stalo to jen par slupek a servis je taky unosny.
Jsem sam zvedavy, jaka budou eFka a Gecka az to budou taky dvacetilety auta :)
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: nový model G11

Příspěvek od volf-m »

Lidi v BMW určitě po piče nejsou, dělají jen to co trh chce. Ohledně zákazníků je to s otazníkem. Ještě před pár lety když jsem viděl někoho jak se říká za vodou, tak jsem si říkal, jaký je úspěšnej a tak se mu daří, jenže časem se člověk trochu probere a zjistí, že to jsou často lidé podprůměrného intelektu, což kompenzuje jejich bezpáteřnost. Ale je to všechno strašně individuální, protože zmrdů co berou 12 čistýho je určitě víc než co berou 12 milionů, ale spousta lidí co mají nesoucí byznys mě dost zklamala.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: nový model G11

Příspěvek od JaraX »

lidi sou hloupí, hlavně mít BMW a iPhone a studenej moderní barák s každou plochou lesklou, to je základ, že ani jedno nic neumí, to je věc druhá, samý nafty, auta bez výbavy ale první co si kdo objedná je Mpaket, to je totiž uplně to nejduležítější, at sousedi vidí, vůbec nevadí že to má hadrové sedačky, a těch co si objednaj tu výbavu co je dobrá je mizivé procento, já sám jsem byl u objednávky několika aut, do věcí typů sedačky a podvozek nikdo moc nechce dát prachy, všichni to perou do vzhledových věci.

a samozřejmě děkuju tomu kdo si koupil moji sedmu novou, dokonce se snažím toho člověka dohledat a poděkovat mu osobně, ale nedaří se mi to.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: nový model G11

Příspěvek od volf-m »

Nesahej mi na iPhone :D ale jinak bych se pod tvůj příspěvek podepsal. Ještě ale nesmí chybět dovolená na Kanárech, Ibize nebo podobné cool destinaci.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: nový model G11

Příspěvek od Huff »

volf-m píše:Lidi v BMW určitě po piče nejsou, dělají jen to co trh chce. Ohledně zákazníků je to s otazníkem. Ještě před pár lety když jsem viděl někoho jak se říká za vodou, tak jsem si říkal, jaký je úspěšnej a tak se mu daří, jenže časem se člověk trochu probere a zjistí, že to jsou často lidé podprůměrného intelektu, což kompenzuje jejich bezpáteřnost. Ale je to všechno strašně individuální, protože zmrdů co berou 12 čistýho je určitě víc než co berou 12 milionů, ale spousta lidí co mají nesoucí byznys mě dost zklamala.
Pod to bych se mnohdy taky podepsal.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: nový model G11

Příspěvek od dunnst »

Na druhou stranu lze taky říct, že kdyby se auta kupovala jen hlavou, tak po českých silnících jezdí pouze samé Dacie, protože to splňuje veškeré rozumové požadavky na auto (jezdí, brzdí, řadí, dokonce i klimuje) a nestojí moc.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Odpovědět