Kamera do auta - doporučení

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Kamera do auta - doporučení

Příspěvek od Filozof »

Protože hodně jezdím uvažuji o kameře do auta. Chtěl bych něco rozumného za rozumnou cenu. Takže něco kolem 3-4k max.
Uvažoval jsem o truecam-a6 protože má i zadní kameru.

http://cerne-skrinky.heureka.cz/truecam ... e/#section

Co máte vy případně co by jste doporučili. Chci aby to fungovalo tak že i v noci když jsem pryč tak je ochotno to natáčet případné štouchance do auta při parkování nebo nějakého zloděje co by se snažil vloupat apod.

Případně alespoň jako kvalitní kameru která má záznamy radaru i GPS nahrává cestu a podrobnosti.

Máte další tipy na super kameru kolem 3-4k ? Případně víte o nějaké kvalitní kameře co zabírá i v noci a za deště ? to je taky podmínka.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Kamera do auta - doporučení

Příspěvek od Filozof »

takže vidím že moc zkušeností zde není asi zde chodí jen pár lidí a chci nereálné věci.
Ok koukám se i po kameře jen přední a co nejlepší poměr cena/výkon a vypadá že kolem 4tis se dají najít slušné kousky co umí i noční pohled a ve vysokém rozlišení.
Některé umí i bejt v pohotovosti v noci a natáčet případně zloděje nebo tukanec do auta pokud někdo parkuje a tukne do vás apod. Akorát furt přemýšlím zda je dobré mít i zadní kameru nebo stačí jen přední.

http://cerne-skrinky.heureka.cz/dod-ls470w/#

tuto bych mohl mít i za 4tis tak o ní přemýšlím ...sice není uplně nová ale záruka tam ještě je....
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Kamera do auta - doporučení

Příspěvek od zzeli »

No kdybych kamerku schanel ja, tak bych se podival k oxikovi, ktery o te sve dost napsal. A tady pripadne urcite na klubu je vlakno o kamerkach, takze tam bych pocetl. Ja jsem zatim zadnou kameru nekoupil, i kdyz uz jsem byl parkrat hodne nalomenej, protoze jsem tusil, ze neustale nandavani a sundavani bude opruz a flakal bych to a pak to ztraci cele smysl. Cili bych asi sel cestou oddeleneho objektivu jako ma oxik, aby to neprekazelo a nebylo to videt a hlavne to tam mohlo byt trvale, na tom skle. Jestli k tomu ma i zadni nevim.
Dalsi vec je kvalita zaberu v noci. Jezdim za sera/tmy casto a potreboval bych tudiz velmi citlivou kameru. To je zase problem, protoze takove kamery jsou drahe a muzou se i dost zahrivat, protoze za ten kvalitnejsi obraz nemuze ani tak objektiv, ale hutny postprocessing, takze tam je rychlejsi procesor, ktery zere a hreje se. Ale mozna uz doba pokrocila a uz to neni pravda. Dlouho jsem situaci nezkoumal.
Veci jako hlidani auta kamerou jsem neuvazoval, pac je to ve vysledku stejne k nicemu. Ten vzacny pripad, kdy se necha ulicnik vyfotit a podle fotky pak identifikovat, aniz by kameru pri akci neukradl nebo neukradl rovnou cele auto, bude velka vyjimka. To bys tam musel mit i modem a fotky hned uploadovat, coz nevim, jestli nejake kamery maji. Pak by to nejaky bezpecnostni smysl melo. Jinak te to spis nasere, ze policajti maji treba i zaber a stejne toho zmetka nechytej. Lepsi mas to auto pojistit.
Dobra stranka je treba zde:
https://dashcamtalk.com/
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Kamera do auta - doporučení

Příspěvek od oxik »

LS470W je takovej "mercedes" mezi kamerama, já bych šel teď cestou Mio 698D (dual), akorát za takovou cenu bych si za kameru do auta nekoupil už jen z toho důvodu, že bude velká a někdo ti jí šlohne. Na nějaký monitoring zevnitř bych se vykašlal, to bude lepší dát kameru třeba na barák nebo z okna.
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Odpovědět