rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Moderní od listopadu 2008 - 2015
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od herman17 »

Long se nedelal 5ti mistnej?
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
Uživatelský avatar
Pechy
Příspěvky: 58
Registrován: čtv úno 21, 2013 11:24 am
Bydliště: Praha / Benešov

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od Pechy »

BMW E65 730D, r.v 08
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od volf-m »

Když bych kupoval F01, tak určitě ten předface. Kromě té 6 stupňové mnohem spolehlivější převodovky je plusem i to, že nemá na sedačkách ty hnusný držáky tabletu. Ale jinak bych se 740i předface nějak extra nebál, dynamika se mi zdá taky pro normálního člověka dostatečná a člověk si jezdí za pohodovou spotřebu bez toho aby musel řešit nějaké LPG benzínky atd.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Pechy
Příspěvky: 58
Registrován: čtv úno 21, 2013 11:24 am
Bydliště: Praha / Benešov

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od Pechy »

Mně se podstatně změnil roční nájezd. Pohybuji se kolem 15k ročně, takže víceméně sváteční jezdec ;)
Nafta se mi už nevyplatí i když ji mám za velmi dobrou cenu.

Třeba se k tomu vyjádří Snejk nebo Jarax. Kolik před FL oproti FL servisují.
Co jsem zatím vyčetl, tak 740i by měla být cesta nejmenšího zla :-)
BMW E65 730D, r.v 08
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od JaraX »

u předFL je převodovka ok, pokud to není nafta, tam převodovky vždycky odchází, tak jak tomu bylo i u E65 třeba,
takže všeobecně se dá říct že předFL je spolehlivější, ale ta převodovka už tu ošizenost auta nevytrne (nezaizolovany kable atd) i když to se zatím nesere.
BMW service expert - http://www.jarax.net
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od caknakis »

Ty vole Jardo, jak kvůli převodovce je spolehlivější? Kolik faceliftových F01 jsi servisoval? Pokud se nepletu, tak jednu.

Co se týče 740i, opravdu jsem to docela dlouho studoval, než jsem se rozhodl, co koupím,tak tady zase nestrkej celé auto do pytle kvůli převodovce, která mimochodem stojí nová 80k, což při servisu eFka zase není taková petarda

- 740i předfacelift
- první roky problémy se vstřiky, nejsou tak drahé jako na naftu, ale celkově jsou vstřiky použité v předfacelifu mnohem méně odolné, než poface
- složitější způsob přeplňování, jsou tu dvě turba, facelift má jedno dvojité
- reálně vyšší spotřeba o cca 1.5 - 2 litry oproti faceliftu, konkrétně na dálnici při konstatní 130km/h je to 8.8 vs 10.3, ve městě je rozdíl větší
- použitý motor je N54, facelift už je N55, který by měl řešit všechny neduhy předfaceliftu

- 740i facelift
nevýhody zde psát nebudu, ty jsou to od jaraxe napsané na každé straně desetkrát
- ano, osmikvalt může být průser, nicméně jízda s ním je úplně někde jinde
- použitá navigace NBT je taky úplně někde jinde, než původní CIC, především grafikou, odezvou a rychlostí
- facelift má v základní výbavě nivo
- hlučnost se snížila o 2db
- plně barevný HUD
- adaptivní tempomat x- násobně pokročilejší, umí také mnohem silněji brzdit oproti předface, funguje do vyšších rychlostí a také poprvé si bere data i z kamery, nejen z radaru
- nightvision umí dynamicky na displeji zvýraznit živé objekty - lidi a zvířata vidíte v reálném čase barevně
- dynamic spot light
těch věcí je opravdu hodně, pokud má člověk rád elektroniku a nejde mu jen o motor a převodovku, tak si prostě předfacelift nekoupí. Mám stažených docela dost dokumentů přímo BMW training program, můžu poslat na mail, kdyby to tu někdo zveřejnil, jsou tam perfektně popsané el věci jak fungují oproti dřívějším generacím. A tímhle končím moji účast v tomhle tématu, protože už je z toho akorát kupa hoven a rozumů z internetu, ale skoro nikdo z vás si ty auta neprojel, neošahal....a to už vůbec nemluvím o vlastnictví delší dobu.
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5362
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od Spooner »

Tome, budeš se muset vykašlat na řeči ostatních a koupit si za své peníze to, co sám chceš ;). Potom tady aspoň budeš moct přispívat a přidávat postřehy z pohledu majitele F01.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od volf-m »

Je zase pravda, že pokud koupíš FL v pěkné výbavě a bude vše fungovat, tak i když jednou během toho co budeš auto vlastnit koupíš za 80t převodovku na kterou pak nesáhneš a určitě 200tkm plus vydrží, tak to není nic hrozného. Když si to srovnám třeba mojí e38, kde bych musel dát do techniky tak 100t aby byla ve stavu abych se za ní nemusel stydět, tak je to pořád investice do moderního auta, jehož spotřeba, komfort, bezpečnost a vlastně všechno je úplně jinde.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od JaraX »

caknakis - faceliftu jsem servisoval víc, ale jen jedna je benzínová :) to těžitko co mi tady stojí :)

uvidíme jake budou po čase slabiny N55 proti N54, to co píšeš sou pěkné věci, ale rozdíl v ceně cca 400k už tak pěkný není, takže pěkný vyabavený face je tak míček, no a není lepší si přidat další míček na G11?
nevím no, ale mě dát do auta víc jak 300k přijdou vyhozené peníze, ty auta tak letí dolů že největší investicí facevyho Fka za mega nebude převodovka za 80 ale to že spadne ročně kilo na ceně.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl cen jetých 730d-740d-750i

Příspěvek od Tomas735i »

No chlapi, jen ve zkratce, nějak toho mám teď zase hodně... Nakonec vyhrává síla rozumu, nechci do toho cpát pořád peníze když E65 tak úžasně slouží. Je perfektně vybavená včetně LPG a teď navíc s nově udělaným motorem (odkládal jsem to několik desítek tisíc km a pořád by jela :D nebyl čas ale já jí tu věrnost moc rád teď oplatím! :) ). Úplně jsem to celé přehodnotil a tak nějak jsem si usmyslel že si teď vlastně nemám s čím hrát, takže přišel čas na Mini Cooper S :D . Je to boží autíčko a ten podvozek! :shock: Hotová motokára. Budou nějaké performance úpravy a nemůžu se dočkat okruhu, bez větších problémů se s tím dá dostat na 150kW a s těmi pár kilogramy to pak pěkně zahýbá! :D
Odpovědět