760 zly start

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
gombo
Příspěvky: 72
Registrován: ned kvě 30, 2010 9:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

760 zly start

Příspěvek od gombo »

Minuly tyzden sa mi pretrhla hadica v harmonike medzi vahou vzduchu a nasacacim potrubim.Na foto oznacene cerveno.Vymenil som ju a vsetko bolo ok.Na druhy den rano pri starte motor tocil ako keby nemal kompresiu.Tocil dost dlho,az nakoniec chytil.Po prejdeni cca kilometra na krizovatke zdochol,ale ked som ho skusil nastartovat,tak chytil a isiel.Toto sa stava stale pri prvom rannom starte a aj pri starte po odstaveni asi po pol hodine a viac.Ked ho vypnem a hned,alebo po par minutach startujem,tak chyti na supu a normalne.Po pol hodinke odstavenia zasa toci ako bez kompresie a chyti az po hodnej chvilke startovania.Niekedy aj pri jazde sa mi zda,ako keby stratil na chvilku tah.Inak ide normalne,netrha.Mozno to ani s tou hadicou nesuvisi.Mna napadlo,ci nieco nieje s Valvetronicom.
Přílohy
hadica.jpg
BMW 760 Li E66 05/03 DR21465
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od Tomas735i »

Diagnostika proběhla? Ale taky mě hned napadl valvetronic. Není taky možné, že to něco tou dírou nasálo?
Uživatelský avatar
gombo
Příspěvky: 72
Registrován: ned kvě 30, 2010 9:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od gombo »

Bol som na univerzalnej a ta nic nenasla.V pondelok sa chystam na bmw diagnostiku,tak uvidim.Myslim ze to nemalo co nasat a aj keby,tak by sa to tak chovalo stale aj ked by sa po chvilke nastartovalo,ale vtedy je to ok
BMW 760 Li E66 05/03 DR21465
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od fishmaker »

univerzalni diagnostika...zajímavý, že každej nejdřív vyhodí prachy za univerzální...a ta nezjistí nikdy nic a pak jedou znova na pořádnou diag :D
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Uživatelský avatar
gombo
Příspěvky: 72
Registrován: ned kvě 30, 2010 9:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od gombo »

Keby ta univerzalna diagnostika bola za peniaze,tak nanu nejdem.A nie je to diagnostika za sto eur z bazosa,ale za desat krat tolko.Kamarad co ju ma mi to napichol zadarmo.
BMW 760 Li E66 05/03 DR21465
Uživatelský avatar
gombo
Příspěvky: 72
Registrován: ned kvě 30, 2010 9:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od gombo »

Znami mi prave hovoril,ze ked bola prasknuta ta hadica,tak sa mohla zmenit adaptacia klapky k vahe vzduchu a ze to treba vynulovat.Vraj sa to da aj bez diaknostiky.Spominal ze pri zapnutom kluci a vypnutom motore treba 5x stlacit
plynovy pedal.Viete mi to niekto potvrdit,alebo vyvratit?
BMW 760 Li E66 05/03 DR21465
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od Tomas735i »

Adaptace to rozhodit mohlo, to je pravda. Nicméně bych to už nechal být a počkal do zítra na tu pořádnou diagnostiku. Možná bych se jen podíval fyzicky na jiné trubky a hadičky, jestli se při výměně třeba omylem něco nevytáhlo a podobně, může se stát. Každopádně vyjet chyby, vyhodit adaptace a případně sledoval postupně live-data. Taková chyba tam musí být vidět.
Uživatelský avatar
gombo
Příspěvky: 72
Registrován: ned kvě 30, 2010 9:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od gombo »

Tak diagnostika bude az zajtra a dnes mi dva krat vypisalo tuto hlasku na displeji,ked som rano stal v zapche.po vypnuti kluca a znovunastartovani to zhaslo.teraz uz to nesvieti a zda sa mi ako keby sa to upravoval same,motor ide ovela lepsie aj volnobeh uz nekolise:"drive control system . drive moderately,drive control system failure . have the problem checked by nearest serTak diagnostika bude az zajtra a dnes mi dva krat vypisalo tuto hlasku na displeji:drive control system . drive moderately,drive control system failure . have the problem checked by nearest servicevice"
BMW 760 Li E66 05/03 DR21465
Uživatelský avatar
gombo
Příspěvky: 72
Registrován: ned kvě 30, 2010 9:17 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od gombo »

Takze na diagnostike vyskocili dve zavady:snimac tlaku paliva a odvetranie palivovej nadrze.
BMW 760 Li E66 05/03 DR21465
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 760 zly start

Příspěvek od Tomas735i »

V tom případ mě napadlo.. Když povolíš víčko nádrže, není poznat trošku podtlak? Čistě teoreticky by to mohlo být kdesi ucpané/nefunkční a být tedy nižší tlak paliva, což by pak mohlo mást samotný snímač. Ale jen přemýšlím, stalo se mi to kdysi na staré Škodě 105, takže nevím jestli je něco takového u E65 vůbec možné. :) Tam jsem taky řešil že to pořádně nejede. Tak jsem chtěl vzít nový benzín a fsssss... bylo jasno :lol:
Odpovědět