Prehrati prevodovky e65 2001 lpg 735i

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
frujtak
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 09, 2015 6:15 pm

Prehrati prevodovky e65 2001 lpg 735i

Příspěvek od frujtak »

Zdravim. Mam problem s prevodovkou. Tim vic ze jsem 1000km v prdeli. Jde o to ze se mi rozblikalo prehrati prevodovky a pote co jsem radsi zastavil mimtekl olej z prevodovky. Po zchlazeni ted uz nic netece. Ale nevim jestli otocim cestu zpet. Podle kamosema rad od jaraxe by se mohlo jednat o spatne odvzdusneni chladici kapaliny. Ale zase vsude se pise ze se e65 odvzusnuje sama. Toz nevim. Nejaky tip? Zkusenost? Lze lepe odvzdusnit?

Daa se svepomoci doplnit olej na ceste? Kdybych to riskl?
Uživatelský avatar
Alois
Příspěvky: 474
Registrován: ned kvě 16, 2010 12:49 pm

Re: Prehrati prevodovky e65 2001 lpg 735i

Příspěvek od Alois »

Není to jen chvilkovým přehřátím oleje? Nejsi někde u moře? Netaháš něco sebou? Můj otec před lety tahal s MLem karavan, zastavil na kopci a tekl mu olej..pak zjistil že z automatu. Volal cca v 18h večer do Samohýla jak zběsilý (byl ve Zlíně) auto odtáhli, v 20h řekli tolik a tolik peněz, otec překvapený že pár korun a oni, přetekl přebytečný olej v tom vedru a tím taháním karavanu, můžete jet.. Auto dodnes řadí bez problémů..

Tím netvrdím že je to tvůj případ.. Pokud to už řadí normálně, tipoval bych to na tento "problém"..
Naposledy upravil(a) Alois dne čtv črc 16, 2015 10:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Alpina B6 e63 4.4 Alpina Blue, M3 e46 manual Phoenixgelb/Kiwi, 840i Grancoupe Individual Dravit grey, Z3 Coupe 2.8 M52TU cosmosschwarz manual… a pár dalších non BMW
frujtak
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 09, 2015 6:15 pm

Re: Prehrati prevodovky e65 2001 lpg 735i

Příspěvek od frujtak »

Diky za nazor. On se olej prehral stoprocentne. Byla to horka voda. Ale vzniklo to tim ze se otacky drzely strasne vysoko. Pry kvuli nejake sekundarni pumpe. No nevim. Jestli se auto snazilo zchladit tim ze zvysilo otacky? To mi prijde divne. Kazdopadne tim se zahrala. A jakou to udelalo paseku budu muset zjistit v cesku. Ted ale prevodovka kopne napoprve. Ale po rozjeti radi docela spolehlive a jemne. Noo ale za vymenu oleje to stoji.

Odvzdusnit chladici jsem se snazil ale vsude se rika ze e65 dela samo. Taaakze nevim jak bych vic pomohl. Jeste tam nekde ma byt nejaky chladic. Ten zkusim procistit nejak. Treba to helpne.

Jde o to ze me v nedeli ceka 900km domu a tak to musim nejak udelat. Prinejhorsim necham dolit olej nekde at to tece. :)
DDT
Příspěvky: 936
Registrován: pon srp 09, 2010 4:45 pm

Re: Prehrati prevodovky e65 2001 lpg 735i

Příspěvek od DDT »

na tvém místě bych jako první volal Jaraxovi, nebo Snejkovi. Jeden z nich ti poradí. Někde v Chorvatsku, kde tipuji že jsi, něco řešit takhle přes forum bych nedělal.
E38......zase
Odpovědět