Ovzdušnenie BMW e38 735i

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
MiCkEyQo
Příspěvky: 45
Registrován: čtv říj 26, 2017 3:00 pm

Ovzdušnenie BMW e38 735i

Příspěvek od MiCkEyQo »

Ahojte máte niekto nejaký konkrétny návod ako sa to ovzdušnuje lebo všade je niečo ine.... a už neviem podla ktoreho navodu sa mám riadiť niekto píše že sa nemá pri prevadzkovej teplote lebo ze este viac sa zavzdušni tak ja už neviem nejaké rady prosím Vás ďakujem
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Ovzdušnenie BMW e38 735i

Příspěvek od oxik »

Nejvíc se mi osvědčilo nalít za studena až po vrchní okraj expanze, otevřít odvzdusnovak a zapnout zapalování do 2ky, topení na nejvyšší teplotu, větrák na slabší výkon (3-4 čárky). Pak pumpovat spodní hadici, při poklesu hladiny opět doplnit vodu až po horní kraj expanzky. Když to uděláš několikrát a hladina už klesat nebude, nastartovat a nechat chvíli běžet, pak třeba v minutových intervalech držet cca 2000rpm a hlídat (nejlépe druhý člověk) hladinu v expanzce a dolejvat. Až se začne auto ohřívat a vida nebude moc ubyvat, zavřít expanzku a projet se pár kilometrů s otevřeným šroubem - tady bacha, jakmile se ti auto ohřeje, začne ti z něj utíkat pára a to je to, o čem píšeš..takže hlídat aby voda nepresahla nějakých 90°, zavřít odvzdusnovak a tenhle proces opakovat tak 2x k dokonalému odvzusneni..po vychladnutí motoru samozřejmě
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
MiCkEyQo
Příspěvky: 45
Registrován: čtv říj 26, 2017 3:00 pm

Re: Ovzdušnenie BMW e38 735i

Příspěvek od MiCkEyQo »

Dobre skúsim to zajtra snáď sa to už podarí :(
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Ovzdušnenie BMW e38 735i

Příspěvek od oxik »

Dej pak vědět. Myslel jsem si, že v8 je nejhorší, ale odvzdusnit r6 v e39 bylo mnohem horší..tam.se Teda dával nový chladič, zatímco v e38 jen praskla hadice a většina vody vytekla
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Ovzdušnenie BMW e38 735i

Příspěvek od Filozof »

oxiku nerozumím jak jsi to myslel ten odvzdušnovák když odšroubuješ tak tím teče ven voda žádná pára ... pokud je odvzdušněno mělo by to prostě vytékat ven a zajistit.
Vždy bylo pravidlo že se odvzdušnovalo čumákem do kopce. Taky mi to dalo zabrat a dělal jsem to několikrát jindy na poprvé.
Zvedli se otáčky a v poslední fázi jak jsi psal místo ježdění stačilo při zvýšených otáčkách pozorovat a dolévat případně dotáhnout šrouby. Pak by mělo bejt hotovo. Topení by mělo krásně topit a správně by měl při 92C termostat otevřeny ... voda protéká do velkého chladícího okruhu. Toto je u R6 kde je cca 92-93stupnový termostat.
Pokud je vše správně teplota by se měla držet krásně na 93-95C více ne. Pokud je větší teplota jak 100C v zimě u R6 je něco špatně. Něco podobného budu řešit výměnou termostatu co neotevírá. Druhej problém je naopak pokud je stále otevřen a motor je studený, pak je taky na výměnu.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Ovzdušnenie BMW e38 735i

Příspěvek od oxik »

Pokud otevřeš odvzdusnovak a auto se ohřeje natolik, že voda dosáhne bodu varu, bude přes odvzdusnovak ucházet pára. Proč? No protože v soustavě kvůli netesnosti nebude potřebný tlak. Takže ano, teče tudy přebytečná voda, ale pokud to prezenes, začne to vařit a odvzdusnovakem pojede pára. Kolegovi se to stalo, když se mu v závitu zlomil odvzdusnovak a myslel si, že zvládne dojet..No po cestě už vařil a kolem zlomeneho sroubu byl parovod
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
olouch
Příspěvky: 55
Registrován: úte bře 10, 2015 4:06 pm

Re: Ovzdušnenie BMW e38 735i

Příspěvek od olouch »

Já tedy taky odvzdušnuji v kopci a jen dolívám vodu a na závěr zvýším otáčky a je klid. Pak po ujetí několika desítek km vodu zkontroluji a doleji.
Odpovědět