Scorpion e38 740iL - origo vlady ČR

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od calif »

Všední den se dá jezdit i s osmiválcem, Ale e38 už dnes vidím spíš koupit za účelem uložení, tedy pokud vypadá asi tak jako ta Scorpionova... na běžné ježdění to moc není, je to prostě starý, vidím to dnes a deně, cca 20let a víc je prostě znát...většina dílů to má prostě za sebou, nemluvě o stavu elektroinstalace a koroze...a pokud to chceš mít vše v pořádku, tak tě ty prachy začnou mrzet když pak vidíš jak to stojí venku zaflákaný od soli a bláta a při nastupování v dešti ti prší na kožený dveře a bočnice sedaček, dítě ti kope do stolků na zadních komfortech atd..a k tomu každý měsíc něco kupuješ...E38 je skvělé auto a já sám s ním jezdím daily, ale mrzí mě to, kvůli tomu autu, protože tohle prostě dlouho nevydrží, aspon ne v takovém stavu abych si ho chtěl nechat..schovat a jezdit od jara do podzimu v hezkém počasí na srazy a výlety.
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od Huff »

Zase si můžeš za těch pár let říct, měl jsem to a pořádně jsem si to užil. Třeba ekoteroristi vymyslí něco, kdy nebude jednoduché jezdit s velkými motory. Kdo ví? Leštěnky zabírají místo, taky stojí peníze a ještě potřebují čas. Daily si vezmeš sebou všude kam potřebuješ, ale čisté voňavé auto, co nemůže do vody si vezmeš spíš jen na výlet nebo jen tak pro radost nebo zamachrování. Osobně bych se nerozježděné auto třeba bál vytáhnout na dovolenou do zahraničí.

Teď ti děti kopou do stolků, ale na co budou vzpomínat? Jak se královsky vozily nebo že jsi měl něco doma pod plachtou? Oboje má svoje a oboje mám. Daily vítězí i když časem plánuji náhradu, protože potřebuji více pracovní auto. Sedma bude potom tak nějak navíc a toho se trochu bojím. V neposlední řadě ti poskytuje velkou míru bezpečí. Jezdím teď chvilku podautem a už jsem se v tom málem rozsekal. Sedma je sedma.

Ještě dodám, že údržba a častější čištění daily mi přijde skoro snazší, než péče o dvě auta, náklady na dvoje parkování, pojistky, obutí, atp.
BMW E32 730ia V8
Uživatelský avatar
calif
Příspěvky: 1017
Registrován: pon čer 23, 2014 2:21 pm
Bydliště: Pacov u Pelhřimova

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od calif »

Mě to vadí, koupil jsem to s tím že tentokrát to prostě budu používat jako obyčejné auto a nebude mi záležet jestli je to špinavý nebo támhle přibyl novej škrábanec, atd...ale neumím to...já bych radši šel cestou leštěnky v garáži a obyč mrchu na daily pojezd, jenže nemám leštěnku ani garáž :D snažím se si vsugerovat že je to jen auto... ale jak říkám, nejde mi to....nikdo v tom nesmí jíst, ženu nutím otírat lištu nad klikou protože do ní vždycky strčí prstama když ovtírá dveře a mě ten otisk sere, před ostřikem skla vypnu světla protože mě sere ta oházená kapota od ostřikovačů světel, mám vytrénovanej sluch a cokoliv s tím krámem je prostě slyším a nedá mi to spát, žena neslyší nic :D
Je to nemoc...
Sorry Scorpionovi za zasírání topicu...
E36 325i ex
E38 730iA ex
E38 728iA DJ34193 ex
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od oxik »

Měl jsem to samý, proto šla 7er z domu a jezdí v tom, v čem jezdím. Před týdnem mi prasknul nárazník, když jsem s ním najel do obrubníku a je mi to uplně jedno, fakt dobrej pocit :D
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
Uživatelský avatar
Raisidlo77
Příspěvky: 1668
Registrován: pon črc 25, 2011 8:52 am
Bydliště: Lovčičky

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od Raisidlo77 »

Oxiku, vím co říkáš. Daily Zafiru A jsem koupil bez půlky lízátka pod nárazníkem. Půl roku jsem s tím jezdil a dokopaval se k tomu, abych tu chybějící půlku koupil, protože to vypadá nesouměrne. Pak mi došlo že to je daily, tak jsem tu zbývající půlku chytil, urval, hodil do kontejneru na plast a auto je zase krásné a symetrické :D
"Zatím prodáváme auta a ne hodnoty Cx.." šéf BMW Kuenheim při představení E38
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10062
BMW E38 750iXL - 1997 - DG10161
exBMW E38 750iA
exBMW E38 740iA
Honza164
Příspěvky: 439
Registrován: stř črc 27, 2016 10:07 am
Bydliště: Brno

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od Honza164 »

Na tohle jsou nejlepší služební auta. S těma si to dokonce užívám. Že někde něco začne skřípat? Že se něco pokazilo? Že přibyl šrám? Nezájem :lol: Ale u sedmy je to jiné. Já to vnímám jinak. Když něco mám rád, nechci si to okoukat. Zkusím to vysvětlit na příkladu jednoho mého oblíbeného alba. Mám jedno oblíbené album od jedné kapely, které znám již víc jak deset let, ale pustím si ho maximálně 3x do roka, protože to považuji za takový majstrštyk, že si ho nechci oposlouchat, cením si ho. Stejné je to i se sedmou, nebo předtím s Alfou. Prostě se dobře vyspím, hezky obleču a jedu se pořádně projet :D
BMW e32 740iA (1995) [2017-present]
ALFA ROMEO 164 2.0 TS (1998) [2008-2017]
FORD GRANADA 2.3 V6 (1984) [2013-2014]
FORD SIERRA 2.0 DOHC (1989) [2007-2008]
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od Filozof »

jezdil jsem dlouhé roky do brna 34km tam a 34km zpět to je 68km denně x 5dní ... no a dalo se to. Ted jezdím 120km denně je to 2x tolik a auto se začlo sypat 2x tolik. Nemyslel jsem si že to někdy řeknu ale začínají mi skřípat zuby když počítám náklady na km atd ikdyž je to jen 728i leze to někam na 100tis kč ročně co musím odmyslet z platu je to dost strašné číslo a mě se dělá zle ... budu si muset najít práci blíže nebo začnu jezdit vlakem či si sehnat auto co žere 3L na sto a nic to nechce ... nikdy jsem v takové situaci nebyl ale ty náklady co počítám včetně paliva filtrů oleju atd jsou šílené pro běžného člověka.
Jezdit zase 20-30km do práce asi to bude více v pohodě.

A to prosím s autem jezdím jak kdybych vozil nějakou princeznu ..dálky 120km/h a okresky kolem 90ti .. a stejně je to vše ranec poslední dobou...

S těma dětma je to pravda taky nadávám i manželce jejich sušenky a koláče a nevim co luxuji co víkend a unavuje mě to ...
zablácené sedačky od dětských bot jakbysmet. :-)
Calife hodně podobné zážitky mám taky jen to tady nechci psát na další pul stránky ... :-)
Navíc mám výhodu že mám černou kůži a člověku to tak nerve srdce jako u té krásné vanilkové co máš ty. To musí bejt dost hruza vidět všude ty šmouhy a čmárance atd. Asi bych musel leštit sedačky 2x týdně. :lol:
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od dunnst »

Odkud máš ty náklady Filozofe? Na Spritmonitoru si nevyplňuješ úplně všechno, chybí tam pojistka. Jinak máš servisní náklady na údržbu 0,85 Kč/Km, to mi nepřijde až tak moc na 20 let jetou sedmu.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od Filozof »

no počítám že auto kolem 90-100tis ročně sežere včetně paliva. Není to jen servis ..je to palivo a servis když ted jezdím tolik. Ano máš pravdu pojistky bych měl dopsat od 2013 co jsem ho koupil. To se budu snažit napravit cca 3,200kč ročně.

Tak kdybych jezdil 20-30km do práce je to v pohodě. ty náklady. Ale jelikož to auto jezdí štreky každej den tak se to rychleji vše opotřebovává. Častěji se mění olej 3x ročně a častěji svíčky , filtry , kapaliny, spotřeba snad pod 10nepujde dlouhodobě ideální by bylo mít druhé na týden fabie 1,4i v lpg co žere 6-7litru plynu. a opravdu nic nechce náklady v stokorunách.
Nebo renault 1,5dci co kamarádovi jezdí za 4,2litru nafty. Akorát tam mám trochu odpor k naftě a jejím problémům....
Anebo ten vlak kde si odpočinu snad to je poslední možnost či práce blíž ... :-)
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Paulie001
Příspěvky: 324
Registrován: pon úno 27, 2012 3:19 pm
Bydliště: Petřvald u Karviné / München

Re: Scorpiona e38 740iL (HLZPE) - origo vlady ČR

Příspěvek od Paulie001 »

Ja mel v Cesku na denni jezdeni e36 compact v lpg a naprosta spokojenost (daji se sehnat jeste porad pekne za par penez). Jezdi to v porovnani s Fabkou 100x lip a na vikend nechat na rodinne vylety e38. Ale ono potom stejne zjistis, ze vlastne te zena tlaci do vyletu tou Fabkou/compactem,... protoze to malo zere ... :D

Proste zacarovany kruh :D
E38 750i
E36 323ti
E30 316i TC2 Baur
----------------------
ex: E38 730i, E36 320i Touring, E36 318i Tour LPG, S211 E500, e36 316i Compact
Odpovědět