Poradte s koupí E65/66 730D

Nový design rv. 2001 - 2008
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Filip - SANDOKAAN
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 27, 2017 7:33 pm

Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od Filip - SANDOKAAN »

Ahojte, po delší době (několik let) se zpět chci dostat k 7er respektive BMW a dost jsem ztratil orientaci jak v cenách tak všem okolo...dřív jsem vystridal par bmw a poslední E38 730d....pak uz z bmw nic a tak potřebuju poradit, navést .....

možná si budu plést pojmy s dojmy ale snad mě někdo pomůže i když vím že Jarax mě bude chtit ukamenovat za motorizaci ale v E38 me sloužila dobře az na ZF převodovku a doufam že se někam posunuli nesypou se tolik jako v e38 v naftě......

požadavky 3,0 D, béžovej interier, soft close, vyhrivani a vetrani sedaček, (dvojity skla se ještě dedlají?????), logic7, co nej vybava za malo penez však to znate.....ale vazne největší požadavek je bezovej inetrier......(v E38 byl proste top)

nedokazu se zorientovat v nemcine a proto nedokazu nic slusnyho v autoscout najit nebo spis nepoznam co je tam za vybavu.....


chci E65 poface tzn E66?????

cena 250-300 je strop když bude odpoctovej muze byt bez DPH



tak co ? pomuze mi tu někdo něco najít????
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od Filozof »

Nedalo mi to a promin Filipe ale musel jsem, když jsem viděl tvoji přezdívku hned jsem si zavzpomínal ... :-D https://www.youtube.com/watch?v=04g_EPd9DGg

JInak 730d ti snad krom M3maniaka ( Reného ) nikdo nedoporučí, ikdyž možná se pár lidí najde. Já osobně bych šel do 750i facelift e66.
Označení e65 je kratká verze 7er a e66 dlouhá verze Long 7er aby bylo jasno v pojmech :-)

Proč to musí bejt nafta řekni pár duvodů proč nafta a proč né benzín V8 750 ? Pokud nemáš prachy na provoz tak LPG je řešením.
Pak už jedině pokud máš naftu zadarmo tak to chápu. Rozdíl ve spotřebě je kolik 3-4litry ?
8-9L vs 13L ?

Nejlepší by bylo přímo na doporučení auto do kterého se někdo vysypal třeba u Jardy v servisu za 2kila a chtěl jiné tak to bych si klidně vzal. Případně bylo pruběžně servisované. Nebo potom s malým nájezdem z DE ale těch bude pár během roku a počítám budou drahé. Ikdyž ti tady Jarda napíše že se občas něco objeví musí se rychle jednat a čeká se někdy i pul roku na slušnej kus.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2133
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od fishmaker »

pokud by si chtel e66....tak se poFL dělala e66 730Ld :D ale moc se to nevidí...
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
Filip - SANDOKAAN
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 27, 2017 7:33 pm

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od Filip - SANDOKAAN »

Filozof píše:Nedalo mi to a promin Filipe ale musel jsem, když jsem viděl tvoji přezdívku hned jsem si zavzpomínal ... :-D https://www.youtube.com/watch?v=04g_EPd9DGg

JInak 730d ti snad krom M3maniaka ( Reného ) nikdo nedoporučí, ikdyž možná se pár lidí najde. Já osobně bych šel do 750i facelift e66.
Označení e65 je kratká verze 7er a e66 dlouhá verze Long 7er aby bylo jasno v pojmech :-)

Proč to musí bejt nafta řekni pár duvodů proč nafta a proč né benzín V8 750 ? Pokud nemáš prachy na provoz tak LPG je řešením.
Pak už jedině pokud máš naftu zadarmo tak to chápu. Rozdíl ve spotřebě je kolik 3-4litry ?
8-9L vs 13L ?

Nejlepší by bylo přímo na doporučení auto do kterého se někdo vysypal třeba u Jardy v servisu za 2kila a chtěl jiné tak to bych si klidně vzal. Případně bylo pruběžně servisované. Nebo potom s malým nájezdem z DE ale těch bude pár během roku a počítám budou drahé. Ikdyž ti tady Jarda napíše že se občas něco objeví musí se rychle jednat a čeká se někdy i pul roku na slušnej kus.
Diky Filozofe za odpověd....aspoň vím rozdíl mezi 65/66 a ted vím že chci e66 ale mit budu 65 protože čekat pul roku rozhodně nebudu.....jinak je něco zasadně jiného na motoru 730d v E38 vs E65? v E38 sem byl celkem spokojenej az na to že to uplně nejelo ale jezdilo to od 6-do 9ti ale v prumeru sem byl okolo 7,5 jestli si pamatuju a za dva roky odešel jen jeden protíkající vstřik a nic víc....o převodovce se nebavím protože ta se mi vysypala 2x ale to přisuzuju horší opravě a tak doufam že tam jsou jiny automaty protože v E38 se sypaly na naftě co si pamatuju..... najedu tak okolo 5O ti ročně a nějak se mi vůbec do benzinu nechce protože ted sem jezdil chvily wranglerem a ten zral od 13 do 15 a to bylo peklo porad tankovat a jen sem kousek ujel uz me z principu sralo jak rychle raficka na palivomeru padala...proto nechci benzin a sam se neorientuju v benzinovych motorech...co jsem procetl tak se meni nejake trubky vody a nejake benziny se sypou tak proto sem chtěl do mnou odzkousenyho naftového motoru a ano i kvůli spotrebe.....samozrejme mam i naftu levnej občas.....

plyn??? ten me nelaka protože nejaky plynaky sem mel a porad se něco muselo resit...i když to nebyly tyhle novy plyny ale tak nejak me to proste nelaka...jooo kdyby to bylo z vyroby asi bych to tolik neprozival ale nejak mi je proti srsti tam něco nechavat dodělávat.....v republice sem nic kloudného nenasel jen jedna sedma mi utkvela v pameti na německých strankach ale byla v cerne kuzi ale zase vybava byla hezka.....tak nevim...co to moje financni rozpetida se za to něco slusnyho poridit?????
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1562
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od volf-m »

Za 250-300 si musíš 730d vybrat luxusně. Já bych to osobně až tolik nezatracoval, měl jsem nějakou dobu E38 740d a jezdila pěkně. Jasně, nafta znamená turbo, vstřiky, čerpadla, EGR a další nesmysly, ale jak už jsi napsal, ani benzín není bezproblémový. S plynem též nemám dobrou zkušenost a než si to dávat do auta, to raději budu jezdit na benzín. Ta auta už toho mají tak dost za sebou a LPG znamená další potencionální zdroj problémů.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od JaraX »

nevím jestli tě muj názor zajímá ale ty motory sou s E38 nesrovnatelné, zaprvé proti E38 horší komfort, prostě ten motor v E65 má vyšší = běží hruběji, u E38 730d co jsem měl nebylo poznat že to je nastartovany, to se ti u E65 nestane.
za druhé je ten motor zamozřejmě mnohem komplikovanější, má větší tlaky atd. a ted otázka jesltli chceš předface, kterej je ještě bez DPF, což je velká výhoda z hlediska servisu, prostě s tím DPF je hodně problémů a pár měsíců budeš jezdit se špatnýma termostama nebo žhavičema a je DPF plný, něco pojezdíš s přicpaným DPF a je po turbu. něco pojezdíš se špatným turbem a motor udělá mnam mnam a je po něm. Jenže auta bez DPF už nemužou v německu a dalších státech do měst,v tom vidím hlavní nevýhodu předfacu. motor jako takový je v předface relativně spolehlivý, odchází jen příslušenství, vstřiky, čerpadla, turbo, EGR,gumová řemenice na klice se občas urve a občas sebou vezme i klikovku, to je pak motor na výměnu. motor v poface už tak spolehlivý není, občas se mu trhnou rozvody a určitě je třeba je co 200tkm udělat, a cca co 5-10tkm to chce udělat diagnostiku a zkontrolovat DPF. každých 150tkm bych pak vyměnil vstřikovače jak doporučuje Bosch. Převodovky odchází u všech naft kvuli špatnymu rozložení kroutáku, ale u E65 vydrží cca 2x tolik co u E38.

mrzí mě že plynaři dělaji plynu takovou ostudu, dnes už sou ty systémy tak vychytaný že o tom člověk neví. zrovna minulý týden tu byla E46, čerstvě montované LPG a muselo se to celé předělat jinak by bylo do půl roku po motoru, všude netěsnosti, všecko odbitý, ještě pánovi ulomili podltakovou hadici kterou spravili izolepou atd.pak je jasné že lidi nechcou plyn. já mám plyn ve všech autech a třeba v E65 jsem najel 100k a měnil jsem jednou filtr za 3ku (na Prins je drahej), jinak o tom nevím, nepoznám kdy se to zapne atd. jen šetřím.


kup si co chceš, ale přijde mi škoda kupovat 730D která prostě proti 745i a 750i nejede, má turbodíru, není komfortní ani za jízdy ani na volnoběh, je poruchovější a časteji tě nechá někde viset. u benzína pokud si pohlídáš alternátor a vodní pumpu tak není duvod aby tě to někde nechalo. s tekoucí vodou i vadnou cívkou dojedeš. kamarád ted scháněl naftovou E65 a koupil až 10té auto na které se byl podívat, včetně německa, prostě o ty nafty se lidi moc nestaraj a je těžké najít hezký kousek, naopak když jedem do DE na V8, tak se málo kdy stane že přijedem s prázdnou. kdyby ses chtěl přijet s V8 tak se někdy stav at si sám udělaáš obrázek.
BMW service expert - http://www.jarax.net
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od JaraX »

a koneckonců lidí co přešli z nafty na benzín je tu mraky, tak se ti mužou vyjádřit,
Medvídek, caknakis, kitrop, dresic, kawaman, a hromada dalších.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Kawaman
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 11, 2016 2:53 pm

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od Kawaman »

Prikladam svou vlastni zkusenost, jelikoz jsem vlastnil 3.0d a pote jsem koupil 750Li. Nevidim jediny duvod kupovat naftu, pokud ji nemas zadarmo. Udrzet naftu v top stavu stoji opravdu kotel penez a navic ji s V8 benzinem nemuzes v zadnem pripade srovnat. Je to nekomfortni, trepe se to, projev vykonu se vubec nehodi k takovemu kocaru. Zkratka v tom nevidim smysl. Pokud nechces zivit V8 benzin, udelas si tam lpg jako ja a jezdis levneji nes s ropou. V podstate o lpg nevis, jen ti to setri prachy a jede to krasne. Ja bych zpatky do nafty urcite nesel..
BMW E66 750Li individual
Filip - SANDOKAAN
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 27, 2017 7:33 pm

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od Filip - SANDOKAAN »

Dobře pánové...po hodně dlouhém uvažování jste mne zvyklaly....začínám pokukovat po 745....je tam více druhů motoru tzn mám se nějakému vyvarovat? (předface-face)? děkuji ale na rovinu sem nic kloudného nenašel..bud neumím hledat nebo nevím
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Poradte s koupí E65/66 730D

Příspěvek od JaraX »

745i je pouze předface
750i je pouze poface
obojí je dobrý
ale doporučuju rok 2003 nahoru kdy proběhla inovace.
BMW service expert - http://www.jarax.net
Odpovědět