Má někdo stejný problém ?

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
karel2224
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 04, 2008 8:04 pm

Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od karel2224 »

Ahoj, u 750i mám určitý zvukový projev při klidném režimu jízdy. Děje se to při rychlostech do cca 130 km/h a je to stav, kdy auto ani nezrychluje a ani nezpomaluje. Jede konstatní rychlostí. Já jsem poslouchal zvuky vždy jen ze sedačky řidiče, tak se mi to špatně odhaluje, odkud to jde. Zvuk připomíná něco, co zakmitává, co rezonuje. Já to slyším ze zadní části auta. Měnil jsem převodovku a jak za staré, tak i za staronové se to děje. Medvídek mi říkal, že by vlivem jízdy mohlo docházet někde k nějakému kontaktu a poté k rezonancím. Tak nevím, nevím co s tím. K.
BMW e38/750i
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od NORMANN »

napadá mně, jestli by to nemohly být silentbloky na motoru, možná na převodovce, nebo jestli nejsou před výměnou všechny, taky nevím, jak má 750 řešený uchycení výfuku, jestli podobně jak R6 motory přes malé silentbloky k převodovce, akorát, že u V12 na obě strany, pak mně napadlo, že i tyto malé silentbloky by to mohly dělat. To ale jen spekuluji.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Pete
Příspěvky: 81
Registrován: sob lis 29, 2008 10:45 am

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od Pete »

Co popisiješ může být třeba malinko nevyvážený kardan, který když neni v záběru tak jakoby rezonuje jako zvon - zpusobuje to zvlaštní zvuky(tiche pomerne) ma to co dočinění i s lložiskem ale hlavně jeho uložení, ktere může být malinko víc provešené a zpusobuje rezonanci kardanu(jemnou)protože neni v ose.
Když je kardan zatíženej, tak se jakoby narovná(jen do určité odchylky)-to je dane jeho konstrukcí. Za pár tisíc kilometrů nejspíš začne vybrovat jak se klasicky deje u všech.
Resil jsem to na mojim aute, ale je až zaražející kolik lidí ten zvuk neslyší a pozná až když kardanka vybruje, čili finále :) Z místa řidiče se to zdálo jakoby spíš od dif. Me se to projevovalo od 100 do 140, ale bylo to na 328 :P A malem jsem z toho zvuku omarodil na hlavu :D protože jsem ho slyšel jen já :roll:
735i 99" ex 328ic 95"
Uživatelský avatar
janys
Příspěvky: 228
Registrován: čtv lis 20, 2008 3:34 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od janys »

Tyjo, že bych měl něco podobnýho? O.o

Když jedu "běžnou cestovní rychlostí" slyším jakoby od pravého zadního kola takové VRRRMMM---VRRRRMMMM v pravidelných intervalech. Zní to jak unavenej ventilátor v PC (sorry za to přirovnání, jsem ajťák :D) Trošku něco jako když se najede na krajnici...
E38 740i '97
Sorrentblau Metallic

báwovole nahlínách fmetle fkůži s červeným íčkem, 286 klokanů, táhne to pěkně vocpodupyčo
karel2224
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 04, 2008 8:04 pm

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od karel2224 »

Díky za názory, na zvukové přirovnání, jako když se najede na krajnici jsem úplně zapomněl. Podívám se na kardan a udělám výměnu. Měl jsem to udělat rovnou, když byl kardan dole. Při běžným protočení se zdál OK.
BMW e38/750i
Uživatelský avatar
janys
Příspěvky: 228
Registrován: čtv lis 20, 2008 3:34 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od janys »

Hmm... co to vlastně obnáší? Ta výměna
E38 740i '97
Sorrentblau Metallic

báwovole nahlínách fmetle fkůži s červeným íčkem, 286 klokanů, táhne to pěkně vocpodupyčo
Pete
Příspěvky: 81
Registrován: sob lis 29, 2008 10:45 am

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od Pete »

Karle, než začneš něco měnit, tak bych doporučil zjistit skutečnou zavadu(vyhledat zkušeneho automechanika-žádneho výměnáře dílů), jedna vec je když to tu proberem a kde kdo se podeli o zkušenosti a druha vec je co to opravdu je :)
735i 99" ex 328ic 95"
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od T613 »

na sve 750 mam ted kardan ted prakticky na sracku, zacalo to urvanym stredovym ulozenim, skoncilo urvanyma silentama na prevodovce ... jeste jsem zvedavy jak bude vypdat ten kloub pred diferem. Dalsi vec ceho jsem si vsiml uz u vic aut tak se uvolnujou ty ochranne tepelne kryty z hliniku. Jak mezi kardanem a vyfukem tak ty na kastli kde uhnijou takove plechove maticky, ten kryt pak propadne a muze brnkat o kardan. Na to se zkus taky mrknout.

Uz to tu psal nekde Fugo ... auto na zvedak, podeprit ramena at nejsou vyvesene (kvuli poskozeni poloos) a pak hledat zvuky a vibrace v zaberu.
karel2224
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 04, 2008 8:04 pm

Re: Má někdo stejný problém ?

Příspěvek od karel2224 »

Díky za každou radu. Je pravda, že jsem musel při výměně převodovky řešit i výměnu myslím hardy spojky. Černá guma s dírami mezi kardanem a převodovkou. Bylo to úplně roztrhané. Z toho se dá určit hrubější zacházení a možný vliv na uložení kardanu. V současné chvíli mám plech kolem kardanu sundaný i spodní kryt motoru je pryč - nestihlo se to vrátit zpět. Tak budu mít lepší přístup, až pojedu na zvedák.
BMW e38/750i
Odpovědět