Ostrekovače

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Ostrekovače

Příspěvek od dodiiik »

Viem je tu o tom už písané až až, ale mal by som otázku na 8válcoch je jedna nádoba na ostrekovanie svetiel , okna a hmloviek , ak sa nemýlim že ?
Hlavná nádoba kde sa to leje z hora , vedľa nej je nádoba na intenzive, a pod svetlom s časti pod Airboxom je druh´nádoba (nemá otvor ani nič al je) typujem ž e je to nádoba na ostrek svetiel a hmloviek, ale ku**a by ma zaujímalo ako sa tam tá kvapalina dostane ked to nemá žiaden otvor a ak som to pozeral dobre ani prívod.... akurát mám doma box s intenzive a idem vyskúšat motorček či je funkčný... a je zaujímavé že odkedy je vonku tak mi nejde ostrekovač už ani skiel, ... a hlavný problém je že mi ostrekuje len jedna strana spolujazdcova, pred vodičom je to také, prúd ako keď človek práve dočúral...mal som to vonku, prečistil som trysku, nikde to netečie ale ide to nakkt..... máte s tým nejaké skúsenosti ? a poprípade niekto na predaj zo dva motorčeky resp . pumpy ? dakujem s pozdravom Dodik
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Ostrekovače

Příspěvek od dodiiik »

motorček na intensive toči... D: zahada ale inak to nejde
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Ostrekovače

Příspěvek od T613 »

ted jsem to kuchal na svem aute, je to propojene z horni nadoby hadici a v te spodni mas motorek na ostrikovace svetel bud s jednim nebo dvouma tlustyma vystupama, samo u 750 je jiny tvar nadoby nez u 735 nebo 740 ale system by mel byt stejny

jestli ti nestrikaji ostrikovace tak je odpoj a vyzkousej prvni jak moc to strika z hadic, na 99% bude spatny ostrikovac, on jde rozebrat uplne na atomy a potom uvidis ze vevnitr byva pekny humus vodniho kamene sracek a hoven a trysky muzes cistit jak chces
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Ostrekovače

Příspěvek od dodiiik »

no tak dnes som sa s tym babral, s tym kamenom si mal pravdu, avšak podarilo sa mi ulomiť od pumpy na normal ostrekovanie.. tu tyčku čo sa strká do hadičky.... som profík no, ajtak ten motorček slabo tlakoval... ale, na intenzivku mi treba neľ motorček ten nejde resp sa seká... a pľuje vodu nejde prúdom, zajtra to asi cele vyberiem aj nádobu v pondelok pojdem kúpiť pumpy, a resp čírou náhodou, nemá niekto z Vás na predaj , a druhá vec kde zoženiem hadičky ktoré tam idu staré su už na pokraji smrti.... ďakujem pekne, musim ich dať dokopy nech to frčí, len nato aby som to cele vybral musím odmontovť aj komplet airbox ak sa nemýlim... hadice najskor asi v Bavarii nie ?
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Ostrekovače

Příspěvek od T613 »

hadice se prodavaji nove jako metraz i vsechny ty spojky a picoviny kolem toho, stoji to par kacek, je to vsechno UNI na 80% aut stejne akorat si pohlidej rozmer aby ti sedely prumery na ostriky atd
ty motorky nektere jdou koupit taky UNI za par korun s tim ze tam je akorat jiny konektor, ale je to jen +/- ... origo motorek stoji nesmysl

jediny ktery nekoupis je ten na ostriky svetel protoze ten ma tlusty vystup

jestli jsi fajnsmekr a chces origo BMW hadice stare 20 let tvrde jak beton, tak se stav dam ti jich kilometr jako darek :lol:

pokud ty ostrikovace nejsou vylozene vyhnile tak je naloz na par dnu do nejakeho sajrajtu proti vodnimu kameni a budou ok
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Ostrekovače

Příspěvek od dodiiik »

hej hej tak ako hovor´š komplet celé to dám dolu hadice všetko, aj nádobku všetko to namočím do odkazovača alebo dajakého sajrajtu, tak volal som kamarátovi do Bavarie, tak vie mi tam potrieš motorčeky za 20eur a k tomu hadice, ale to bude asi logickejšie tam naťahať ako hovoríš nejaké UNI hadice ale kde ich zoženiem na stránkach s autodielmi o tom nieje ani zmienka :D jedina na bavarii je to okolo 5eur za hadicu :D ale tuším bude mať 1meter :D iank ďakujem za echo ... naj problém je v tom že jeden čo mám funkčny motorček tak som ho kkt polámal :Da tie hadice čo tam sú ako hovoríš to je kameň kua nedá sa to napasovať nič tak chcem fungel new :D
Odpovědět