Prevodovky V8

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Prevodovky V8

Příspěvek od xras »

Zdravim,

vie mi niekto napisat, ako su kompatibilne prevodovky pri m60b30 a b40? Najlepsie podla skusenosti :D

Sadne zotrvacnik so spojkou z b30 na b40? Sadne automat z b40 na b30?

Pre predstavu: ked mam 740i e32 automat, 730i e32 manual a chcem tam prehodit prevodovky spravim to bez nutnosti dalsich dielov?


Dik za odpovede,
Mato
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prevodovky V8

Příspěvek od T613 »

manual muzes dat 5 i 6 kvalt na jaky motor chces i V12, musis akorat pouzit vzdycky tu spojku, ty prohazovat nejdou

automat je na 3.0 V8 jiny (mensi) a ma jinak resene chlazeni - trubky jsou vyvedene dopredu do chladice, kdezto u 4.0 je chladic jakoby pod prevodovkou chlazeny vodou z okruhu motoru
co se tyce prohozeni tak jsou jine i jednotky a elektrika, nikdy jsem to nezkousel ale muj nazot je ze by to prohodit nejspis slo, pokud predelas i elektriku ... akorat nevim kdo by tohle delal, nedava to smysl ... mechanicky to pasovat bude, musis pocitat s tim ze jsou rozdilne kardany (3.0 ma delsi)

a k tomu co chces udelat v realite ... u te 740 budes muset akorat vyresit blokovani automatu, jinak receno jednotka motoru te nepusti pokud do ni neleze signal ze je zarezene P nebo N, musis samo prohodit pedaly a ten kardan, tohle bys mohl vyresit tim ze prohodis svazky motoru, ale stejne budes mit problem porad s tou jednotku kterou 4.0 original pro manual tezko sezenes. Nekde jsem slysel ze nektere jednotky 3.0/4.0 jsou stejne tak mozna by sla pouzit i ta z manualu, nebo jsou borci to ji umi upravit, ale to nebude zrovna zadarmo ...

u te 730 pak zase das kardan z te 740, pedaly, musis prohodit zadni listu na motoru kterou vede vodu a ma vystupy prave na chlazeni toho automatu, to je pekne kurevska prace, nechci te strasit ale na aute ani nevim jestli to udelas nebo budes muset vyhodit oba motory ven nebo si je aspon nejak naklonit na jerabu

no celkove nic moc takova vymena :) pokud teda jsi to myslel tak ze obe auta budou jeste jezdit
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: Prevodovky V8

Příspěvek od xras »

Vdaka za odpoved :)

Na ten automat v 3.0 zabudnem a neham si ju tak ako je :D

K tomu manualu: Ak spravne chapem, prevodovka sadne na motor v pohode aj z 3.0 V8 na V12? :shock: Prevodovky vsak maju rozne vstupne hriadele (mrkvy) a tak treba vzdy dat spravnu spojku a zotrvak k tomu. Spravne? :D Roztec srobov zotrvacnika na motoroch su teda vsade na V8 a V12 rovnake?

A este posledna otazka, manualy z m30 su uplne ine ci aj tie su pouzitelne?
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prevodovky V8

Příspěvek od T613 »

ano na V12 se da dat, protoze blok motoru vzadu je defakto stejny jak V8 jen je delsi, ja to nikdy osobne nedelal, jen ti rikam co jsem videl a temto lidem jsem x krat prodaval motory na zastavbu :-)
jestli tam jeste bylo treba menit nejake lozisko nebo gufero je mozne, to ti uz nepovim, ale to te nemusi zajimat ... bloky 3.0 a 4.0 jsou identicke ze to nepoznas, maji akorat jine vrtani

prevodovka z M30 tam nepasuje prave tou prirubou na motor a musel bys ji vyrobit ... videl jsem ze to delali na e30 foru jedni blazni takto, ale tam je zas problem ze se ti ta prevodovka docela rychle rozpadne
(udelali to tak ze sundali hrnec z toho manualu, sundali hrnec z origo automatu, nejak to pobrousili, povarili a uz to bylo :-D - zastavba do 635 CSi)
xras
Příspěvky: 98
Registrován: pát srp 27, 2010 11:20 am

Re: Prevodovky V8

Příspěvek od xras »

Prosim vie ma niekto poucit ake automaty vlastne boli pri m60 v e32 a e38?

Moja predstava:
730i e32 v jednom pribehu tu som cital ze 5HP18 a niekde inde ze A5S310z
740i e32 A5S560z
pri e38 je to rovnako pri m60 motoroch?

edit: teraz som cital zas ze "A5S310Z" is the American way of saying ZF 5HP18 :D je to tak?
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Prevodovky V8

Příspěvek od T613 »

u e32 i e38 jsou prevodovky uplne jine 3.0 vs. 4.0
a z e38 do e32 ji taky nedas, je tam uplne jina elektronika

mas v tom porad hokej :-)
Odpovědět