740i - termostat KO?

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
mstorm
Příspěvky: 37
Registrován: pon úno 02, 2009 4:29 pm

740i - termostat KO?

Příspěvek od mstorm »

zdravim,
tak moja prva zavazna zavada, ked nepocitam odchadzajuce xenony :(
auto horsie kuri, pokial to viac nevytocim, ked nemam vnutorny okruh, tak je to fakt dost slabe, zaroven som si nasiel chybu v RJ motora "139 Cooling Map, Activation", takze si to vysvetlujem ako nefunkcne ovladanie termostatu. Motor sa ale neprehrieva, teplotu drzi konstante a aj sa pekne rychlo ohreje. Dalej som si nasiel prasklinu v chladici, zacala sa stracat voda, asi tak 3/4 litra na 1500km, je to tam na nom otecene. Tak teraz ale neviem, ci je to vsetko len tym chladicom vdaka comu sa to urcite aj zavzdusnuje alebo je fakt naprd aj ten termostat. Asi ma vyznam hned vymenit aj ten, ked uz budem chladic menit
740iA 02/1998 V8 4.4i, steptronic, koža, ...
mstorm
Příspěvky: 37
Registrován: pon úno 02, 2009 4:29 pm

Re: 740i - termostat KO?

Příspěvek od mstorm »

hmm nikto este neriesil chybu v RJ "139 Cooling Map, Activation" ?? :shock:
740iA 02/1998 V8 4.4i, steptronic, koža, ...
mstorm
Příspěvky: 37
Registrován: pon úno 02, 2009 4:29 pm

Re: 740i - termostat KO?

Příspěvek od mstorm »

no uz som si o tom nasiel na nete, vam tusim vsetkym termostaty funguju :lol:
vysledok mojho hladania su teda mozne 2 priciny chyby "139 Cooling Map, Activation":
- vadne ovladanie termostatu sposobene termostatom samotnym -> vymenit termostat
- vadne ovladanie termostatu sposobene zlym prepojenim na termostat -> prezriet pripojenie kabelaze k termostatu (co som tak cital, bezne len vypadnuty konektor...)

mna ale trosku zaraza to, ze auto sa zohrieva pekne rychlo aj ked mrzne a teplotu si drzi optimalnu, aj podla rucicky a aj podla diagnostiky, takze sa neprehrieva... kurenie (topeni) je ale horsie
740iA 02/1998 V8 4.4i, steptronic, koža, ...
viper100
Příspěvky: 23
Registrován: stř úno 04, 2009 12:27 pm
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: 740i - termostat KO?

Příspěvek od viper100 »

Nejsem si moc jistý ale u mě napůl taky nefunguje. Mělo by tam být klasický termostat a ten mi funguje dobře a potom je tam ještě elektronická část co by to měla také sama regulovat podle potřeby a ta mi taky nefunguje. Údajně by to ničemu vadit nemělo. Taky se mi zahřívá bez problémů a po pár kilometrech je na provozní teplotě tak sem ten termostat zatím neměnil.
BMW e38, 740i M62, 1997 Steptronic
Odpovědět