Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od Tomas735i »

:lol: já vám nedám pokoj :lol: .. Ale omlouvám se, sedmu mám novou a jsem z ní celej jalovej :shock: ... Alespoň se tu vytvoří užitečný topicy který se pak můžou přepsat do jednotného FAQ :D (mimochodem pak ho klidně udělám, až se přiučím :lol: )..

Na BC jsem při vyplém klíčku našel funkci LUFT.. Když to zmačknu tak začne blikat červená kontrolka a začne to foukat... Co se děje, na co to je? :lol: :oops:
Naposledy upravil(a) Tomas735i dne sob zář 06, 2008 8:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomas735i
Příspěvky: 660
Registrován: čtv srp 28, 2008 5:32 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Luft

Příspěvek od Tomas735i »

Tak jsem něco našel... je to z BMW klubu od Fuga, tak jsem si dovolil to zcitovat pro ostatní... ;)

Otázka: Kde najdu samotné zařízení? (+ pokračování o nezávislém topení samotném, dále NT)
fugo píše:na pravé straně nejlépe je vidět po vyndání nádobky ostřikovačů, je jakoby pod kloboukem tlumiče v mot. prostoru. Někdy od roku 91 se používá pro nezávislé topeni (NT) druhá baterka v kufru pod tapecem (vpravo) a bez ní NT nejde. Normálně ho zkus ,stiskni ZEIT až se ti objeví HEIZ An (tuším) a tlačítkem S/R ho spustíš, pokud se nedostaneš na HEIZ An a píše to jen LUFT An (Zeit1 a 2 tě nezajímá to jsou časy když budeš chtít NT spustit když nebudeš v autě) tan na přepnutí na HEIZ je potřeba držet současně ZEIT a A-TEMP.

NT zkusí nastartovat, ale pouze 2 startovací cykly a pak se vypne pokud nenaskočí, většinou nejde žhavička na tu sáhneš jestli je teplá, a nebo nejde - je přilepená palivová pumpa, většinou pomůže vlézt pod auto je tam co palivové filtry pro motor, přivézt si k ní 12V a cvakat s ní (je elektromagnetická) nejlépe než ucítíš zpředu benzin.

Schéma NT sem do fora dával Radek.

NT běží max 30min.

Mě startuje až na druhý start takže nejprve cítím benzin ale pak už jede.
Výrobce doporučuje alespoň 1x měsíčně NT zapnout a nechat běžet, myslím že to je z důvodu aby se nezalepila benz. pumpa a nezmizel benzin s trubky od pumpy pak to dlouho trvá než to natáhne.

NT v 750 ohřívá vodu jen pro kabinu.
Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 294
Registrován: pon úno 18, 2008 6:59 am
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Luft

Příspěvek od Fugo »

sice nevím jak to funguje u e38 ale u e32 je to takto, na BC je funkce LUFT/HEIZ (to druhý pokud máš nezávislý topení) pokud je teplota venku nad 16°C automaticky se tlačítko přepne na funkci LUFT a když je pod 16°C tak na HEIZ.

Tak, LUFT je vyvětrání vozu běží ca 30min a pak se vypne, máš také možnost nastavit dva časy spouštění, já to používám takto: když spím v autě někde na sraze a je vedro, než jdu spát auto vyventiluju a nastavím si časy na 3 a 6 hodin a během spaní se sepne ventilátor a auto mě vyfouká tak abych tam nechcípl vedrem.

A to samý funkce HEIZ, při ní se zapne ještě nezávislé topení a auto si hezky vyhřeju abych nemrzl.

Přechod mezi LUFT/HEIZ je možný tak že se současně stiskne tlačítko LUFT/HEIZ a A-TEMP.

tak snad nějak podobně by to mohlo chodit i u e38.
Kawasaki ZX-10R masakr!!!

>>>Pneuservis,Klimatizace<<<
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od JaraX »

u e38 je to podobny, bud na bc je na to funcke v menu (standlulf, standheiz) bud si nastavím jeden ze dvou času, nebo si to zapnu, něco jako funkce rest, prostě třeba vím že pojedu ve tři domu z prace a auto stojí na slunci tak 2:40 nastavím na větraní a aspon mě hned nezabije to horko.
to samy s topenim, akorat že v zimě nemrznu :)
BMW service expert - http://www.jarax.net
PRAHAV8

Re: Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od PRAHAV8 »

X
Naposledy upravil(a) PRAHAV8 dne čtv pro 31, 2020 9:05 pm, celkem upraveno 1 x.
diLucca
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 09, 2008 10:47 am

Re: Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od diLucca »

si nastavis cas kedy sa ti ma vyventilovat afto... nie? :)
PRAHAV8

Re: Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od PRAHAV8 »

X
Naposledy upravil(a) PRAHAV8 dne čtv pro 31, 2020 9:05 pm, celkem upraveno 1 x.
diLucca
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 09, 2008 10:47 am

Re: Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od diLucca »

zadas cas kedy sa ti to ma spustit, a potvrdis to, musi sa ti vyznacit ze to mas zapnute, a ta ledka pri displayi by mala blikat ze to mas nacasovane
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od lolita »

Pokud mam aux. vent. zasedle v menu, tak predpokladam, ze to v aute nemam, tj. "nezaktivuje" je se mi ta volba treba kdyz dam klicek v zapalovani do druhe polohy, pravou nohu za leve ucho a budu si pritom zaroven vythravat chlup z te nohy?
diLucca
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 09, 2008 10:47 am

Re: Nezávislé topení/ventilace (Luft, Heiz...)

Příspěvek od diLucca »

no neviem ja to nepouzivam... treba skusit ;) prip. na http://www.e38.org mas manualy
Odpovědět