Getriebeprogramm

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
SHAVO!
Příspěvky: 111
Registrován: ned led 17, 2010 8:43 pm

Getriebeprogramm

Příspěvek od SHAVO! »

Vím co ta hláška znamená,ale..Popíšu problém
Auto včera ráno nastartuju a točí 2000,to se nikdy nestalo.Tak jsem jí chvíli nechal a začla pak kolísat mezi 500-1000.Dojedu na půl cesty do práce,shasnu auto,koupím jídlo a chci zase nastartovat a auto shasíná.Nepodařilo se mi nastartovat,klekla baterka.Tak jsem vzal z práce novou,vyměnil a od tý doby auto shasíná,píše pořád getriebe program.Auto řadí od dvojky..mám pocit,rozjíždí se svižně,ale v nízkej jede z poloviny případů ná 5 válců snad a když už jede na všech 8 a přišlápnu plnej plyn ale bez tlačítka,nepodřadí ani o jeden stupeň a naopak si zařadí další,težší stupeň.Po odpojení baterie,vyčištění měniče hlášku auto nepíše ale řadí tak jak jsem to popsal.Pak zmizej z budíku zařazený stupně(D E) a obejví se zas getriebe program.I vlezl sem pod auto a sundal vanu.Z převodovky vytekla uplně neprůhledná šedá sračka,co nemá s olejem do automatu vůbec nic společnýho.Dle vůně je to snad plná sintetika do motoru.Spáleniskem však nesmrdí.Další údiv...zespod převodovky je zatočenejch snad 30 torxových šroubků.Jeden z nich byl skoro celej vytočenej.Ještě zmíním,že když zařadím,auto jede samo od sebe dopředu i dozadu,nestojí na místě,tak snad nic spečenýho není.Zajímá mě,jestli ta sračka co tam byla nalitá a milionkrát přejetá a nebyl to olej do autmatu a ten povolenej šroub může za to,že mi to píše getriebeprogram,špatně to řadí a shasíná mi motor.Díky za rady
716iSAL e32
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od T613 »

pokud to pise getrieb program tak muj tip jsou pripalene lamely ... delalo mi to na jednom V8 uplne to same, prevodovka teda radila ok, ale sem tam to hodilo getrieb a normlane zdechl motor, a treba 2x nesel natocit, na potreti uz zas jo a jel jak hodinky, automat radil jak mel, ikdyz OK nebyl. Proste jednotka to auto odstavila.

Takze tam dej olej co tam ma byt a uvidis. Ja bych to ale ruzove moc nevidel.
Uživatelský avatar
SHAVO!
Příspěvky: 111
Registrován: ned led 17, 2010 8:43 pm

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od SHAVO! »

taky tomu moc nedávám.Jinak Díky za cajky ;).Ještě mě řekni-Kde je nalévací otvor automatu?
716iSAL e32
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od T613 »

u V8 neni merka, a otvor je presne nahore prevodovky - pristup jak k penezum ... musis tam nacpat hadicku atd ...
Uživatelský avatar
SHAVO!
Příspěvky: 111
Registrován: ned led 17, 2010 8:43 pm

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od SHAVO! »

Olej nepomohl.Celý to hapruje i s motorem.Musím teď někam na diagnostiku,akorát pochybuju že dojedu do Brna.Nevíte o něčem v okolí Jihlavy?
716iSAL e32
Uživatelský avatar
SHAVO!
Příspěvky: 111
Registrován: ned led 17, 2010 8:43 pm

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od SHAVO! »

takže olej novej,filtr taky.Zjistil jsem následující věc-spečený kabely na pravý straně motoru,v tom plastovým krytu vedoucí i od diagnostický zástrčky.Po opravě se změnilo chování auta v tom,že nehrapuje s počtem válců.Ale před tím,když byla odpojená jednotka automatu,byly zobrazený dobu zařazený stupně a režim,shaslo to až po době.Teď i s připojenou jednotkou po každým otočením klíčku shasnou zařazený stupně a obeví se getriebe program ale automat řadí!Není v žádným nouzovým režimu.Ale při přidání plynu o víc jak pětinu motor zdechne a střelí do sání.No kousíček plynu se chová normálně,na kickdown reaguje.
716iSAL e32
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od dodiiik »

Prosim pekne jak si to oopravil ? Dnes jazdim uplne v pohode cely den, striekal som si dvere porobil veci, vypucoval kufor, tepoval som no cely den som rpi nom strávil, išiel som do tesca dokúpiť nejaké veci, dokonca aj to jedlo... vojdem do auta, otočim klučom natukam code auto dlho štartovalo ale natočilo, benzim dojazd 25 km (meral som spotrebu tak preto také marné), došiel som domov asi 3km odstavil auto na parkovisku, dorobil veci spravil fotky utrel okna.. vojdem otočim klučom a ani za nič som nenaštartoval... 2x som to skusil, tak si hovorim asi stojim nerovno, nenatiahne benzin, prešiel som sa na pumpu dal do kanistru 6litrov, asi 2km som sa nachodil tma aj spet, prišiel k autu nalial , a skušal som štartovať proste motor zhasinal zhasinal .... len ho točilo vyskošila par krat ccheck control a potom getriebeprogram... a vybil som takmer baterku .... auto som ledva zavrel na DO nereagoval tak cez zamok... a tka som dnes skončil pekný deň..baterka nieje uplne KO, potom sa chytil central, kedže na kluč to stale hadzalo alarm .... hmmm
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od fivajs »

Pokud máte někdo v háji au.převodovku, pište na SZ, mám tady dvě (jedna 100% funkční). Obě dohromady za hubičku-zabírá mi to tady místo v garáži. Doručení přímo k Vám bý neměl být problém
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od dodiiik »

:) obchodnik ale :) tak piste riesenie halooo :P dakujeeem
Uživatelský avatar
clarion111
Příspěvky: 87
Registrován: úte pro 07, 2010 2:54 pm

Re: Getriebeprogramm

Příspěvek od clarion111 »

ahoj shavo jak si to poriesil konečne som našiel to čo robi aj mne myslel som ze je to motorom a tiez mi vypisuje Getriebeprogramm a ani neukazuje zaradene stupne a ked tam dam 2 tak sa to rozbieha lepsie a R v pohode
Odpovědět