E31 850i '92 "KIT" & E38 740iA '01 "Lískulka"

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
WilD
Příspěvky: 341
Registrován: sob led 30, 2010 11:46 pm
Bydliště: Praha/Dílna Říčany
Kontaktovat uživatele:

E31 850i '92 "KIT" & E38 740iA '01 "Lískulka"

Příspěvek od WilD »

Zdravím pánové a dámy,

sice není o co stát, ale přecejen představím trochu ten svůj pekáč...ovšem ještě předtím trochu osvětlím situaci a důvod koupě... :oops: ;) :

Ještě před řidičákem jsem věděl, že si hodně brzo potřebuju pořídit Bavora, takže během hledání něčeho, co odpovídalo mým požadavkům na první auto (tenkrát BMW E30 318iS) jsem nepohrdl na rozježdění maminčiným modrým Fazolem :D Z původního plánu, vydržet to šourat se Fáglem do dalších prázdnin (to byl snad někdy březen 08) a pak jet pro vysněný iSo do Reichu sešlo velice rychle, bo se to nedalo vydržet a navíc se mi objevila jedna zdánlivě ideální tříca přímo u čumáku mnohem dřív, tak jsem do ní bez váhání skočil...po pár zásazích vypadalo to moje iSo asi takhle...:
Obrázek
Jenže tak ideální stavově rozhodně ta konkrétní tříca nebyla, takže se vesele srala a srala a já měl stále akorát pracky v motoru a bůhvíkde jinde a hlavně toho mnohem víc najezdil fávem a to hlavně pro díly na Báwo :D V zimě jsem zatoužil po bezstřecháči, tak jsem si dojel pro vrakoidní E30 325iC cabrio s tím, že iSo už se tvářilo, že bude sloužit a já se budu moct hrabat v dalším, případně střídat na dílně a v provozu. Tak jsem si přivezl něco cirka takovýho (neděsit se :o :lol: )
Obrázek
Dodělal jsem nějaké dodělávky na iSu, pojezdil v maximálních teplotách 5°C s kábrem bez střechy a kábro odhlásil, že se začne pořádně. Jenže se mi téměř okamžitě povedlo mou šikovností iSo "faceliftovat", takže jsem měl najednou ve frontě dvě víceméně oficiálně nepojízdný třícy a zase si musel půjčit Favorita do služeb :evil: :lol: No a jak se postupně stále nedařilo nějak to sladit, aby se na jednom autě dělalo a druhý mezitím jezdilo (například v kábru mi po pár dnech od znovupřihlášení zaklepal motor :shock: ), tak mi došlo, že to musím vymyslet trochu jinak. Bylo to zhruba přes léto, když jsem začal vybírat nějakej denní povoz hlavně na zimu...pořád nic, co by mě dost zaujalo, až jsem to vzdal a řekl si, že holt asi budu střídat s pražskou MHD... :? A jak to tak bývá, až pak jsem dostal nabídku, která se aspoň na zkoušku nedala odmítnout. Byla (teda vlastně ještě je a dál někde jezdí) to E34 525i s M50 bezvanos, svorem, anatomama v černý kůži atd. za pakatel, tak jsem ji vzal s tím, že kdyby se něco posralo, tak se halt rozkuchá a tratit na tom nebudu...Obrázek
Auto zimu přežívalo skvěle, sloužilo v podstatě bezchybně, akorát s blížícím se jarem jsem začal přemýšlet, co s ním dál. Jelikož už se mi moc nechtělo jezdit v takovým vzhledově "ciganwagenu", tak jsem začal sepisovat, do čeho zainvestuju jak vzhledově, tak stavově, až jsem se dostával k částkám několikrát převyšujícím pořizovačku, tak jsem si řekl, že ho snad raděj pošlu dál a pořídím lepší základ... Postupně vykrystalizovaly nějaké požadavky:

1) prostě to musí být V8, když už
2) rozumné provozní náklady
3) praktičnost by neškodila
...
Už jsem v podstatě kupoval E34 530i V8 Touring, ale nečekaně se zvedla cena proti původně projednané, tak jsem mrknul, co se dá za ty peníze ještě pořídit. A v tu chvíli to začalo, E38 se mi vždycky líbila, akorát jsem si nějak nedokázal představit, k čemu bych ji využil... Pak jsem si ale řekl něco ve smyslu: "využij tu šanci jezdit nepraktickým autem, dokud nemusíš řešit rozrůstající se rodinu" :) Navíc jsem objevil nějaký kousky, který se pohybovaly ve stejné cenové hladině, jako by mě vyšel ten tour, takže jsem se tím začal "velice rozumně" v průběhu zkouškovýho intenzivně zabývat, na jeden den si domluvil prohlídku třech aut, abych měl představu a nakonec to dopadlo, že mě nejvíc zaujalo hned první z těch aut, na který jsem se byl mrknout. V podstatě šlo o to, že důvod prodeje byla koupě funglovky 530d, což naznačovalo, že v tom autě nějakej bubák nutně nemusí čekat a víceméně se to potvrdilo. A tak jsem si 12.1.2010 pořídil tuhle sociální E38 a přestože zpětně vidím, že jsou výhodnější nabídky, tak nelituju...a teď už konec keců a k autu... :ugeek: :


Fakta:
E38 740iA, motor M60, nalítáno zatím ještě pod 400 tis km, výroba 7/94, barva Dunkelblau (ano, nemetalýza pro 7er :roll: :lol: ), jezdí to na prdíky už asi 80 tis km, takže 80l bomba v kufru.
Z výbavy skoro nic, jen digiklima, telefon, dvojtá skla, xenony, základní audio s 6CD changerem, soft-close na kufru, šíbr...a "vrchol večera": intík ve světlým hadru :lol: (ale aspoň jsou to comforty s paměťma atd. :) )

Prozatím provedeno:
Nalítáno nějakých skoro 15 tis km od koupě, základní údržba, pár prkotinek jako třeba výměna startéru na xenonu (v podstatě jediná věc, co se na samotným autě vysrala), 18" kola Styl 89 a pak opravy LPG systému, kde se mi nejdřív odporoučelo těleso filtru kapalné fáze a pak i reduktor, no takže tam mám teď novej reduktor a snad bude co se tohohle týče klíííd 8-)

Plány:
Nic extra, musím se pořád udržet v mezích denního užívání a na nesmyslný investice mám jiný objekty :oops: Takže jsem si pořídil dárce prkotin jako volantu, kterej mám odrbanej, funglových podvozkových částí (primárně jsem potřeboval vyměnit přední tlumiče) a zimáků. Jinak se asi schyluje k upgradu interiéru (tak nějak z hecu nebo spíš prudy typu "tyvole, sedma v hadru" :lol: ), což dá prostor při výměně zabojovat s korozí, která má "hnízdo" vpravo vzadu. Pak možná decentně přikrčit a na příští sezónu vyměnit kola, bo je spousta hezkých, co bych chtěl vyzkoušet :) A jinak prostě klasicky udržet v rozumným stavu.

Pár fotek (výběr):

Po koupi:
Obrázek

Po velkým defektu provizorně na 17" Zenderech:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A už na současných kolech - 18" Styling 89 (s ne úplně předpisovým rozměrem pneu, ale už jsem je sjel, tak přijdou jiný):
Obrázek
Obrázek

Z výletu do Blavy na maraton:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

U kamaráda s lepším fotopřístrojem v okolí Vodňan:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
koukám, že tyhle fotky to velikostně neudejchává, jak má, takže tady odkaz na kompletní galerku z té fotosession:
http://daudgen.rajce.idnes.cz/3er%2C5er ... together/#

Poslední "výlet" Pha - Považská Bystrica - oklikou přes "Paříž" a jiné zase zpět do práce :)
http://img248.imageshack.us/g/hpim4829.jpg/
Legenda:
Prvních 6 - Opatov večer před cestou,
další 1 - Sluboxův doprovod po PB,
následujících 5 - to jsem zajel i k Eifelovce Laughing ,
pak 2x - krátká zastávka doma v Špk,
2x "pitstop" Suchý Vrch,
poslední 3 - a zase "hurá" do zaměstnání...
(platí pro seřazení od nejstarší - možná to bude mít tendenci zobrazovat se naopak...)


Takové malé ne až tak dávné "haluzjubileum":
Obrázek

No a dovoz dárce:
Obrázek



Děkuji za pozornost a příště zase nashledanou :ugeek: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) WilD dne úte čer 05, 2012 3:01 pm, celkem upraveno 3 x.
WilDWerkE - (self)servis
7er: Lískulka 708MPI ...DF92280,
Other BMWs: KIT 812HTP, Alpinašrot 300NIC...
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od KAMIL740 »

story jak krava ale dobre :))))))
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od caknakis »

Ta posunutá SPZ vypadá dobře nasraně :-)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od Snejk »

jj vypadá nasraně skoro jako náš führer AD...min .. pššt :lol: :lol: :lol:
admin.JPG
to je výraz řidičů fiatu brava :lol:
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od T613 »

ty dostanes jednou taky pekne do drzky :lol: :lol: :lol:
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od caknakis »

:lol: :lol: :lol: ale na komiks to nemá ;)
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
WilD
Příspěvky: 341
Registrován: sob led 30, 2010 11:46 pm
Bydliště: Praha/Dílna Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od WilD »

Nasraná SPZ "bohužel" naposled, když jsem byl na Texacu upravena a posunuta do normální pozice s podznačníkem http://www.e30.cz , bo jsem si myslel, že mě třicítkáři přestali poznávat a tak nezdravěj, ale oni přestávaj evidentně zdravit tak nějak všeobecně, nevím proč... :? :lol:

Eště mě napadá k těm kolům... Ka...ka...kamile, máš ještě ty Alpiny nebo už jsou v US u papínka? :D :oops:
WilDWerkE - (self)servis
7er: Lískulka 708MPI ...DF92280,
Other BMWs: KIT 812HTP, Alpinašrot 300NIC...
Uživatelský avatar
MEDVIDEK
Příspěvky: 632
Registrován: čtv srp 21, 2008 6:34 pm
Bydliště: Tanvald

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od MEDVIDEK »

Snejku ta srovnavaci fotka nema chybu,maš jěště nějake???? Doooost mě to pobavilo :lol:
BMW 750i e-65 fl
ex M5 e-39 r.v.12/ 2000
ex 730d r.v.4/ 2000
exBMW525tds
ex BMW 740iL e-38 r.v. 10/1997
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od KAMIL740 »

WilD píše:Nasraná SPZ "bohužel" naposled, když jsem byl na Texacu upravena a posunuta do normální pozice s podznačníkem http://www.e30.cz , bo jsem si myslel, že mě třicítkáři přestali poznávat a tak nezdravěj, ale oni přestávaj evidentně zdravit tak nějak všeobecně, nevím proč... :? :lol:

Eště mě napadá k těm kolům... Ka...ka...kamile, máš ještě ty Alpiny nebo už jsou v US u papínka? :D :oops:
alpiny furt mam ale uz je v jednani cesta do usa :)))) ne nejaky bavo pudou :)
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
Uživatelský avatar
WilD
Příspěvky: 341
Registrován: sob led 30, 2010 11:46 pm
Bydliště: Praha/Dílna Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejsociálnější 740iA na 7er.cz alá můj "dailycar"

Příspěvek od WilD »

Tak zatím se nic moc neděje. Auto slouží jak má, dárce se kuchá a v garáži se snad už nakupilo vše potřebné (díky T613 za HR pružiny ;) ), aby se mohl přizpůsobit podvozek k mé spokojenosti. Pak jsem si udělal radost s výklopným 1din rádiem s LCD od Pioneera (jasný, kdo má origo Navi, tak neřeší no :D :oops: ). No a tím to zatím zhaslo, protože jako napotvoru jsem začal objevovat zajímavý věci pro třícu, tak se finance přesunuly jinam a došly :lol: Takže se ještě musí pořídit redukce z origo konektoru tak, aby fungovalo ovládání na volantu pro Pioneer, protože toho se nehodlám vzdát... (viz.: http://www.bmshop.eu/auto-hifi/adapter- ... lantu-bmw/ a http://www.bmshop.eu/auto-hifi/pioneer- ... connects2/ ). No a taky koumám nějaké neinvazivní posílení audia, zvlášť hlubších tónů, což je skrz bombu trochu složitější... Ale konec keců, až bude, bude i s foto. Zatím vyhrává má líná řiť a hotový nic nejni :? :mrgreen:
Moje účast na Cultu..:
Obrázek
Obrázek
A po cestě do Prahy zastávka v rodišti s "novou" třícou, co musím poskládat mamině a zablouděn někde po okreskách :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Příště snad něco techničtějšího :ugeek:
WilDWerkE - (self)servis
7er: Lískulka 708MPI ...DF92280,
Other BMWs: KIT 812HTP, Alpinašrot 300NIC...
Odpovědět