Zadní LED diodový světla - který typ

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět

Jaký se Vám líbí typ zadních LED světel

Typ 1
1
5%
Typ 2
0
Žádná hlasování
Typ 3
0
Žádná hlasování
Typ 4
13
59%
Typ 5
2
9%
Typ 6
5
23%
Typ 7
1
5%
 
Celkem hlasů: 22

lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Zadní LED diodový světla - který typ

Příspěvek od lolita »

No ono mi hlavne divny to, ze se mi odpor utavil, kdyz jsem nebrzdil, tzn. nemelo by na nem byt napeti zadne ....
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Zadní LED diodový světla - který typ

Příspěvek od lolita »

Beavis píše:No ja mel ten kondik zapojenej prez diodu. takze on se nabil a dal to nepustil a k nemu sem paralelne pripojil malej odpor. Takze kdyz prisel testovaci impul slo to do kondiku a pak se pomalu vybijel do toho odporu. Jinak kondik musi byt hodne velkej. Myslim ze snad 4,7mF. Coz neni zrovna levna zalezitost. Ale vykonova ztrata byla jen ten malej testovaci pulz. A zadny topici rezistor tam nebyl. Jen sem pak uz nevyresil to blikani. A protoze uz sem nemel auto na kterym bych to zkousel tak sem to nedokoncil.
Jen tak prozajimavost (ja uz to neresim, ja jsem prilepil na odpory chladice, odpory uz cestne prilepil a stahovacima kabelama upevnnil na kov co je u svetel - precjen nechci znicit svojim lajdactvim dalsi izolaci kabelu) tvoje idealni zapojeni teda bylo:
omluvte nekorektnost schematu, nejsem vubec elektro
Obrázek
Beavis
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 23, 2008 5:39 pm
Bydliště: Vsude mozne. Praha a Marianske Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED diodový světla - který typ

Příspěvek od Beavis »

Takhle. Pro kazdou cast svetla. Takze jednou pro parkovacky, pro brzdovy, u me jeste pro mlhovky a pro blinkry a spatecku. U vas by to melo stacit dvakarat pro brzdovy a parkovacky. Ten rezistor je normalni klasickej malej rezistor. Myslim ze do ctvrt Watu.
Přílohy
zapojeni.jpg
BMW E65 760
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Zadní LED diodový světla - který typ

Příspěvek od lolita »

Urcite mF jako mili a ne mikro? Nedari se mi to najit v GME ani GES. Jinak sem vymyslel efektivni chlazeni tech odporu, ale tohle reseni, kdyby fungovalo by bylo cistejsi ...
Me furt neni jasny jaktoze by kondenzator totiz vyziral jen ty testovaci impulzi a ne vsechen proud ...
Beavis
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 23, 2008 5:39 pm
Bydliště: Vsude mozne. Praha a Marianske Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED diodový světla - který typ

Příspěvek od Beavis »

Zdravim, tak ty kondiky jsou treba na GME tady http://www.gme.cz/cz/index.php?product=123-202..

Jinak Kondik je soucastka ktera uchovava naboj. Kdyz k nemu pripojis napeti zacne se nabijet dokud se nerovna pripojenemu napeti. Jakmile je nabitej uz nim nic netece. Kdyz je vybitej a razove se k nemu pripoji napeti chova se jako skrat. A prochazi nim maximalni proud. Ten se pomalu zmensuje az se nabije. Takze kdyz pride testovaci impulz mel by ho vsechen pohltit. Ale kdyz svetlo sviti tak se nabije a dal uz nic nespotrebovava.

Kamarad me pozadal abych ty sve svetla dokoncil. Takze Az budu mit kompletni diodova svetla se zapojenim ktere neblika a nehazi chyby zverejnim to tu. Ale Buh vi kdy to bude. :D
BMW E65 760
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2134
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED diodový světla - který typ

Příspěvek od fishmaker »

Beavis píše:Kamarad me pozadal abych ty sve svetla dokoncil. Takze Az budu mit kompletni diodova svetla se zapojenim ktere neblika a nehazi chyby zverejnim to tu. Ale Buh vi kdy to bude. :D
Držím palce a až se to podaří...tak bych si rád zamluvil montáž u mě :-D
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: Zadní LED diodový světla - který typ

Příspěvek od lolita »

Tak ted jsem jeste nasel tohle http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... &gcat=XEAD ... nevim jak se to pouziva atd. Ale treba to nekomu pomuze.
Odpovědět