Hudba

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Hudba

Příspěvek od fivajs »

Máte někdo zkušenost s montáží hudby do E32? Nejde mi o zapojení rádia, tam je všechno jasný (předěláno na ISO), ale o montáž lepších repro...
Klasicky jsou na autě vpředu dole 13-ky+nahoře výškáče a vzadu taky snad 13-ky. Vpředu mi to vrásky nedělá, ale vzadu je to pro mě poddimenzované. Chtěl bych tam dát (nejlépe skrytě, aby to nebylo do očí a nekazilo vzhled) ovály. Znamená to řezat zadní kovovou příčku mezi sedadly a oknem. Nezeslabím Tím konstrukci? A další dotaz: Kdybych nechtěl dělat tento zásah, máte někdo zkušenost s montáží do dveří? Jde mi o to, jestli se to tam dá nabastlit... zatím mám všechno venku, jen přední repro jsem si předělal na Aviatory - dole 13-ky basáky + výhybka + nahoře výškáče... Do kufru půjde navolno (aby se sním dalo manipulovat) aktivní subwoofer, takže defakto řeším jen ten zadek
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Hudba

Příspěvek od hubas »

Na nějaký bastlení do dveří nebo plata se vyser, stejně tak na sub v kufru...využij prostor za zadní loketkou v místě skivaku.
Neměl by být problém tam dostat 2x8" koaxiální třípásma a ani nebudou vidět-je přes ně ta látka na sucháč. Já to zkoušel měřit a vejdou se, ale já mám v kufru bojler a ten by mi tam asi překážel... Mám je ve féle a za ty prachy (900,-) to basuje a celkově hraje dost dobře...až teď musím pořešit drnčící SPZtku :D ...jsou to Blaupunkt GTx 803. A v 7er budou hrát ještě líp...protože prostor před a za reprákem bude líp oddělenej, taxe jim bude dát víc naložit kvůli posunutí akustického zkratu. Ty původní zadní 13ky tam nech jako atrapu...a srát na to.
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
Tomas750iL
Příspěvky: 525
Registrován: stř zář 29, 2010 11:44 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Hudba

Příspěvek od Tomas750iL »

zdravim
ked tak ten predok sprav ako to spravil tuna uzivatel s nickom T613 ma to hezky spravene a podla toho ako to vyzera to moze hrat slusne
pozri sekci uzivatele a tam najdi jeho pribeh
V12
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Hudba

Příspěvek od fivajs »

Stejně ten subáč v kufru bude :shock: . Už ho mám dlouho, byl se mnou v každém autě. Nechat delší kabely a dáš ho kam chceš. Ten zadek chci hezky stereo, takže k opěrce se nepřikláním, i když velmi dobrý nápad a časem tam vymyslím nějaké dva středobasy pod sebou. Pokud nikdo tady neporadí, což asi ne, koupím kvalitní 13-ky, dám je na místo původních a výšky už někam nenápadně přihodím. jen mě štve, že mi zůstanou dvoje fakt dobrý ovály (Panasonic a Blaupunkt). Takže pokud máte doma někdo zbytečný a dobrý, ale fakt dobrý 13-ky (nejlépe komponentní bas+výška+výhybka), rád vyměním. A ty dveře - ano - blbost a zkur...í auta
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Hudba

Příspěvek od T613 »

e32 je obyvak a 13kama ho neozvucis (pokud jich nedas na plato dozadu 8 kusu)
jinak mi ukaz co je pro tebe kvalitni 13 cenove prijatelna teda, ja jsem zadnou jeste v ruce nemel

kdybys nebyl shnily a podival se jak to mam udelane tak neco pochytis ... vzadu ovaly samo rezat flexou pricku ... vepredu 17cm + vysky co byly k nim pres vyhybky, zesik porad zadny ani sub

me slo hlavne o to, ze chci hrat kvalitne ne BUM BUM ikdyz posloucham v aute vsechno, takze jsem koupil jedny z nejlepsich ovalu coz se vyplatilo a zadny bass navic neni treba, k tomu je potreba samo poradne radio s kvalitnim predzesikem ... hraje mi vic zadek nez predek, respektive je to logicke (zadek hraje spis basy, predek stred + vyska). To radio je sice top model ale i tak predek + zadek na plne koule moc dlouho neuhraje (prehreje se a vypne) takze by to chtelo ten zesik no. Za dalsi uz ted vim z praxe ze dopredu by to chtelo mnohem kvalitnejsi a vetsi vysky do palubky. Jelikoz ty hlavni repro jsou moc utopene u nohou. Proto idealni by bylo samo mit tyhle repro ve dverich jenze to je prasarna No.1, radsi ruce useknout nez to udelat. Jakykoliv bass co das do kufru musis namirit jedine skivakem do auta jinak to hrat nebude a rozpadne se ti kufr, upadnou svetla.

Jsem s tim spokojeny, 100% to neni. Kdyz dojede kdokoliv s E32 a pusti radio tak to musi hned vypnout, protoze to bud sumi nebo skripe a pak si 5x reknes, ze to co mas je vlastne super :-)
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Hudba

Příspěvek od hubas »

v sedanu je to se subem v kufru docela průser...chce to větší výkon a to pak vypadáš jak chuj s drnčící rezervou :D
Chtělo by to ozvučnici na míru klidně jen s 8"wooferem uprostřed skivaku...prostě ty basy hnát do auta a ne ven.

Nebo si dej tmavý folie a kup kvalitní sluchátka :D :D :D
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Hudba

Příspěvek od T613 »

sub muzes dat i do plata doprostred s tim ze udelas bednu pod prepazku, je to uz narocnejsi zastavba ale asi nejlepsi. Potom si muzes hrat s nastavenim radia a ovladani toho subu do nekonecna.
Spis je ale lepsi tim skivakem - da se s tim hybat, pripadne vyhodit atd. Davat sub ciste do kufru (kamkoliv) je nesmysl jak pises.

e32 neni zadne UFO na hudbu, jen tam musis proste dat co nejvetsi repro (coz vyzaduje upravy) kvuli prostoru, repro ktere maji aspon rozumne RMS a taky je mit cim krmit (zesik nebo super radio). Nikdy se ti nesmi stat ze beznym radiem kdyz to nakrmis ti zacnou repro odchazet, to je spatne. Kdyz nestiha radio je to dobre a dozenes to zesikem.

Ja jsem tohle pred koupi konzultoval s clovekem v oboru, abych tu nedelal chytrosti :lol: a vse co mi rekl ma logiku a ridil jsem se tim, samo to neni dokonale, protoze nejsem milionar ... ale pokud nekdo tvrdi ze original repro je dobre a staci potom nevi co je hudba (mysleno dnes). Pred 20 lety tohle origo audio bylo terno.
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Hudba

Příspěvek od fivajs »

OKI OKI OKI, něco vymyslím. T613 - dobrý. Je vidět, že víš o čem mluvíš. BMW je fakt big room a všechno je o prachách
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
hubas
Příspěvky: 715
Registrován: stř bře 03, 2010 9:26 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Hudba

Příspěvek od hubas »

Já věřím, že T613 to má udělané solidně...a šel cestou, která se líbí i mně...tzn. dostat solidní zvuk bez dalšího zesíku....subu apod. Ale já bych ty žluté potvory v zadním platu nesnesl...vypadá to hrozně. Prostě 13kama takový auto neozvučíš...to je jak plíst z hovna bič :D
BMW e32-735i-10/91, manual+LPG
Volvo V70 I.-2,5d-10/99, automat
Opel Corsa E-1,4i-04/17, manual+LPG
EX BMW e38-740i-06/96, automat+LPG
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Hudba

Příspěvek od T613 »

ja si sub muzu kdykoliv dodelat coz bych i chtel, jelikoz radiem si ho pak muzes ovladat dle libosti nebo ho uplne vypnout atd, ale srat na to zatim
a pres ty ovaly nejsou dane mrizky, jinak by si toho nevsimnul vubec nikldo i tak to neni skoro videt za operkama
Odpovědět