Kolik máte v 7er?

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od dodiiik »

stále ich tu je menej ako napr na bmwklub.sk :) tam ich je ako maku tu neviem neviem príde mi to vcelku sofistikované fórum ale hold Česť výnimkám :)
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od T613 »

napad dobry, ale tohle asi objektivne nikdy nesrovnas, i kdyby si kazdy vedl denik
je to pomer:
v jakem stavu auto koupis x stesti na poruchy x najezd km x castecne kde jezdis (mesto nebo dalky)
ja do meho auta dal za 5 let provozu v hotovosti asi 30t na dilech (vetsinou motor nebo podvozek), a pak tu samou hromadu dilu za 0 z kuchanych aut, ale to uz nikdy nevycislim, tak placnu celkove 50t? Ted byl stav takovy ze si vemu papir a tuzku a lehce si spocitam, ze nejvic penez z toho dostanu kdyz to auto rozkuchnu, nez do neho dal lit penize nebo ho prodat za zlomek cele.
Pak je taky rozdil jake kdo dily kupuje (original x nahrada) a jestli plati 500/hod servis nebo si to udela doma sam. To ti hodi obrovsky rozdil.
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od dodiiik »

presne ako hovoríš :) záleží aká značka, a aj ako spomínaš v prvej časti pri takom veku aj top stav aj malý nájazd, reálny nieje záruka ž esa dačo čisto "vekom" neposerie, a stým servisom ja si spravím veľa vecí sám ale hold sú veci na ktoré nem=am vybavenie ani čas a popravde zatiaľ ani zručnosti ale odkedy mám 32jku tak som sa priučil až až :D aj tak naj pocit je niečo si spraviť sám, dnes som dorobil lumbar suport , babral som sa kúsok s tým musel som skočiť kúpiť šrubu, a hold robil som to vonku garáž nebola k dispozícii , kúsok bola aj zima ale to keď si človek sadne a ono to ide D: to ej super pocit a v servise za prve takéto veci si dovolím tvrdiť bez toho aby si niekto to našiel na nete viz fórum a pod, ani nespraví... nech je servisák aký chce a vzali by za to no peknú čiastku...a na dieli je návratnosť dlhodobá, ale zas vráti sa ti vyššie percento z ceny vozidla a investícii... sám som chcel nejaké veci ale teraz mi prišlo viacero vydavkou či ohľadne auta aelbo bez ale ak to vydrží do Vianoc tak sa poteším pod stromček telefónom :D cd meniť náhodou niekto nemá na predaj ? D: aj ten zatvárať kufra možno posnažím sa :D

napr teraz som chcel dať robiť dvere a aj prevárať prahy, stále som na vážkach je to dosť peňazí ale tak prahy sú kúsok no kúsok pri vodičovi mi "kúsok" prepadlo lebo expert jeden mi tam zahákol zdvihák kov na kov :(
zhnité aj spolujazdcove dvere inak vcelku ok male oderky a niečo začinajúce si ošetrím +-aj sám.. ale chcel by som to, najhoršie je na tom to, že sám viem že to skôr či neskôr dám-.... povieme si a určite niesol sám už keď som tam dal toľko prečo nie tých ešte par tisíc naviac ? to je ako so všetkým potom sa s toho stane rutina a už to beriem za normálne:) ako so škaredou ženou :D (nemal som síce tu skúsenosť ale ako sa hovorí Brat videl ) dakedy sám si hovorím prečo to neriešim tak príklad : kúpim auto za 50 000 kč jazdím na nom dokým sa nerozpadne na setko seriem . vyhodím do kovošrotu čo sa neposralo predám a zistím že som v mínuse par tisícok ale hold vozil som sa :D

ale to si človek nesmie kúpiť e32 lebo tá sa kupuje srdcom _) ale opäť česť výnimkám
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od caknakis »

NORMANN píše:jak píše Spooner, většinou to tu členové mají napsaný v 7er sekce Uživatelé a myslím si, že i kdyby se tu rozepsali, co všechno v autech mají a nemají, kolik do nich vrazili atd. stejně plno lidí nenapíše po pravdě a objektivně, co do auta vrazili, aby se jim tady náhodou nesmáli místní posměváčkové a chytrolíni, který jaxe ukazuje nakonec, sami jezdí v hrobkách, jak to vždycky nazývá snejk....
tím nemyslím snejka :D
Naprostý souhlas. Když spočítám, co jsem do auta vrazil za poslední dva roky.... zhruba 370 000,- A to nepočítám naftu...oleje, filtry....
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od T613 »

dodiiik píše:...
ja svoji 750 nemel nikdy v servisu, vsechno jsem si udelal vzdycky sam a postupne koupil naradi na vsechno, ted mam uz i zirafu na motory :D
pokud bych mel platit jeste navic servis a nemel dily ze sveho skladu tak to auto asi neuzivim, myslim tim na denni jezdeni, lestit ho v garazi je jina vec

e32 se dnes na denni jezdeni nevyplati zadna, mozna 740 s lpg, jinak je to sileny zrout penez at uz palivo nebo veci ktere se proste serou, protoze je to 20 let stary kram. Vem si kdo tady na foru jezdi denne e32 aspon 5 let? Nevim dunst? taky auto rozebral na dily a koupil jine. Jinak me snad nikdo nenapada, ostatni to maji na vylety a stoji v garazi (misi-ce, atd atd). Ja svoje auto kupoval v relativne super stavu a kdyz se mrknes ted tak je to smutne jak to odejde pred ocima, jenze nema smysl do toho lit dalsich 50t, kdyz za tu cenu dovezes druhe auto v lepsim stavu. Takova je realita.
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od dodiiik »

určite hej :) máš pravdu ale zas za tých 50 000 kč ano ale tak ja napr si aj keď kúpim auto druhé nechám tu 32jku, k momentálne ju mám na denne jazdenie, do troch mesiacov tam chcem dat spraviť lpg apod... neviem ale presne si to vystihol teraz je take obdobie že každý tie autá dáva do kytek ... na druhu stranu o to ich bude na cestách menej už teraz si dáš na mobile.de e32jky a tých fakt pekných je tam čim ďalej menej... a velku výhodu mam v tom, že niesol odkázaný na denno denne jazdenie aj keď jazdím denno denne do školy a do práce viem ísť aj mhd ako 90% rovesníkov, alebo ochcávkou 1.6tkou aspon mi zasa príde e32 jak neskrotná beštia :D, ale aj to je auto :) nemám deti ani rodinu nemusím nikoho živiť... inak by som určite uvažoval v inej situácii ale pre mňa je to auto koníček aj auto dohromady... preto tam neváham kúpiť čo to to to :D neviem ani iné auto ma neláka zatiaľ neviem ani čo by som kúpil ak by som mal tú možnosť.... a vlastne ty na čom jazdíš keď tu svoju predávaš ?
M3maniac
Příspěvky: 299
Registrován: stř čer 29, 2011 8:28 pm

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od M3maniac »

já jsem teď v mé e38 za cca 260 :D pomalinku ji piluji k dokonalosti :D
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od fivajs »

Tvrdím jednu zásadní věc: Jakmile nemáš vyjímečnou káru v raritním stavu, nemá cenu do toho srát prachy a origo díly. Zjednodušeně: Cena investic by neměla přesáhnout skutečnou hodnotu auta. Přesně, jak píše Zlín, radši udělat "krojence" (rozřezat) a koupit jinou káru
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
caknakis
Příspěvky: 2908
Registrován: stř lis 04, 2009 9:01 am

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od caknakis »

nechápu.....nemám vyjímečnou káru, ani v raritním stavu, ale není mi líto ani jediné koruny, co jsem do něho dal.....
E32 740iL LCI
E38 740i LCI
F01 740i LCI
Uživatelský avatar
WilD
Příspěvky: 341
Registrován: sob led 30, 2010 11:46 pm
Bydliště: Praha/Dílna Říčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte v 7er?

Příspěvek od WilD »

caknakis píše:nechápu.....nemám vyjímečnou káru, ani v raritním stavu, ale není mi líto ani jediné koruny, co jsem do něho dal.....
Tome, tak Ty už ji máš docela v raritním stavu... hlavně tuším, že tu máš jednu E38 tak nějak nejdýl... (od 2004 nebo tak jsi říkal, ne?)

Co se týče mě, koupil jsem si E38 jako dailycar a podle toho to taky vypadá. Koupil jsem si k tomu druhej vrak bez motoru dotaženej z Reichu s fakturama na nový podvozkový díly včetně tlumičů a brzd, z čehož doteď postupně čerpám... Takže vlastně za brzdy, tlumiče atd. teď můžu psát skoro 0,- výdajů, oleje, svíce, filtry počítat nebudu, do servisu plynu vlítlo tak 10k, za pičovinky jako kola, druhej a třetí intík, poFC prahy a spousta krávovin, který mi ale už samotnou koupí udělali velkou radost je to tak 40 - 50k (většina na autě ještě není a hlavně jsou to investice řekněme nepotřebné pro provoz), takže z těch nutných akorát ATP sady pro "ticho zespoda", což je do 10k a 5k za kapotu a pár prkotin po nedobrždění, jinak mě toho moc nenapadá a tuším, že nějaké investice se spíš nastřádají teď s vyvařením pár míst, následným lakem a složením započatého...
Nájezd od koupě cca 50kkm bez problémů, co by mě někde zastavili, prostě jsem spokojen, jelikož z tohohle vychází, že výdaje přímo na provoz 25k (vrak řekněme, že se nějak zaplatil) a 40 - 50k jen tak pro potěšení.

Ale 7mu jako leštěnku bych taky někdy rád, jenže to už je pak na hangár s těma mýma ostatníma vehiklama a kdo s tím bude jezdit se vším :lol:
WilDWerkE - (self)servis
7er: Lískulka 708MPI ...DF92280,
Other BMWs: KIT 812HTP, Alpinašrot 300NIC...
Odpovědět