Váš názor na varenie, lakovanie...

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Váš názor na varenie, lakovanie...

Příspěvek od dodiiik »

Tak Vážení a Milí nedá mi sa neobrátiť na Váš názor, jedná sa o to, že milé auto začalo dosť hniť, prahy ako sa vkladá zdvihák pri vodičovi prepadnuté inak v celkom slušnom stave, ale žiadna sláva... nosníky a podobné veci niesu chytené aspon čo som pozeral tak dúfam, kufor je v pohode, nádrž detto.. ale prejdem k veci... dvere ako je odkvap v rohoch nahnité, ale to som ešte v lete opracoval prestriekol (a zatial sa to drží) avšak poslednú dobu a to hlavne spolujazdcove dvere hnijú jak ovocie na letom tábore.. od spodu sa tiahne pás a každým dnom je to horšie a horšie...kusok sa objavil zadný pravý blatník, a kufor na hrane (ako sa dávajú lišty, "ozdobné"), kapota zvonku ok, ale z vnútra je kúsok chytená na prednej hrane, plus ešte xmilión drobných oderkov od kamienkov,a pod lištami dverí ako sa vkladajú tie cvoku na uchytenie líšt je vybublané... a pod...
Auto je motoricky v slušnom stave, prevodovky mám rovno dve jendu v nom druhú v garáži... dal som don dosť peňazí, avšak týka sa to hlavne náprav kvapalín brázd, interiéru a pod.. čiže nič také čo by som s auta nedostal :D
Pôvodný plán bol dať auto do čo najlepšieho možného stavu, čo to som vychytal, a plánoval som na jar ho dať cele vyvariť vygitovať a zrenovovať lak, resp ho dať na celolak :D, cena no samozrejme nie malá pokiaľ by som to chcel skutočne pekne a dával by som striekať aj plasty na novo, podvozkové časti a pod, tak cena by sa vyšplhala na niekoľko 1000eur (2-3) opravte ma ak som povedal málo , veľa...
Riešil tu niekto niečo podobné?
Lebo ono dalo by sa aj kúpiť napr s polska 32jku ktorá nehnije, ale tak ani moje nehnilo a behom par mesiacov sa dosť zhoršil stav, ono ako keby to hnilo z vnútra tote plechy nie z vonku :D Ak by som to dal spraviť am 100% istotu
Alebo, doniesť s polska napr e38smičku v manuály (našiel som pár pekných) predať prevodovku a motor čo mám v 32jke do drift cary, nahodiť do 38smi automat čo mám v pivnici :D mám 38smičku za pár korún a struhnúť tu 32jku na dieli keďže napr výbava a hlavne interiér je nádherne zachovalí, + komplet nové nápravy brzdy a pod... :D

Neviem, ako sa rozhodnúť, srdce ma kua ťahá nech dám tú čo mám do super stavu, za par 1000do vizuálneho a ešte jednu dve na tlmiče a all :D a mam vcelku raritné auto :D
Čo by ste riešili Vy? :) hlavne tu napíšte svoje stanovisko nech je aké je :)
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Váš názor na varenie, lakovanie...

Příspěvek od fivajs »

Je to starý auto. Hnije Ti to přesně tam, kde hnije většina E32. No věděl jsi, do čeho jdeš.
Abys tu káru měl špígl nýgl, musel bys hodně moc investovat do karosérie, to je základ. Věci kolem se dají odšroubovat a vyměnit. Buď se spokojíš, že to hnije a nebudeš mít výstavní kousek a budeš hrát na to, že je to prostě sedma a dobré svezení, atd, nebo to prodej za včasu. Teď už se to bude jen a jen zhoršovat. Přeci jen je to dvacet let starý auto. Jak to dělám já? Normálka, na kastli defakto seru, bohužel, sem tam se něco opraví, zamázne, přestříkne, ale stáří je stáří, no. Až se to rozpadne, holt si vymontuju rádio, a píčoviny v interieru a koupím zase něco, co nějaký čas vydrží. Co se dá prostě dělat, 20tisíc na opravu kastle prostě nedám, protože to převýší tržní hodnotu auta. Tak to prostě držím při životě, ať to nevypadá jako cikánský auto a užívám si předností charizmatické káry, jako je právě E32, hraju si, zkoumám, jak je co vymyšlené a bastlím. Nebo do toho nastrkej prachy, schovej do garáže a jezdi s tím jednou za rok do kostela a vydrží to déle ;) . Ale předpokládám, že se chceš svéz, tak se spokoj s tím, jaký to je, nebo to prodej. A radši se ani nedívej v interieru pod koberec, kde máš propadlý držák na hever (nebo nesundávej plastový práh, který tam pravděpodobně už nedáš kvůli rzi zpět), nebo uvidíš na silnici ;) :D a trefí tě šlak :lol:
Kašli na to a drž to při životě
Přílohy
rez2.JPG
rez1.JPG
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Váš názor na varenie, lakovanie...

Příspěvek od dodiiik »

ako máš recht, ale ja som kupoval e32 koly tomu aby som z toho spravil čo najlepšiu káru, ale presne jak si to ukázlal tu kasnu vyvariť :D ved to je umenie ale ked sledujem :D tých borcov na discovery co robia auta :D oni spravia kurva z total zhnitej sračky káru ako lusk.... takže dat sa TO dá .... ale za akú cenu ... uvazoval som nad predajom a tak a tak , ale keď ja mam k tomu autu divný vzťah :D proste to je ako so ženou človeka naserie, postazuje sa kamarátovi a boh vie čo ... ale keď ju vidí tak hold si povie ale ... ajtak ta milujem hold. proste mi to nedá spávať.... sedel som teraqz v e38, v poh oauto už som to šoféroval povodne som to chcel kúpiť, ale tá 32jka ma dostala :D je to divné
pandt
Příspěvky: 95
Registrován: úte led 31, 2012 12:21 am

Re: Váš názor na varenie, lakovanie...

Příspěvek od pandt »

moj osobny nazor klune ja osobne som tiez komplet cele auto sice islo o cromu ale celu som ju nanovo lakoval lebo som to chcel a bol som do toho auta blazon tak som chcel aby bolo v 100% stave ale nakoniec som ho aj tak predal nakolko prisla moznost mat A8 takze vratim sa k teme podla mna ak si chces auto nechat pakial dobre viem tak ano urcite do toho chod samozrejme musis mat jasno v tom ze uz nikdy sa ti tie peniaze nevratia ale ak to chces ta urcite sa staraj tak ako som ti uz pisal na mas ju nadhernu tu tvoju e32 tak uz ju len uplne vysperkovat a bude jak z pasu. :D
e32 730 V8 1/94
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Váš názor na varenie, lakovanie...

Příspěvek od dodiiik »

ved už sa na tom pracuje :D momentáln esa synchronizuje lakovana, klempiari apod..
pandt
Příspěvky: 95
Registrován: úte led 31, 2012 12:21 am

Re: Váš názor na varenie, lakovanie...

Příspěvek od pandt »

no ked bude hotova potom daj vediet urcite ju chcem vidiet a hnede dame aj kavu :D
e32 730 V8 1/94
Odpovědět