Chybová hláška-Getriebe programm

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
CIVILIAN
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 27, 2010 11:30 pm

Chybová hláška-Getriebe programm

Příspěvek od CIVILIAN »

Zdravím borci :-)..
Mám takový problém. Mám 735 r.v. 1990 a odešla mi převodovka. Vyměnil jsem ji, dokonce i řídící jednotku která byla ze stejného auta jako ta převodovka, ale pořád mi to nějak neřadí. Jezdí to na 2 a při 6000 otáčkách to hodí semtam 3. A taky se neukazuje režim economy atd. a píše mi to getriebe programm.. Máte nějaké rady prosím? Díky moc...
BMW 735i e32 r.v.90 (LPG)
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Chybová hláška-Getriebe programm

Příspěvek od fivajs »

Getriebe program - ano porucha převodovky. Možná jsi zase sehnal jinou převodovku, která není OK. Kontaktuj Snejka, zprostředkoval mi odpal na dvě dobré převodovky do Okoře. Kluk určitě namontoval jen jednu a druhá mu snad zbyla. Telefon na něj už bohužel nemám. Dával jsem mu k tomu i getriebe modul, který neodchází, resp. ještě jsem se s tím nesetkal...Určitě Ti kontakt dá, víc neporadím, jen snad drobná tech.poznámka - je to buď převodovka nebo ten modul. Ještě mě napadlo čidlo otáček, ale tuším, že z něho bere i otáčkoměr, tak jestli Ti fachčí, tak by to být nemělo tím. Ale možná mě někdo opraví...
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška-Getriebe programm

Příspěvek od dunnst »

Spíš zkontroluj, jestli máš ok váhu vzduchu. Jestli tam máš podtlak a střelilo ti to do sání, tak to může tohle dělat.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: Chybová hláška-Getriebe programm

Příspěvek od fivajs »

dunnst píše:Spíš zkontroluj, jestli máš ok váhu vzduchu. Jestli tam máš podtlak a střelilo ti to do sání, tak to může tohle dělat.
Řekni, že si děláš prdel... Že by váha vzduchu způsobila to, že při 6000rpm by mu to neřadilo? Zdůvodni ;)
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška-Getriebe programm

Příspěvek od dunnst »

Já nevím proč to přesně dělá, ale jednou mi to moje první sedma udělala. Střelilo to tehdy tak nenápadně, že jsme si toho ani pořádně nevšimli a ani se to snad u té váhy nerozpojilo, ale začlo to jezdit takhle srandovně. Výkon mi přišel víceméně stejnej, ale převodovka točila kolem čtyř tisíc otáček, než přeřadila a to byla na economy. A hlášku getriebeprogram jsem viděl už několikrát a nikdy to s převodovkou nemělo co dělat - vždycky s nějakym způsobem špatnym chodem motoru.
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
dodiiik
Příspěvky: 157
Registrován: sob črc 30, 2011 2:06 pm
Bydliště: Košice, SVK

Re: Chybová hláška-Getriebe programm

Příspěvek od dodiiik »

jj dunst ma pravdu, ten getriebe program, je zradná hláška :) to vyskočí pri každej kktine :)
Dal si to na diagnostiku ? ja som mal problém s tým, že mi išlo v núdzovom režime( prevodovky), a neukazovalo mi ani režim a nešlo to ani prepnúť medzi E sport a Winter... Napojil som to na pc vymazal chyby a ide ok odvtedy.... a občas to skočí pri štartovaní, ale tak prevodovka je citlivá na prúd , a keď pri štartovaní zaťažíš baterku tak prvé čo to zbadá je prevodovka... A bo hard reštart daj baterku preš na par min napoj a aj to by mohlo pomocť, také ako je hladina oleja a pod. ? si určite kontroloval, a ešte taká vec : Menil si aj Hydromenič ??? s prevodovkou ??? či ten ostal starý, lebo to čo hovoriš je jeho "kapusta" ked ti občas prehodí a pri 6000...... mal som aj podobnú chybu a to bolo v hydromeniči resp je :D
Odpovědět