735 nemá výkon

Sportovní rv. 1986 - 1994
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Spooner
Příspěvky: 5363
Registrován: pát říj 16, 2009 7:12 am
Bydliště: Ostrava

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od Spooner »

No vidíš to. Fivajs je bůh :). Tak teď už se můžeš nahánět v kopci s 318kou.
BMW e38 750iL Individual
BMW e36 328i Cabrio
BMW e32 750iL Highline (ex)
Uživatelský avatar
dunnst
Příspěvky: 1311
Registrován: pon úno 15, 2010 2:22 pm
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od dunnst »

:-) No já nevim, ale M30 by bez váhy vzduchu neměl vůbec ject :-) Ale tu lambdu bych chápal, no... hele a nezvýšil se ti volnoběh spíš po přehození tý řídící jednotky? Mě to mam pocit ta chipnutá dělala, že se mi zvýšil volnoběh až na takovýhle podivně velký otáčky...
EX E32 740i LPG Obrázek EX Honda Legend KA9 LPG Obrázek Volvo S80 T6 LPG Obrázek
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od šroťák »

no právě je mi divný to že ty konektory jen rozpojil a opět spojil - bez váhy to pochopitelně nejezdí.. Lambdu měřil a je špatná a ta tam taky tak zatím zůstala, takže problémy teda musel dělat jen konektor u váhy - ale na pohled je pěkný, nebo někde nějakej nalomenej drát. Nic jinýho mě nenapadá, protože na nic jinýho jsme ani nešahali.
Jinak tvou čiplou jednotku mám sice doma ale ještě jsem ji nezkusil vyměnit. Až budu mít chvilku, provedu test a poreferuju co se stalo.. :roll:
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od fivajs »

Ta jednotka mě zajímá taky...Ta Šroťákovo sedma je zajímavej kousek, hlavně je to M30-nesmrtejná motorizace a je to manuál, čímž odpadá další starost. To auto bude jezdit pořád, jen měnit oleje a destičky a udržet to před korozí
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od šroťák »

tak jsem zkusil namontovat tu jednotku s čipem tj, ta červená a když tam je, tak motor vůbec nanaskočí. jen starter točí a točí... :o to samý (čili nic se děje) i při pokusu s modrou..... Jediná na kterou to jezdí a chytá na ťuk je ta PŮVODNÍ HNĚDÁ. (žlutou jsem nezkoušel, už mi došly s tim nervy....)
jak je to možný, že tu mám 4 a každá má jinou barvu štítku a číslo??? a přitom všechny jsou údajně ze 735?
Nebo dělám něco blbě?
Přílohy
DSCF0245.JPG
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od T613 »

je to normalni, jednotek bylo x druhu a ne vsechny fungujou vsude ... je to podle regionu kde bylo auto puvodne prodane
jsou tam rozdily ve vykonu (par kW) i volnobehu, omezovac atd atd

da se rict, ze nejbeznejsi je u lankoveho plynu cervena barva, u EML byva myslim zelena nebo zluta
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od šroťák »

Aha, tak původní tam byla ta hnědá - no myslel jsem že budou fungovat všechny, plyn mám na lanko.
Takže barva a číslo něco důležitého znamenají? ta žlutá a hnědá mají uplně stejné číslo, ale ta hnědá má asi o 1 cm větší obal.
Takže na tu červenou teda auto nerozjedu? odpojit třeba baterku, nebo tomu nějak domluvit nejde? škoda, byl jsem zvědavej co ten čip změní...
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od fivajs »

Škoda škoda, je to divný, všechny by měly být dobrý, ono tam defakto nemá co odejít, když se s tím nedělá nic brutálního. Jukni ještě na kabelový svazek toho motoru, co máš ode mě, jestli tam nejsou propojený nějaký piny, nebo naopak nějaký rozpojený, nebo jestli tam třeba není něco jinak. Nebo překuchnout i ten svazek, ale předpokládám, že do toho se Ti chtít nebude. Můžeme pak na to juknout spolu. P.S.Měl jsi ty zkoušející jednotky pořádně ukostřený?
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Uživatelský avatar
šroťák
Příspěvky: 63
Registrován: sob úno 19, 2011 11:16 am
Bydliště: vRakovník

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od šroťák »

Zacházení mají dobrý, nikde jsem s nimi nemlátil, ukostřený byly 100% dobře, normálně jsem připojil a utáhnul poctivě ty matičky co ji drží. Kuchat svazek se mi určitě nechce- na tu původní hnědou jezdí normálně, tak k tomu není moc důvod. S čim to ale nechce spolupracovat nemám tušení, elektronice nerozumim. V podstatě o nic nejde, jen jsem byl zvědavej zda se něco změní. Zajímavý teda je že to nejede ani na tu modrou. Asi nebudu línej a pujdu zkusit ještě tu poslední žlutou :roll:
Máte někdo tušení co ty barvy a čísla znamenají? nebo neni potřeba ještě vyměnit nějakou jinou součástku se kterou ta jednotka komunikuje?
Uživatelský avatar
fivajs
Příspěvky: 1238
Registrován: ned úno 06, 2011 5:08 pm
Bydliště: Chomutov

Re: 735 nemá výkon

Příspěvek od fivajs »

Na tom něco bude, jak říká Téčko. Páč ty jednotky s tím motorem, co je venku spolupracovaly...Zkusil bych podle čísla OEM najít na realoemu
Audi A8 L W12 450hp + Liaz 151 290hp
Odpovědět